آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ , Sunday 9 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24808
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > فرهنگی
 •   

  ویژه برنامه های روز جهانی اهداکنندگان خون در شهر تهران اجرا می شود

  آوای شمال/ سمانه زمانی گرمسیری افزود: هر ساله به تناسب مهمترین موضوعات جهانی در عرصه سلامت، شعار ویژه ای از سوی سازمان جهانی بهداشت برای این روز انتخاب می شود و امسال نیز به مناسبت روز جهانی اهداکنندگان خون، شعار THANK YOU FOR SAVING MY LIFE «برای نجات جانم از تو سپاسگزارم» انتخاب شده است. […]

  آوای شمال/ سمانه زمانی گرمسیری افزود: هر ساله به تناسب مهمترین موضوعات جهانی در عرصه سلامت، شعار ویژه ای از سوی سازمان جهانی بهداشت برای این روز انتخاب می شود و امسال نیز به مناسبت روز جهانی اهداکنندگان خون، شعار THANK YOU FOR SAVING MY LIFE «برای نجات جانم از تو سپاسگزارم» انتخاب شده است.

  وی گفت: روز جهانی اهداکنندگان خون، فرصتی را فراهم می کند تا افراد زیادی در سراسر جهان برای رسیدن به کیفیت و کمیت مطلوب خون و فرآورده های آن تلاش کنند.

  مدیرکل سلامت شهرداری تهران بیان کرد: این نهاد با هدف تقدیر و سپاسگزاری از اهداکنندگان خون، فرهنگ سازی برای اهدای خون، تشویق تعداد بیشتری از مردم برای اهدای خون مستمر و دستیابی به اهدای خون ۱۰۰ درصد داوطلبانه برنامه هایی را به مناسبت روز جهانی اهداکنندگان خون برگزار می کند.

  زمانی گرمسیری افزود: برگزاری ویژه برنامه گرامیداشت روز جهانی اهداکنندگان خون، استقرار پایگاه های سیار خون گیری در تعدادی از محلات با مشارکت اعضای کانون داوطلبان اهدای خون، حضور اعضای کانون داوطلبان اهدای خون در پایگاه های ثابت خون گیری برای اهدای خون بخشی از جمله این برنامه هاست.

  وی گفت: برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با موضوع اهدای خون در سطح خانه های سلامت، تهیه و توزیع اقلام آموزشی، انجام تبلیغات و اطلاع رسانی محیطی، بازدید از مراکز درمانی مصرف کننده خون و فرآورده های خونی، بازدید مدیران شهرداری از پایگاه های ثابت خون گیری در روز جهانی اهداکنندگان خون در سطح مناطق ۲۲ گانه از دیگر برنامه های اداره کل سلامت شهرداری تهران به مناسبت روز جهانی اهداکنندگان خون است.

  مدیرکل سلامت شهرداری تهران افزود: این برنامه ها با همکاری سازمان انتقال خون و کانون داوطلبان اهدای خون محلی اجرا می شود.

  روز ۲۴ خرداد (۱۴ ژوئن) به نام روز جهانی اهدای خون (روز جهانی تقدیر از اهداکنندگان خون) نامگذاری شده است.

  برچسب ها :

  نظرات