آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24778
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  سری جدید برنامه عمو پورنگ همزمان با ماه رمضان به روی آنتن می رود

  آوای شمال/ پورنگ و قصه های محله گل و بلبل به تهیه کنندگی مسلم آقاجانزاده و کارگردانی احمد درویش علی پور، ویژه برنامه گروه کودک و نوجوان شبکه دو است که در روزهای ماه مبارک رمضان از ساعت ۱۹ پخش می شود. برنامه عمو پورنگ بر خلاف سری های گذشته که به صورت استودیویی با […]

  آوای شمال/ پورنگ و قصه های محله گل و بلبل به تهیه کنندگی مسلم آقاجانزاده و کارگردانی احمد درویش علی پور، ویژه برنامه گروه کودک و نوجوان شبکه دو است که در روزهای ماه مبارک رمضان از ساعت ۱۹ پخش می شود.

  برنامه عمو پورنگ بر خلاف سری های گذشته که به صورت استودیویی با حضور کودکان و نوجوانان اجرا می شد، این بار ساختاری نمایشی دارد و همه ماجراهای آن در یک محله خیالی متشکل از خانه ها، خیابان ها، کوچه ها، مغازه ها و شهروندانی که هر کدام دغدغه های متفاوتی دارند، پیگیری می شوند.

  در این محله خیالی، داریوش فرضیایی، بهنوش بختیاری، نادر سلیمانی، حدیث فولادوند، امیر نوری، امیر محمد متقیان، امیر سهیلی، نعیمه نظام دوست، ابراهیم شفیعی، آرش میراحمدی، عرفان برزین و حمید کاشانی به ترتیب در نقش های عموپورنگ ، خانم میوه فروش، نانوای محل، کتابفروش سیار، گل فروش محل، گلدون خان، بلبل خان، مادر عموپورنگ، پدر عموپورنگ، شاگرد نانوا، بچه مردم و قلهک بازی می کنند.

  سری جدید برنامه پورنگ به موضوعات اجتماعی مثل آداب و مراعات­های اخلاقی، روحیه پهلوانی و کمک به همنوع، فرهنگ شهر نشینی و مطالعه و کتابخوانی توجه ویژه ای دارد و با تدارک روایت های جذاب و روانی می کوشد رفتارهای اجتماعی درست را به کودکان بیاموزد.

  دکور پورنگ و قصه های محله گل و بلبل با استفاده از مولفه های معماری ایرانی – اسلامی و در مساحتی بالغ بر یک هزار و ۱۰۰ متر مربع ساخته شده و برای نخستین بار در آن شاهد بازسازی فضای «زورخانه» در یک مجموعه تلویزیونی مخصوص کودکان خواهیم بود.

  توجه به گویش های شیرین اقوام ایرانی، انتقاد از سبک زندگی دیجیتالی ، ارائه راهکارهای اصلاح شیوه مصرف و توجه به پوششهای محلی با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی در ایران از دیگر مسائلی است که در این مجموعه تلویزیونی به آنها پرداخته خواهد شد.

  پورنگ و قصه های محله گل و بلبل هر روز از ساعت ۱۹ روی آنتن شبکه دو می رود و ساعت ۱۰ روز آینده تکرار خواهد شد.

  **اجرای طرح ۱۴۴۹ از شبکه آموزش سیما

  طرح مشارکتی ۱۴۴۹ با محوریت سوره مبارکه یس در شبکه آموزش سیما تولید و در ماه مبارک رمضان پخش می شود.این طرح که یس از اول ماه مبارک رمضان تا پایان تابستان به مدت ۱۵ دقیقه از شبکه آموزش سیما به روی آنتن می رود.

  در این برنامه روخوانی و فصیح خوانی سوره یس با حضور کارشناسان برنامه، مهدی رستمی و فاطمه اسلامی آموزش داده می شود. همچنین بازگویی شان نزول این سوره و قرائت زیبای سوره یس از دیگر آیتم های این برنامه خواهد بود.

  طرح مشارکتی ۱۴۴۹ به تهیه کنندگی محسن محمدی هر روز ساعت ۱۹٫۴۵ از شبکه آموزش سیما پخش می شود.

  **شعار شبکه مستند افطاری ساده است

  رییس شبکه مستند با بیان اینکه هدف ایجاد یک شبکه شاد، متنوع و خلاق است، گفت: هدف ایجاد یک شبکه شاد ، متنوع و خلاق است.

  امیر تاجیک گفت: ذات مستند مخاطب خاص خود را می طلبد و خلاف بسیاری از شبکه های سیما که امکان پخش سریال های نمایشی و طنز را دارند.

  وی اظهار داشت: ما این امکان را نداریم و هنر ما این است که مستندهای تولیدی و تامینی جذابی را روی آنتن بفرستیم که بخش بیشتری از جامعه هدف را به خود جذب کند.

  رییس شبکه مستند افزود: در ۶ ماهی که از مدیریت جدید شبکه مستند می گذرد، حتی مستندهای طنز هم پخش کردیم و سعی نمودیم مدل پخش را عوض کنیم.

  تاجیک افزود: مستند آینه حقیقت در سطح جامعه است و تلاش کردیم در بیان حقیقت کمترین خطوط قرمز را رعایت کنیم هنر ما این بوده که علی رغم همه محدودیت ها و بدهی بتوانیم روند تولیدی را حفظ کنیم.

  وی ادامه داد: بخش دیگری از محدودیت ما نگرش خود سازمان به بخش مستند است؛ البته خوشبختانه ریاست سازمان، مهم ترین حامی مستند است ولی برخی مدیران سیما به دلیل بروکراسی های طولانی در سازمان هنوز این نیاز را درک نکرده اند و همکاری لازم را با ما ندارند و این مغایر با حکم مقام معظم رهبری به به ریاست سازمان مبنی بر چابک سازی در سازمان صدا و سیما است.

  مدیر شبکه مستند درباره تغییرات فنی شبکه مستند توضیح داد: علی رغم محدودیت ها و بدهی ها توانستیم از نظر فنی و تهیه امکانات نیز گام های مثبتی برداریم.

  وی اظهار داشت: تغییر کیفیت تصویر شبکه مستند به تصویر عریض و تلاش ما برای اینکه به زودی شبکه ای تمام دیجیتال شویم نیز در همین راستا صورت می گیرد. اما متاسفانه طی سه ماه گذشته دریافتی کمی از معاونت سیما داشته ایم که ما را با مشکل مواجه کرده است.

  تاجیک با گلایه از اینکه تفکر سرمایه گذاری در سیما متمرکز بر برنامه های نمایشی است، اضافه کرد: مذاکراتی با دبیرخانه جشنواره فیلم کودک داشته ایم و قرار است مستندهایی ویژه کودکان تولید کنیم.

  وی سپس به تشریح برنامه های شبکه مستند درماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: ما در ماه رمضان کنداکتور ۱۲ ساعته داریم؛ یکی از بهترین برنامه های ما «به رنگ فوتبال» با اجرای مزدک میرزایی است که به واسطه ارتباط با بخش برون مرزی جلسه ای با ۳۰ کشور داشتیم و قرار شد مستندهای کوتاهی درباره فوتبال تولید کنیم و برنامه میرزایی ماحصل همین جلسه است.

  تاجیک ادامه داد : همچنین برنامه ایران با محوریت گردشگری از مهم ترین برنامه های ما است؛ بعد از دیدار ما با استاندار همدان، ریاست سازمان نیز جلسه ای با استاندار داشت و به همکاری های خوبی در زمینه ساخت مستند انجامید.

  وی گفت: مستند ایران هم که از برنامه های ویژه شبکه مستند در ماه مبارک رمضان است نیز توسط افراد مختلف در کشور تولید شده و به مسایل مختلف اجتماعی ، فرهنگی و هنری می پردازد که تاکنون کمتر به آن پرداخته شده است.

  این گزارش به نقل از روابط عمومی شبکه مستند حاکی است که تاجیک در ادامه افزود: همچنین در یک ماه ، یک ستاره، به ورزشکاران و هنرمندانی پرداخته ایم که افرادی خاص هستند و این مجموعه مستند از افطار تا سحر این افراد را دربرمی گیرد.

  وی ادامه داد: مستندهایی نیز با محوریت مسایل مختلفی همچون روزه در ادیان مختلف تولید کرده ایم؛ میان برنامه هایی نیز داریم که قبل از افطار و سحر روی آنتن می رود.

  وی ادامه داد: پایین تر از ابرها نیز درباره مسایل اخلاقی از منظرمختلف کودکان است و آنها درباره خدا یا احترام به والدین حرف می زنند و این برنامه فضای شبکه را عوض می کند؛ در قالب برنامه سیمرغ و گلستانه نیز مستندهای آرشیوی قدیمی و مربوط به دهه های گذشته به مخاطبانمان ارائه می شود.

  تاجیک تصریح کرد: هدفمان ایجاد یک کنداکتور شاد با برنامه های متنوع و خلاق درباره موضوعات بکر است که کمتر به آن ها پرداخته شده است.

  صادره از ایران نام مجموعه ای دیگر بود که امیر تاجیک به معرفی آن پرداخت و گفت: این مجموعه با اجرای حیدری به بررسی گویش های مختلف اقوام می پردازد؛ در زمینه گردشگری، خوراک و تغذیه نیز برنامه هایی داریم. شعار ما افطاری ساده است و ویژه برنامه های کوتاهی نیز تولید کرده ایم که در دقایق مانده به افطار پخش می شوند.

  **والیبالیست ها را از پای تلویزیون تشویق کنید

  تیم ملی والیبال ایران در مرحله مقدماتی لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۵ چهار مسابقه با روسیه برگزار خواهد کرد که دو رقابت دور رفات آن امشب و فردا شب در روسیه برگزار خواهد شد.

  براساس جدول مسابقات لیک جهانی والیبال،نخستین بازی ایران و روسیه دراین رقابت ها شنبه، ۲۳ خردادماه در سالن سی وی در شهر سنت پترزبورگ روسیه برگزار می شود؛ این مسابقه ساعت ۱۸:۱۰ به وقت روسیه و ساعت ۱۹:۴۰ به وقت تهران برگزار خواهد شد.

  داور اول این دیدار گوران گرادینسکی از صربستان و داور دوم آن تاراس ایلکیو از کانادا هستند .

  بازی دوم این دو تیم هم یکشنبه ، ۲۴ خردادماه ساعت ۱۸:۱۰ به وقت روسیه و ساعت ۱۹:۴۰ به وقت تهران در سالن سی وی سنت پترزبورگ برگزار خواهد شد.

  داور اول این دیدار تاراس ایلکیو از کانادا و داور دوم آن گوران گرادینسکی از صربستان خواهند بود.

  علاقه مندان به والیبال می توانند این دو بازی را بطور زنده از شبکه سه سیما مشاهده کنند.

  بازی های مرحله برگشت دو تیم روسیه و ایران نیز جمعه و شنبه ۱۲ و ۱۳ تیرماه ساعت ۲۱ در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی برگزار می شود.

  تیم ملی والیبال ایران تاکنون ۴ مسابقه برگزار کرده که حاصل آن کسب یک امتیاز با ارزش در خاک لهستان بوده است که با این شرایط با معدل ست بهتر، بالاتر از روسیه و در مکان سوم جدول رده بندی قرار دارد.

  تیم روسیه در دو بازی اول خود در خاک لهستان برابر شاگردان آنتیگا قرار گرفت که حاصل آن دو شکست با نتایج ۳ بر صفر و ۳ بر ۲ بود.

  لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۵ در حال برگزاری است و در گروه A سطح یک، هشت تیم برتر این رقابت ها یعنی تیم های برزیل، ایتالیا، صربستان و استرالیا به مصاف یکدیگر می روند تا سه تیم از این گروه به مرحله نهایی این رقابت ها که به میزبانی برزیل برگزار می شود، صعود کنند.

  در گروه B این رقابت ها نیز آمریکا، قهرمان لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۴، روسیه، قهرمان سال ۲۰۱۳ لیگ جهانی و المپیک ۲۰۱۲ لندن و لهستان، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ با تیم ملی والیبال ایران هم گروه هستند.

  **خندوانه در رمضان سر جای خودش نیست

  ساعت پخش برنامه پرمخاطب ‘خندوانه’ در ماه مبارک رمضان تغییر می کند.

  به علت هم زمانی پخش برنامه خندوانه با سریال پایتخت ۴ که در ماه مبارک رمضان از شبکه یک سیما پخش می شود، ساعت پخش خندوانه تغییر می کند.

  خندوانه قرار است در ماه مبارک رمضان هرشب ساعت ۲۳:۰۰ پخش شود.

  **امشب ماه رمضان پخش نمی شود

  برنامه تلویزیونی امشب در ماه مبارک رمضان پخش نخواهد شد و پس از ماه مبارک رمضان پخش آن از سر گرفته می شود.

  به علت مشابهت ماهیتی این جُنگ شبانه با برنامه ماه عسل و همچنین تقارن زمانی آنها ، مسئولان شبکه یک تصمیم گرفتند این برنامه را پس از ماه رمضان پی بگیرند.

  پخش ادامه این برنامه شبانگاهی تلویزیونی پس از ماه رمضان از سر گرفته می شود.

  شبکه یک سیما امسال در ماه رمضان در زمان افطار جنگ شبانه حدیث سرو را آماده پخش می کنند.

  **پخش مستقیم گفت و گوی مطبوعاتی رئیس جمهوری

  حسن روحانی، رئیس جمهوری، عصر امروز در نشستی خبری به سؤالات خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی پاسخ می دهد .این نشست را از تلویزیون ببینیند.

  نشست خبری رئیس جمهوری محترم از ساعت ۱۶ آغاز می شود و چندین شبکه داخلی و بین المللی از جمله شبکه خبر، به صورت زنده این گفت و گو را پخش می کنند.

  قرار است دکتر روحانی در این نشست، گزارشی کوتاه از عملکرد دولت ارائه کند و سپس به پرسش های خبرنگاران در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی پاسخ دهد.

  **بررسی علل ناباروری مردان در شبکه علم و فرهنگ

  قسمت دوم از سری جدید برنامه تخصصی پایان ناباروری با هدف بررسی دلایل ناباروری مردان، امشب ساعت ۱۹روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

  این برنامه امشب میزبان محمد رضا صادقی’جنین شناس’ و ناصر امیرجنتی’ارولوژیست’ است و درباره علل ناباروری در مردان و ویژگیهای اسپرم مباحثی را مطرح و بررسی می کند.

  برنامه پایان ناباروری جایگاه ویژه ای برای طرح موضوعات مرتبط با ناباروری مردان و زنان در جامعه ایرانی دارد؛ لذا این برنامه با هدف بررسی روشهای پیشگیری، درمانهای دارویی و جراحی به مخاطبان عرضه می شود. همچنین تحلیل شیوه های متنوع و علمی بارداری و بررسی ابعاد فرهنگی،اجتماعی و روانی از دیگر محورهای مورد بحث در این برنامه به شمار می رود.

  **انتهای بزرگراه را از قاب چهار ببینید

  برنامه سینما سینما شبکه چهار سیما، انتهای بزرگراه را به تهیه کنندگی مهدی گٌلی زاده و کارگردانی فرزاد مؤتمن روز یکشنبه ۲۴خرداد ساعت ۲۳:۲۵ روی آنتن می برد و تحلیل می کند.

  **مجله تئاتر سراغ ادبیات نمایشی می رود

  مجله تئاتر امشب ساعت ۲۳:۱۵ برای بررسی ادبیات نمایشی، میزبان جمشید ملک پور، استاد دانشگاه است.برنامه پیش روی مجله تئاتر ضمن بررسی ادبیات نمایشی ایران، لغو جشنواره تئاتردفاع مقدس را نیز بررسی و تحلیل می کند.

  در بخش یادی از گذشتگان از هنرمند ارزشمند تئاتر و تلویزیون، مهین شهابی یاد خواهد شد.همچنین در بخش نقد نمایش هیچ کس نبود بیدارمان کند با حضور پیام دهکردی، کارگردان این اثر نقد و بررسی می شود.

  برچسب ها :

  نظرات