آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24829
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی
 •   

  کلانشهر مشهد الگوی توسعه شهرهای لبنان است

  آوای شمال/ حسین فضل الله روز شنبه در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر مشهد افزود: مشهد در بخش پروژه های عمرانی خیلی خوب عمل کرده است و با سفر به این شهر می کوشیم از این پروژه ها الگوبرداری کنیم. وی با اشاره به صدور انقلاب و تجارب مدیریتی ایران به عنوان الگو به […]

  آوای شمال/ حسین فضل الله روز شنبه در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر مشهد افزود: مشهد در بخش پروژه های عمرانی خیلی خوب عمل کرده است و با سفر به این شهر می کوشیم از این پروژه ها الگوبرداری کنیم.

  وی با اشاره به صدور انقلاب و تجارب مدیریتی ایران به عنوان الگو به سایر کشورهای منطقه و جهان گفت: امروز شاهد صدور انقلاب اسلامی ایران به کشورهای منطقه و جهان اسلام هستیم.

  فضل الله ادامه داد: ملت شریف لبنان نیز مستحق بهترین خدمترسانی هستند و برای تحقق این امر نیازمند تجارب مدیریت شهری مشهد هستیم.

  رئیس شورای شهر مشهد نیز در این نشست اظهار کرد : انتقال تجربیات در زمینه های مختلف از جمله مدیریت شهری بین دو کشور ایران و لبنان حائز اهمیت است.

  محسن انتظاری هروی با بیان اینکه درآمد شهرداری مشهد از محل مشارکت مردمی کسب می شود ، افزود پروژه های شهری و عمرانی بزرگ مشهد با مشارکت شهروندان عملیاتی می شود.

  وی ادامه داد : هم اکنون حدود یک سوم بودجه ۹۶ هزار و ۴۳۴ میلیارد و ۴۹ میلیون ریالی شهرداری مشهد در بخش عمرانی هزینه می شود.

  رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای شهر مشهد نیز در این جلسه گفت : ظرفیتهای فرهنگی اجتماعی زیادی در پایتخت معنوی کشور وجود دارد.

  حجت الاسلام حسنعلی اخلاقی با اشاره به حضور سالانه ۲۵ میلیون زائر و مسافر در مشهد ، افزود : هویت بخشی به محلات در قالب شورای اجتماعی محلات و بهره گیری از نسل جوان در اداره و مدیریت شهر از ویژگیهای بارز مدیریت شهری در این کلانشهر است.

  وی ادامه داد : بهره گیری از برنامه ریزی در حوزه فرهنگی، حضور بانوان در فعالیت های اجتماعی با حفظ کرامت آن ها، بهره گیری از نشاط در فعالیت های بانوان، ایجاد فرهنگسراها و بهره گیری از ورزش همگانی برای ارتقای روحیه شادابی و نشاط مردم نیز از مهمترین اقدامات فرهنگی در حال اجرا در این کلانشهر است .

  مشهد به عنوان دومین کلانشهر مذهبی جهان علاوه بر سه و نیم میلیون نفر جمعیت ثابت، سالانه پذیرای ۲۵ میلیون نفر زائر و مسافر از اقصی نقاط ایران و جهان است.

  حزب الله لبنان سازمانی سیاسی- نظامی در لبنان است که در اوایل سال های ۱۹۸۰ و با الهام از ایدئولوژی اسلام سیاسی رهبر کبیر انقلاب آیت الله روح الله خمینی در لبنان ظهور کرد.

  برچسب ها :

  نظرات