آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24922
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت از زندانیان ارومیه برگزار شد

  آوای شمال/ توکل حیدری با اشاره به آئین نامه انجمن حمایت از زندانیان اظهار داشت: وظیفه انجمن حمایت از زندانیان و هدف از تشکیل این انجمن کمک به خانواده های زندانیان و خود زندانی در زندان و پس از آزادی از زندان است. حیدری افزود: در کشور ما نگاه منفی به زندانی عوض نشده است […]

  آوای شمال/ توکل حیدری با اشاره به آئین نامه انجمن حمایت از زندانیان اظهار داشت: وظیفه انجمن حمایت از زندانیان و هدف از تشکیل این انجمن کمک به خانواده های زندانیان و خود زندانی در زندان و پس از آزادی از زندان است.
  حیدری افزود: در کشور ما نگاه منفی به زندانی عوض نشده است گرچه مسئولین تلاش های بسیاری نمودند تا این نگاه عوض شود مثلاً اسم زندان را به ندامتگاه تغییر دادند ولی متاسفانه توفیق کاملی صورت نگرفته است.
  وی ادامه داد: اصلاح زندانی باید ریشه ای حل شود و باید با گسترش مسائل فرهنگی در زندان زندانیان را به مسیر درست هدایت کرد که این هم باید از وظایف مهم انجمن حمایت از زندانیان باشد که با هماهنگی های لازم امری شدنی است تا زندانی به جامعه اصلاح شده و بازگردد در دین اسلام هم به این موضوع اشاره دارد که اگر کسی خطایی کرد او را از جامعه تردد نمی کنند بلکه او را اصلاح و به جامعه باز می گردانند.
  رئیس کل دادگستری استان در پایان سخنان خود گفت: با توجه به گزارشات قبلی محدودیتهای زیادی انجمن حمایت از زندانیان داشته است اما با گزارشات امسال کارها و تلاشهای زیادی شده است اما بنظر من کافی نیست و باید فعالیت های انجمن توسعه پیدا کند و اعضای انجمن باید تلاش بیشتری نمایند.
  همچنین حبیبی دادستان عمومی و انقلاب ارومیه در ابتدای این جلسه به ارائه گزارش یک ساله خود در مورد آمار و عملکرد این انجمن در سال گذشته پرداخت و گفت: در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ کمک های مادی به انجمن حمایت از زندانیان شصت و دو درصد افزایش پیدا کرده است.

  برچسب ها :

  نظرات