آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 2463
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ دی, ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اعترافات تکان دهنده از بی‌رحمی داعشی‌ها

  آوای شمال/ کمک‌های هوایی آمریکایی‌ها به داعش در عراق واکنش نمایندگان پارلمان این کشور را به دنبال داشته است. به گزارش پایگاه النهرین، مثال آلوسی عضو کمیته روابط خارجی پارلمان عراق خواستار احضار سفیر آمریکا در عراق در قبال اخبار مربوط به پرتاب سلاح از سوی هواپیماهای آمریکایی برای داعشی ها شد. وی افزود: اگر […]

  آوای شمال/ کمک‌های هوایی آمریکایی‌ها به داعش در عراق واکنش نمایندگان پارلمان این کشور را به دنبال داشته است.
  به گزارش پایگاه النهرین، مثال آلوسی عضو کمیته روابط خارجی پارلمان عراق خواستار احضار سفیر آمریکا در عراق در قبال اخبار مربوط به پرتاب سلاح از سوی هواپیماهای آمریکایی برای داعشی ها شد.
  وی افزود: اگر این اخبار صحت داشته باشد که هواپیماهای آمریکایی در مناطق تحت کنترل داعش در استان صلاح الدین سلاح پرتاب می کنند باید سفیر آمریکا در بغداد احضار شود.
  آلوسی تاکید کرد: صحت این اخبار به این مفهوم است که مشکل کنونی باید از طریق مواضع رسمی و نه حرف های قشنگ حل شود.تعدادی از کشورهای عربی از داعش حمایت می کنند.
  همزمان حنان الفتلاوی نماینده مستقل پارلمان عراق نیز گفت: جنگنده های ائتلاف بین المللی مرکز نظامیان عراقی را در بیجی هدف قرار داده اند و سبب کشته شدن تعدادی از نیروهای عراقی شده اند.
  وی افزود: دولت عراق باید در این باره واکنش نشان دهد.سکوت فرمانده کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع عراق در این باره تامل برانگیز است.آیا ما باید دوباره باور کنیم که این اقدامی غیر عمدی و اشتباهی بوده است؟ آیا اشتباه فقط باید درباره ارتش و نیروهای مردمی عراق رخ دهد؟ آیا ارسال سلاح برای داعشی ها در منطقه بلد اشتباهی است؟ ما نیاز به پاسخ روشن داریم.
  الفتلاوی تاکید کرد: ما منتظر موضع دولت عراق برای توقف این بازی مضحک هستیم زیرا مردم عراق بر این باورند که ائتلاف بین المللی برای مقابله با داعش نیامده است بلکه برای حمایت از تروریست های داعش و جنگ با نیروهای مردمی آمده است.
  از سوی دیگر وفیق السامرایی از کارشناسان نظامی با اشاره به نقش نیروهای مردمی اعلام کرد: نیروهای امنیتی و مردمی در حال تکمیل جاده به سوی حرمین عسکریین(ع) و تطهیر منطقه سامراء-دیالی هستند.
  روایتی از بی رحمی تکفیری‌ها
  این درحالی است که یک از تروریست های داعش که در دیالی بازداشت شده اند اعترافات تکان دهنده ای بی رحمی داعشی ها داشت. وی که ع-ج  نام دارد اعلام کرد: داعش در جاده کشاورزی در نزدیکی تکریت در چند ماه قبل کمین کرده بود و تعدادی از نیروهای امنیتی را بازداشت و به مناطق دور دست برای اعدام برد.
  فرد بازداشت که از ساکنان صلاح الدین است افزود: یکی از اعضای داعش متوجه حضور پسر خاله و رفیق دوره کودکی اش در میان افرادی که قرار است اعدام شوند، می شود و تلاش زیادی می کند تا مانع اعدام وی شود اما این تلاش ها راه به جایی نمی برد و مسئول داعش خود وی را مامور کشتن رفیق دوران کودکی اش می کند.این فرد پس از کشتن رفیق دوران کودکی اش بسیار گریه می کند که این اقدام سبب می شود که یکی از سرکرده ای داعش تیر خلاص به این عضو داعش بزند.
  این فرد بازداشت شده اذعان کرد: بسیاری از داعشی ها فریب خورده اند و افکار این گروهک را قبول ندارند.دهها داعشی از مراکز این گروهک فرار کرده اند و تمایلی برای جنگ ندارند.سرکرده های این گروهک را دیگر کشورهای عربی و خارجی تشکیل می دهند و عراقی ها نقش زیادی ندارند.
  دفع حمله داعش به عامر الفلوجه در غرب عراق
  همزمان شاکر العیساوی رئیس شورای ناحیه عامریه الفلوجه از هلاکت ده ها داعشی که سعی داشتند به ناحیه عامریه فلوجه نفوذ کنند خبر داد و افزود: تروریست ها از مناطق البوهوی و الحصی قصد نفوذ به عامر الفلوجه را داشتند. درگیری های شدیدی در جریان است که طی آن شمار زیادی از تروریست ها به هلاکت رسیده اند.

  برچسب ها :

  نظرات