آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24474
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > سیاسی > فرهنگی
 •   

  ارزش دولت به میزان تحقق وعده های انتخاباتی بستگی دارد

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال حجت الاسلام سید داوود موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان محمودآباد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و فدائیان اسلام همچون سرداران بخارائی، امانی،صفار هرندی و نیک نژاد که از عاملان اعدام حسنعلی منصور، نخست وزیر وقت رژیم شاه در سال ۴۴ بودند، گفت: در […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال حجت الاسلام سید داوود موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان محمودآباد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و فدائیان اسلام همچون سرداران بخارائی، امانی،صفار هرندی و نیک نژاد که از عاملان اعدام حسنعلی منصور، نخست وزیر وقت رژیم شاه در سال ۴۴ بودند، گفت: در زمان حکومت طاغوت و زمانی که خاکستر سیاه ترس بر کشور حاکم بود جوانانی پاک و انقلابی با مبارزات خود آغازی برای مبارزات با حکومت پهلوی را تدارک دیدند.

  وی افزود: این شهدا با خون پاکشان درس”نه” گفتن و آزادمردی را به مردم و خصوصاً جوانان آموخته و سرمنشا تحولاتی در ایران شدند که این آغاز بعدها به لطف پروردگار به ثمر رسید.

  موسوی با با تبریک هفته جهاد کشاورزی تصریح کرد: معمار کبیر انقلاب با تشکیل نظام جمهوری اسلامی در اقدامی اثرگذار دستور تشکیل جهاد کشاورزی به منظور رفع خرابی در کشور به خصوص روستاها را صادر کرد.

  وی اظهار کرد: با تشکیل جهاد کشاورزی بسیاری از خرابی و کاستی ها رفع شد که آثار آن پس از گذشت این همه سال در جای جای این مملکت به خوبی دیده می شود.

  وی راه برون رفت از مشکلات و عقب ماندگی فعلی را خودکفایی در حوزه های مختلف دانست و یادآور شد: برای خودکفایی می بایستی از اقدام های متداول و کاغذ بازی فاصله گرفت و به سوی مهیا کردن شرایط برای تولیدکنندگان و حمایت آنان پیش رفت.

  خطیب جمعه محمودآباد تصریح کرد: مسئولان جهاد کشاورزی و وزارت نیرو برای مدیریت مشکل کم آبی کشور تدبیر ویژه ای به خرج دهند چرا که از نظر جغرافیایی در شرایط نیمه خشک قرار داریم و اگر این موضوع مدیریت نشود در حوزه مهم کشاورزی صدمات زیادی به این صنعت وارد می شود.

  وی خاطرنشان کرد: برای حل این مشکلات از شعار دادن باید پرهیز شود و با اقدامات بسیجی و جهادی گونه می بایستی به سمت تولیدات سالم حرکت کرد تا کشور به خودکفایی برسد.

  موسوی درباره مذاکرات هسته ای گفت: نشست مشترک ۱+۵ در فرایندی از پیچیدگی ها و حساسیت قرار گرفته که با هوشیاری تیم مذاکره کننده و حمایت های ملت در داخل باید با زیاده خواهی های طرف های مذاکره مبارزه شود.

  وی افزود: بعضی از طرف های مذاکره با طرح مسائل انحرافی در صدد ایجاد جنگ روانی همه جانبه ای هستند که قطعا هوشیاری نمایندگان کشورمان آن را خنثی می کند ولی مدیران تراز اول مملکت نیز باید مراقب اظهارات و مواضع خود بوده و با بعضی از سخنان و ارتباط دادن مشکلات ریز و درشت کشور به تحریم ها، جبهه دشمن را برای زیاده خواهی تحریک نکنند.

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به دومین سال گشت انتخابات سال ۹۲ یاد آور شد: تغییر دولت ها همواره با جنبه های مثبتی چون روی کارآمدن تازه نفس ها و امیدهای تازه مردم همراه بوده که خود را در قالب شعارها و برنامه ریزی های نامزدِ پیروزِ انتخابات نشان می دهد.

  وی تصریح کرد: با بداخلاقی های سیاسی برخی نامزدهای انتخاباتی دوره دهم ریاست جمهوری که زمینه بروز فتنه را فراهم کردند، علی رغم انجام سالم انتخابات دوره یازدهم،با وجود آراری نه چندان بالای فرد پیروز، تمکین صادقانه مجریان و سایر نامزدها ارزش ویژه ای را در بر داشته است.

  موسوی در پایان خاطرنشان کرد: اما ارزش واقعی انتخابات و پیروزی در آن به میزان انجام مسئولیت های کلان دولت روی کارآمده از یک سو و تحقق شعارها و وعده های انتخاباتی از سوی دیگر بستگی دارد.

  برچسب ها :

  نظرات