آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24555
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  استقرار تجهیزات ایرانی در الانبار عراق؟!

  آوای شمال/ کمک‌های مستشاری جمهوری اسلامی ایران برپایه مبارزه با تروریسم در منطقه غرب آسیا بنا نهاده شده و تلاش براین است تا از ملت‌های مظلوم منطقه حمایت شود. در این راستا غرب به رهبری آمریکا در تلاش است تا کمک‌های مستشاری جمهوری اسلامی ایران را به مسیری که تمایل دارد تعبیر کند و لذا […]

  آوای شمال/ کمک‌های مستشاری جمهوری اسلامی ایران برپایه مبارزه با تروریسم در منطقه غرب آسیا بنا نهاده شده و تلاش براین است تا از ملت‌های مظلوم منطقه حمایت شود.

  در این راستا غرب به رهبری آمریکا در تلاش است تا کمک‌های مستشاری جمهوری اسلامی ایران را به مسیری که تمایل دارد تعبیر کند و لذا دست به شانتاژ خبری از طریق رسانه‌های وابسته به خود در منطقه و جهان می‌زند.
  *بازخوانی یک فیلم
  اخیرا در فضای مجازی فیلمی منتشر شد مبنی بر اینکه لانچر موشک‌های بالستیک ایران در استان “الانبار” مستقر شده و در مدت کمتر از یک دقیقه بیش از دویست موشک “زلزال” به مواضع داعش شلیک می‌کنند.
  شلیک موشک‌های ایرانی در استان الانبار؟
  شلیک موشک‌های ایرانی در استان الانبار؟
  *توطئه پشت سپرده غربی
  این فیلم که احتمالا یک توطئه غربی است؛ تلاش بر این دارد تا نشان دهد ایران دخالت مستقیم نظامی در عراق دارد.
  البته که جمهوری اسلامی این کمک‌های مستشاری خود را مطرح کرده و هیچگاه پنهانکاری نمی‌کند اما منسبت کردن این فیلم به ایران سوال برانگیخت.
  *جوکار: هرگونه کمک‌های مستشاری لازم باشد انجام می‌دهیم
  “محمد صالح جوکار” عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره انتشار فیلم حضور لانچرها و موشک‌ها ایرانی در استان “الانبار” اظهار داشت: البته من این فیلم را ندیدم، اما ما هرگونه کمک مستشاری لازم باشد در جهت مقابله با تروریسم را انجام می‌دهیم.
  شلیک موشک‌های ایرانی در استان الانبار؟
  وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران برخود وظیفه می‌داند تا هرگونه کمکی را در این راستا انجام دهد؛ زیرا امنیت عراق، امنیت ایران است.
  البته اظهارات جوکار به معنی حمایت تجهیزاتی و حضور نظامی در عراق نیست؛ بلکه صرفا به ارائه کمک‌های مستشاری از جمله ارائه و تدریس تاکتیک‌ها و راهبردهای جنگ می‌پردازد.
  **امیر پوردستان: هیچ‌گونه سلاح، مهمات و موشکی از ایران در عراق وجود ندارد
  امیر سرتیپ “احمدرضا پوردستان ” فرمانده نیروی زمینی ارتش در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه اخیرآ کلیپی از حضور سامانه‌های موشکی زلزال جمهوری اسلامی ایران در استان الانبار عراق در فضای مجازی منتشر شده و آیا این موضوع صحت دارد، اظهار داشت: کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به عراق صرفآ مستشاری است و هیچ‌گونه سلاح، مهمات و موشکی از ایران در این کشور وجود ندارد.
  شلیک موشک‌های ایرانی در استان الانبار؟
  “محمدرضا دهشیری” معاون مرکز ملی مطالعات جهانی شدن در پاسخ به این سوال درباره اینکه اخیرا در فضای مجازی کلیپی منتشر شده که نشان دهنده شلیک سامانه‌های موشکی زلزال در استان “الانبار” است و آیا این موضوع حقیقت دارد، گفت: موشک‌های ایرانی به هیچ عنوان در الانبار حضور ندارند و کمک‌های ایران در فاز مستشاری است و موارد مطرح شده تحرکات دشمنان است تا آن را به ایران نسبت دهند.
  شلیک موشک‌های ایرانی در استان الانبار؟
  شلیک موشک‌های ایرانی در استان الانبار؟
  معاون مرکز مطالعات جهانی شدن تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تروریست‌های داعش را به عنوان تهدید تلقی کرده و معتقد است باید مقابله هوشمند نظامی و نرم به صورت توأمان با این گروه تروریستی انجام بگیرد.
  نکته دیگری که درباره این فیلم مهم است اینکه شاید شلیک موشک‌ها در قالب تمرین نظامی یک کشور دیگر باشد که سعی می‌شود این تمرین نظامی به شلیک موشک‌های ایرانی در استان “الانبار” تفسیر شود که البته همه موارد مذکور جای تأمل جدی دارد.

   

  برچسب ها :

  نظرات