آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24772
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۸
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  سیب سلامت، نشانی برای رستوران های بهداشتی

  آوای شمال/ شیری نادری گفت: به منظور عرضه مواد غذایی سالم در رستوران ها، در آینده نزدیک تمام این اماکن براساس آیین نامه مقررات بهداشتی در دو بخش نقص های بحرانی و غیربحرانی که بطور مستقیم یا غیرمستقیم بر سلامت مصرف کنندگان مواد غذایی تاثیر دارد رتبه بندی شوند. وی اظهارکرد: رستورانهایی که ضوابط بهداشتی […]

  آوای شمال/ شیری نادری گفت: به منظور عرضه مواد غذایی سالم در رستوران ها، در آینده نزدیک تمام این اماکن براساس آیین نامه مقررات بهداشتی در دو بخش نقص های بحرانی و غیربحرانی که بطور مستقیم یا غیرمستقیم بر سلامت مصرف کنندگان مواد غذایی تاثیر دارد رتبه بندی شوند.

  وی اظهارکرد: رستورانهایی که ضوابط بهداشتی و سلامت مواد غذایی را رعایت کنند، از یک تا سه سیب سلامت دریافت کنند.

  نادری اضافه کرد: براساس این رتبه بندی هر چه تعداد سیب سلامت این رستوران ها بیشتر باشد، نشاندهنده برتر بودن رتبه و جایگاه آنها خواهد بود.

  وی ادامه داد: با اجرای این برنامه، همشهریان برای حضور در رستوران های داخل شهر و یا جاده ای می توانند با مراجعه به سایت هایی که در آینده معرفی می شوند، رستوران خود را از نظر عرضه مواد غذایی بهداشتی انتخاب کنند.

  نادری، درباره آیین نامه اجرایی قانون اصلاح ماده ۱۳ و دستور عمل اجرایی رسیدگی به تخلفات بهداشتی گفت: در صورت بروز تخلفات بهداشتی در اماکن عرضه مواد خوردنی، آشامیدنی، بهداشتی و آرایشی، نوع برخورد با متصدیان، بسته به نوع نقص بحرانی یا غیربحرانی، متفاوت خواهد بود.

  کارشناس مسوول بهداشت محیط مرکز بهداشت استان قزوین افزود: اجرای این طرح علاوه بر ارتقای وضعیت بهداشتی واحدهای صنفی غذایی، موجب ارایه غذای با کیفیت تر به مردم و افزایش اعتماد آنان به آن واحد خواهد شد. 

  برچسب ها :

  نظرات