آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24915
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  جلسه پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز برگزار شد

  آوای شمال/ احمد فاضلیان افزود: یکی از اقدامات اصولی، بازسازی شوراهای پیشگیری از وقوع جرم در شهر و شهرستان‌ها خواهد بود با توجه به اصل ۱۵۶ قانون اساسی و همچنین دستور رهبر معظم انقلاب همه دستگاه‌ها مکلف شده‌اند در پیشگیری از وقوع جرم با قوه قضاییه همکاری کنند. رئیس کل دادگستری استان تاکید کرد: بنا […]

  آوای شمال/ احمد فاضلیان افزود: یکی از اقدامات اصولی، بازسازی شوراهای پیشگیری از وقوع جرم در شهر و شهرستان‌ها خواهد بود با توجه به اصل ۱۵۶ قانون اساسی و همچنین دستور رهبر معظم انقلاب همه دستگاه‌ها مکلف شده‌اند در پیشگیری از وقوع جرم با قوه قضاییه همکاری کنند.

  رئیس کل دادگستری استان تاکید کرد: بنا داریم کارگاه آموزشی برگزار کنیم و شیوه های برنامه‌ریزی در پیشگیری را برای مدیران آموزش دهیم تا نحوه صحیح برنامه‌ریزی را بیاموزند و سیاست‌هایی که باید پیگیری شود را به سرانجام برسانند.
  وی با یادآوری تجربه آموزش مدیران در دادگستری استان بیان کرد: امیدواریم این اتفاق در استان البرز نیز اتفاق بیفتد؛ قطعا با توجه به نیازهای استان ماموریت هایی را به شوراهای پیشگیری محول و پیگیری خواهیم کرد که به چه میزان در اجرا هم موفق بوده‌اند.
  این مقام قضایی با اشاره به اولویت آماده سازی زیرساخت‌ها برای اجرای طرح های پیشگیری گفت: امیدواریم لایحه پیشگیری از وقوع جرم که در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال پیگیری است به نتیجه برسد.
  وی با تاکید بر اینکه سرقت معلول مجموعه‌ای از عوامل است اظهار کرد: نمی‌شود بخشی از این عوامل را دید و بخش دیگر را ندید، باید همه عوامل را شناسایی کنیم تا به موفقیت برسیم در غیر این‌صورت به مشکل برخواهیم خورد.
  فاضلیان با اشاره به ویژگی‌های طرح ‌جامع برای اجرا در حوزه پیشگیری از وقوع جرم اظهار داشت: طرحی که تهیه می شود باید جامع باشد و خروجی کارگروه‌های مختلفی از قبیل صداوسیما، نیروی انتظامی، سازمان تبلیغات و … باشد.
  وی افزود: باید در این طرح نقش مردم نیز در نظر گرفته شود، هر چند پیشگیری از وقوع سرقت جزو مطالبات مردمی است ولی نباید خود مردم را نادیده گرفت. مراقبت‌های آن‌ها برای مقابله با سرقت در منازل و خودروهایشان جزو وظایفشان است که باید آموزش و اطلاع رسانی شود. نباید همه بار پیشگیری را بر عهده دستگاه‌های حکومتی گذاشت.
  رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: باید در اجرای ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر نسبت به ایجاد اردوگاه ترک اعتیاد اجباری در استان به فوریت اقدام شود، برای اینکه بیش از ۷۰ درصد سرقت‌ها توسط معتادان انجام می‌شود و اگر فکری برای ساماندهی و نگهداری معتادان پرخطر و سرگردان در معابر و محلات نشود هر طرحی اجرا شود نتایج مورد نظر را به همراه نخواهد داشت.
  وی افزود: موضوع ایجاد اردوگاه ترک اعتیاد اجباری در استان را در شورای مبارزه با موادمخدر پیگیری خواهم کرد، در ضمن کمپ های خصوصی ترک اعتیاد موجود در استان هم باید تقویت شوند و منابعی از ناحیه ستاد موادمخدر جهت معرفی معتادان بی بضاعت و کم بضاعت به کمپ‌های خصوصی در نظر گرفته و پرداخت شود.
  فاضلیان با تاکید بر اینکه باید طرح جامعی با همکاری دستگاه‌های مختلف و مرتبط تهیه و ارائه شود تا پس از اجرای موفق قابلیت ارائه به سراسر کشور را داشته باشد گفت: استفاده از ظرفیت روحانیت هم در این طرح بسیار مهم و ضروری است. آن‌ها می توانند در شهرها و روستاها در مورد تاثیرات منفی مال حرام بر فرزندان و زندگی معنوی فرد بگویند.
  وی ابراز امیدواری کرد طرح پیشگیری از وقوع سرقت تا پایان شهریور یا مهرماه نهایی شود و پس از اجرای آزمایشی از سال ۹۵ به شکل رسمی اجرایی شود و شرایط امنی در استان فراهم شود.
  رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به اینکه شورای پیشگیری از وقوع جرم نقش موثری در کاهش جرایم خواهد داشت، اظهار داشت: اگر شورای پیشگیری از وقوع جرم موفق باشد و به خوبی تغذیه شود عملا حجم کاری شورای تامین کاهش می‌یابد بنابراین ضروری است این نشست‌ها با حضور مسئولان سطح اول استان برگزار شود.

  برچسب ها :

  نظرات