آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24585
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  گزاره برگ ملی گزینه دفاع از منافع کشور

  آوای شمال/ امیر خجسته با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در مسئله هسته‌ای خطوط قرمز نظام را مشخص کرده‌اند، اظهار کرد: در این خصوص کسی نمی‌تواند کوچکترین شبهه‌ای را ایجاد کند زیرا تمام اصول و مسیر حرکت مشخص شده است. وی با بیان اینکه عدول از خطوط قرمز نظام را به هیچ وجه نمی‌پذیریم، گفت: […]

  آوای شمال/ امیر خجسته با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در مسئله هسته‌ای خطوط قرمز نظام را مشخص کرده‌اند، اظهار کرد: در این خصوص کسی نمی‌تواند کوچکترین شبهه‌ای را ایجاد کند زیرا تمام اصول و مسیر حرکت مشخص شده است.

  وی با بیان اینکه عدول از خطوط قرمز نظام را به هیچ وجه نمی‌پذیریم، گفت: از تیم مذاکره‌کننده و زحمات آنها نیز تقدیر می‌کنیم و طبق فرموده رهبری به این تیم به عنوان فرزندان انقلاب، اعتماد داریم.

  *تحریم در ۳۰ درصد وضعیت اقتصادی کشور تأثیر گذاشته

  رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از خباثت و کینه‌ورزی دشمن سخن به میان آورد و با تأکید بر اینکه باید مراقبت کنیم روند مذاکرات خوب پیش رود، افزود: گزاره برگ ملی نیز در راستای دفاع از عزت و منافع کشور است.

  وی گفت: این موضوع نشان از آن دارد که مردم به دنبال توافق خوب و مبتنی بر مصلحت و منفعت کشور هستند.

  خجسته در ادامه گره زدن تمام مسائل به تحریم‌ها را به مصلحت کشور ندانست و تأکید کرد: تحریم در ۲۰ تا ۳۰ درصد وضعیت اقتصادی کشور تأثیر گذاشته است که با اتکا به اقتصاد مقاومتی و مدیریت درست ظرفیت‌های کشور می‌توان بر مشکلات فائق آمد.

  وی با بیان اینکه دولت و مجلس باید زمینه رونق اقتصادی و کسب و کار در کشور را فراهم کنند، مقابله با واردات بی‌رویه کالا، اتکا به ظرفیت داخل، تقویت تولید را در همین راستا برشمرد.

  نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه با وجود تأکیدات رهبری، کار خاصی در زمینه اقتصاد مقاومتی نشده است، افزود: در حال حاضر دنیا به سمت اقتصاد مقاومتی پیش می‌رود، در صورتی که رهبری از زمان تشدید تحریم‌ها این موضوع و توجه به ظرفیت درون را مورد توجه قرار دادند.

  *افت تولید ملی / اقتصاد مقاومتی جدی گرفته نشده

  وی از افت تولید ملی در کشور نیز گلایه کرد و با طرح این سئوال که چرا در محصولاتی مانند گندم با وجود اینکه خودکفا شده‌ایم باز واردات داریم؟ گفت: واردات برخی کالاهای بی‌کیفیت از کشورها نیز از دیگر موضوعاتی است که باید نسبت به آن حساس بوده و جلوی آن را گرفت.

  خجسته با بیان اینکه امید ما به خارج از کشور نیست زیرا دشمن حیله‌گر و مکار است، ابراز داشت: باید آن طور برنامه‌ریزی کنیم که در صورت عدم حصول به نتیجه در مذاکرات، خود را برای اداره مطلوب کشور آماده کرده باشیم.

  وی گفت: البته با تلاش مسئولان، همراهی مردم و مدیریت رهبری، کشور به خوبی اداره شده و از این پس نیز باید با اتکا به اقتصاد مقاومتی زمینه توسعه شتابان ایران اسلامی را مهیا کنیم. 

  برچسب ها :

  نظرات