آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24817
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > فرهنگی
 •   

  ۳۲ مسجد شرق تهران برای برگزاری آیین های ماه مبارک رمضان آماده می شوند

  آوای شمال/ حجت الاسلام جمال هادیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، به ویژه برنامه های دهه تکریم و غبارروبی مساجد با هدف ارتقای کیفی و کمی نسبت به سال گذشته اشاره کرد. وی افزود: دهه آخر ماه شعبان که از ۱۸ خرداد ماه آغاز شده و تا ۲۷ خرداد ادامه دارد […]

  آوای شمال/ حجت الاسلام جمال هادیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، به ویژه برنامه های دهه تکریم و غبارروبی مساجد با هدف ارتقای کیفی و کمی نسبت به سال گذشته اشاره کرد.

  وی افزود: دهه آخر ماه شعبان که از ۱۸ خرداد ماه آغاز شده و تا ۲۷ خرداد ادامه دارد و برنامه های متنوعی در راستای تبلیغ معارف قرآن و اهل بیت(ع)، توجه به رشد و فضایل اخلاقی و ترویج سبک زندگی اسلامی، توجه به حضور کودکان، نوجوانان و جوانان در مسجد، امر به معروف و نهی از منکر، نشر فرهنگ ایثار و شهادت و … برگزار می شود.

  این مقام مسوول بیان کرد: به منظور جلب توجه افکار عمومی و دست اندرکاران به لزوم تمهید مقدمات جذب جوانان به مساجد، تلاش می شود امسال محور فعالیت ائمه جماعات معطوف به موضوع مسجد و جوانان شود که بر همین اساس شعار منتخب امسال ‘آینده را با جوانانمان از مساجد بسازیم’ است.

  مسئول مرکز رسیدگی به امور مساجد شرق استان تهران با بیان اینکه برای هر مسجد جهت برگزاری برنامه های دهه تکریم و غبارروبی ۳۰ میلیون ریال اعتبار تخصیص یافته است، خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در این ایام برنامه هایی همچون قرائت و تفسیر قرآن، خواندن دعا، مناجات و سخنرانی، غبار روبی و عطر افشانی و… به طور ویژه برگزار می شود.

  حجت الاسلام هادیان با بیان اینکه حوزه فعالیت این مرکز شهرستان های پردیس، دماوند و فیروزکوه می باشد، ادامه داد: شرق استان تهران دارای ۲۶۰ مسجد فعال و غیر فعال است که از این میزان ۷۵ مسجد به صورت فعال و دارای امام جماعت بوده که ۳۲ مسجد آن آماده برگزاری برنامه های ویژه دهه تکریم و غبار روبی مساجد و ماه مبارک رمضان می باشند.

  این مقام مسوول همچنین به چیدمان و بازآرایی برخی مساجد در این دهه اشاره کرد و گفت: زیباسازی مساجد با توجه به شئونات اسلامی نقش مهمی در افزایش روحیه نمازگزاران و روزه داران در ایام ماه مبارک رمضان دارد که این مهم مورد توجه قرار گرفته است.

  وی همچنین به برگزاری کرسی های تلاوت قرآن کریم در ماه مبارک رمضان طبق سال های گذشته اشاره کرد و افزود: این برنامه با حضور قاریان برتر منطقه و یکی از اساتید قرآن برگزار می شود و در ادامه نیز یکی از قاریان ممتاز آیاتی از قرآن را تلاوت می کند.

  برچسب ها :

  نظرات