آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24489
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۴:۳۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد
 •   

  دریا و جنگل مازندران بدون کشاورزی معنا ندارد

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال سیف الله فرزانه در جلسه کارگروه آب و خاک شهرستان محمودآباد با اشاره به اهمیت حفظ اراضی کشاورزی و حمایت از کشاورزان اظهار کرد: شهرستان محمودآباد با ۱۸ هزار و ۲۰۰ هکتار زمین کشاورزی استعداد فوق العاده ای در حوزه کشاورزی نسبت به سایر شهرهای مازندران داشته و […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال سیف الله فرزانه در جلسه کارگروه آب و خاک شهرستان محمودآباد با اشاره به اهمیت حفظ اراضی کشاورزی و حمایت از کشاورزان اظهار کرد: شهرستان محمودآباد با ۱۸ هزار و ۲۰۰ هکتار زمین کشاورزی استعداد فوق العاده ای در حوزه کشاورزی نسبت به سایر شهرهای مازندران داشته و توسعه روز افزون آن نیازمند حمایت است.

  وی افزود: جلوگیری از تبدیل اراضی کشاورزی به ساخت و ساز، حفظ زمین های کشاورزی و حفاظت از محیط زیست است و پیشگیری از کاهش اراضی کشاورزی نیازمند عزم ملّی و فرهنگ سازی گسترده در این حوزه می باشد.

  رئیس کارگروه آب و خاک شهرستان محمودآباد با اشاره به قابلیت های کشاورزی شهرهای استان مازندران گفت: در باور مردم، مازندران استانی توریستی تلقی می شود ولی این تکته حائز اهمیت است که دریا و جنگل مازندران بدون کشاورزی معنا ندارد.

  وی تصریح کرد: با توجه به سیل اردیبهشت ماه سال جاری در بخش سرخ رودِ محمودآباد، سال زراعی سختی را شاهد بودیم که البته با تلاش مسئولان مربوطه این بحران را پشت سر گذاشتیم.

  وی با اشاره به اهمیت توسعه و ترویج کشاورزی مکانیزه و ارگانیک برای فرار از سم و کود کشاورزی یادآور شد: متاسفانه یک سوم سموم کشاورزی در استان های شمالی بالاخص مازندران مصرف می شود که همین امر، مهمترین علت افزایش سرطان در استان است.

  فرماندار محمودآباد در پایان با اشاره به عدم استقرار اداره منابع طبیعی در این شهرستان خاطرنشان کرد: متاسفانه دیدگاه ها در حفظ اراضی کشاورزی و جنگلی جزیره ای است و هیچ گونه حساسیتی وجود ندارد.

  برچسب ها :

  نظرات