آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ , Sunday 9 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24751
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۲
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  رعایت حریم اخلاقی، چالش صنعت گردشگری مالزی

  آوای شمال/ مساله برهنگی گردشگران خارجی در مالزی به چالشی در صنعت گردشگری این کشور جنوب شرق آسیا تبدیل شده است. چندی پیش نیز در ایالت پینانگ مالزی چنین برنامه ای اجرا شد که واکنش های زیادی به همراه داشت. ماجرای برهنگی گردشگران خارجی در کوه کینابالو و انتشار عکس آن در شبکه های اجتماعی […]

  آوای شمال/ مساله برهنگی گردشگران خارجی در مالزی به چالشی در صنعت گردشگری این کشور جنوب شرق آسیا تبدیل شده است.

  چندی پیش نیز در ایالت پینانگ مالزی چنین برنامه ای اجرا شد که واکنش های زیادی به همراه داشت.

  ماجرای برهنگی گردشگران خارجی در کوه کینابالو و انتشار عکس آن در شبکه های اجتماعی ماجرای دیگری پیدا کرد و براساس تفکرات مردم و مقدس بودن این کوه به مساله ای ملی و بین المللی تبدیل شد.

  این کوه از نظر گروهی از مردم مالزی محل آسایش ابدی اجداد آن هاست و نباید به آن بی احترامی کرد. این برهنگی همزمان با زلزله ایالت صباح در جمعه ۹ روز پیش باعث شد در بسیاری از شبکه های اجتماعی بحث ارتباط زلزله با این مساله و بی احترامی به این کوه مطرح شود.

  پلیس مالزی نیز پس از ماجرا دست بکار شد و متخلفان را که به آن ها در خصوص انجام ندادن این کار غیرفرهنگی تذکر داده شده بود تحت تعقیب قرار داد.

  پس از چند روز پلیس این افراد را بازداشت و تحویل دادگاه داد و پس از محاکمه، پنج گردشگر انگلیسی، کانادایی و هلندی به سه روز حبس و پرداخت جریمه نقدی محکوم شدند. دوره سه روزه زندان این افراد پایان یافته و حال باید مالزی را ترک کنند.

  اتهام این افراد ایجاد ناآرامی در اماکن عمومی است.

  چندی پیش نیز یک گردشگر آمریکایی در معبد معروف ‘انگوروات’ کامبوج تصاویری از حرکت غیراخلاقی خود منتشر کرد که با واکنش دولت این کشور مواجه و اخراج شد.

  در حالی اتفاقی مانند برهنگی گردشگران خارجی در ایالت صباح روی می دهد که ایالت ترنگانو در شمال شرق مالزی چندی پیش شاهد تصویب قانونی بود که گردشگران خارجی هنگام سفر به این ایالت ملزم به حفظ حجاب اسلامی هستند.

  این ایالت مالزی سال ۲۰۱۳ میلادی شاهد حضور حدود چهار میلیون گردشگر بود و پیش بینی شده است تعداد گردشگران این ایالت در سال جاری میلادی به بیش از پنج میلیون برسد.

  کارشناسان صنعت گردشگری تاکید دارد احترام به قوانین و مقرات و آداب و رسوم کشورهای میزبان از مسائل مهم در صنعت گردشگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

  مالزی تلاش دارد بیشتر میزبان گردشگرانی از کشورهای خاورمیانه و اسلامی باشد، اما با توجه به گسترش صنعت گردشگری سالانه میلیون نفر از کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز از این کشور دیدن می کنند که با رعایت نشدن رسوم این کشور با واکنش احزاب اسلامی مواجه می شوند.

  آمار نشان می دهد مالزی در سال ۲۰۱۴ نخستین مقصد گردشگران مسلمان بوده است.

  براساس آمار بیش از ۲۶ میلیون گردشگر از کشورهای جهان طی سال گذشته از مالزی دیدن کردند که سهم گردشگران کشورهای اسلامی پنج میلیون و ۹۰۰ هزار نفر و سهم ایرانیان نیز حدود ۷۲ هزار نفر بود.

  سهم درآمد مالزی از صنعت گردشگری در سال ۲۰۱۴ میلادی حدود ۲۳ میلیارد دلار بوده است.

  برچسب ها :

  نظرات