آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24760
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  هیچ مرجعی حق تغییر مصوبات شورای عالی بیمه را ندارد

  آوای شمال/ فرجود شکوهی در حاشیه همایش بررسی چالش های دکترای حرفه ای فیزیوتراپی و تعرفه افزود: طبق قوانین بیمه کشور و براساس قانون پنجم توسعه تنها نهادی که می تواند تعرفه نهایی را تصویب و اعلام کند هیات وزیران است. وی با اشاره به اینکه هر ساله کمیسیون تعرفه سازمان نظام پزشکی تعرفه پیشنهادی […]

  آوای شمال/ فرجود شکوهی در حاشیه همایش بررسی چالش های دکترای حرفه ای فیزیوتراپی و تعرفه افزود: طبق قوانین بیمه کشور و براساس قانون پنجم توسعه تنها نهادی که می تواند تعرفه نهایی را تصویب و اعلام کند هیات وزیران است.

  وی با اشاره به اینکه هر ساله کمیسیون تعرفه سازمان نظام پزشکی تعرفه پیشنهادی خود را به شورایعالی بیمه تقدیم می کند، افزود: شورایعالی بیمه نظر نهایی خود را به هیات وزیران اعلام و در نهایت هیات وزیران تعرفه نهایی را جهت اجرا در کشور امضا می کند.

  وی ادامه داد: مطابق ابلاغ هیات وزیران ضریب ریالی کا جهت خدمات بیمارستانی فیزیوتراپی در بخش خصوصی ۳۸ هزار تومان بوده و ضریب خدمات سرپایی و کلینیکی ۲۰ هزار تومان اعلام شده است که متاسفانه بیمه های پایه به دلایل واهی تا کنون از پذیرش این ضرایب طفره رفته و به صورت غیر رسمی اعلام کرده اند که خدمات بیمارستانی فیزیوتراپیست ها را نیز بر پایه همان مبنای ۲۰ هزار تومان پرداخت خواهند کرد که اقدامی غیر قانونی است.

  ***دستکاری غیرقانونی در کتاب تعرفه

  شکوهی با ابراز تاسف از اینکه برخی سازمان های بیمه گر اقدام به دستکاری کتاب ابلاغ شده و جابجایی خدمات در کد های تعرفه ای کرده اند، تصریح کرد: بیمه ها با این عمل بزرگترین ضربه را به نظام سلامت کشور زده و با دستکاری غیر قانونی در کتاب تعرفه عملا خدمت باارزش و اساسی تمرین درمانی را که اصلی ترین رکن درمان در فیزیوتراپی است از تعهد خود خارج کرده اند.

  رییس کمیسیون نظارت و ارزشیابی سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه رشته فیزیوتراپی بدون تمرین درمانی واستفاده از دست های شفا بخش فیزیوتراپیست ها معنایی ندارد، افزود: استفاده صرف از دستگاههای فیزیوتراپی، درمانی ناقص را برای بیماران به همراه دارد و سازمان تامین اجتماعی نیز از ابتدای سال جاری با راه اندازی سیستم مکانیزاسیون پذیرش نسخ فیزیوتراپی عملا کد ارزیابی فیزیوتراپی را که نقشه راه درمان بیماران است، پرداخت نمی کند.

  وی ادامه داد: پرداخت هزینه های متفاوت در ارائه خدمات یکسان آن هم بر اساس مدرک فیزیوتراپیست ها خط قرمز فیزیوتراپی کشور است.

  شکوهی تصریح کرد: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برخلاف ضوابط کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت در تاریخ نهم اردیبهشت امسال با ابلاغ دستور العملی غیرقانونی به بیمه ها، پرداخت هزینه خدمات فیزیوتراپی را بر اساس مدرک تحصیلی ارائه دهنده خدمت تعیین کرد.

  وی افزود: این بدعت خطرناک در آینده نزدیک بزرگترین ضربه را بر پیکر جامعه فیزیوتراپی ایران خواهد زد و همچنین ورشکستگی و تعطیلی بیشتر کلینیک های فیزیوتراپی و بخش های بیمارستانی را بدنبال خواهد داشت.

  شکوهی با بیان اینکه در صورت عدم ابطال این بخش نامه از تمامی راههای قانونی برای احقاق حقوق مان از جمله دیوان عدالت اداری استفاده خواهیم کرد، خاطرنشان ساخت: این مساله در صحن شورایعالی نظام پزشکی مطرح و مورد حمایت تمامی اعضای این شورا قرار گرفت و مصوب شد تا ریاست کل سازمان نظام پزشکی اقدامات قانونی را در خصوص احقاق حقوق جامعه بزرگ فیزیوتراپی کشور انجام دهد.

  برچسب ها :

  نظرات