آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24413
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۷
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  حاج‌صفی: اتفاقاتی که رخ می‌دهد، در شأن تیم‌ملی نیست

  آوای شمال/ هافبک ٢۵ ساله تیم فوتبال کشورمان که به دلیل مصاحبه‌های بسیار محدودش در طول‌سال و بدون حاشیه بودنش کمتر در دید رسانه‌ها قرار دارد،‌ با همین روند توانست ثبات خوبی در تیم‌ملی و سپاهان داشته باشد. او که تا به حال ۶٨ بازی ملی یعنی دقیقا به تعداد‌سال تولدش انجام داده،‌ با توجه […]

  آوای شمال/ هافبک ٢۵ ساله تیم فوتبال کشورمان که به دلیل مصاحبه‌های بسیار محدودش در طول‌سال و بدون حاشیه بودنش کمتر در دید رسانه‌ها قرار دارد،‌ با همین روند توانست ثبات خوبی در تیم‌ملی و سپاهان داشته باشد. او که تا به حال ۶٨ بازی ملی یعنی دقیقا به تعداد‌سال تولدش انجام داده،‌ با توجه به سن پایینش کاندیدای اصلی رکوردشکنی در بازی‌های ملی است که به تازگی از علی دایی به جواد نکونام منتقل شده است. گفت‌وگو با احسان حاج‌صفی در آستانه دیدار تیم‌ملی مقابل ازبکستان در ادامه می‌خوانید:

    بعد از یک فصل سخت سریعا به اردوی تیم‌ملی رفتی. شرایط نسبت به گذشته تغییری کرده است؟

  شرایط که تغییر زیادی نداشته اما یکسری از بازیکنان جوان به ترکیب تیم‌ملی اضافه شدند و همین باعث شده تا انگیزه خوبی به تیم‌ملی تزریق شود. خدا را شکر که بعد از این همه کش‌وقوس کی‌روش هم در تیم‌ملی باقی ماند و بازیکنان با آرامش بیشتری کارشان را انجام می‌دهند.

    اتفاقات عجیبی هم در فرودگاه برای تیم‌ملی افتاد که بازیکنان و کی‌روش را به‌شدت عصبانی کرده بود…

  دیگر نمی‌دانم چه بگویم. تیم‌ملی فوتبال هر کشور، همیشه بیشترین توجه را نسبت به خود می‌بیند اما هر زمان که خواستیم از کشور خارج شویم، یک مشکلی پیش آمد. هر کسی یک چیزی می‌گوید و آخر هم مقصر مشخص نیست اما واقعا یک نفر باید نسبت به این اتفاقات که در شان تیم‌ملی نیست، پاسخگو باشد.

    ‌ البته به نظرمی‌رسد مسائل مالیاتی و بازیکنان سرباز هم کی‌روش را برافروخته کرده است؟

  بله، ما سیدجلال حسینی را که یکی از بهترین مدافعان ایران است،‌ الان در اختیار نداریم. این موضوع چرا باید اتفاق بیفتد،‌ درحالی‌که چند هفته است همه به دنبال حل این مشکل هستند؟ این روزها دیگر همه یا مشکل مالیاتی دارند و یا مشکل سربازی. فوتبالیست‌ها دایما در استرس هستند و به یکدیگر می‌گویند که ما فلان مشکل را داریم، شما چطور؟ این اتفاقات بیرون زمین تمرکز را از تیم می‌گیرد.

    بگذریم، امروز با ازبکستان دیدار می‌کنید و پس از آن به مصاف ترکمنستان می‌روید. این ٢ بازی چقدر اهمیت دارد؟

  به هر حال در روزهایی که تمام تیم‌های جهان مشغول برگزاری بازی‌های تدارکاتی سطح بالا هستند و رقیبان ما برای رسیدن به جام‌جهانی نیز بهترین نوع تدارکات را انجام می‌دهند،‌ همین بازی با ازبکستان هم جای دارد. حتی یک اردوی ترکیه که از مدت‌ها قبل صحبتش را می‌کردند،‌ عملی نشد. دیدار با ترکمنستان هم شاید در ظاهر راحت باشد اما چون گام اول ما برای رسیدن به جام‌جهانی است،‌ نباید این تیم را دست کم بگیریم.

    در سن ٢۵ سالگی، ۶٨ بازی ملی داری. با این روند خیلی‌ها پیش‌بینی کرده‌اند که رکورد نکونام را هم می‌زنی…

  به خدا قسم من اصلا در قید و بند رکوردزنی نیستم. نمی‌دانم چرا یکسری با این صحبت‌ها می‌خواهند مرا مقابل بازیکن بزرگی مثل نکونام قرار دهند. بازی کردن در تیم‌ملی و کمک‌کردن به فوتبال کشورم بسیار برایم مهم است اما این‌که بخواهم از الان فکر کنم که رکورد فلانی را می‌زنم،‌ اصلا جالب نیست و سرسوزنی به آن فکر نمی‌کنم. من فقط می‌خواهم با همین آرامش تمرکزم را روی کار خودم بگذارم و از همه می‌خواهم که به تعداد بازی‌های ملی من نگاه نکنند.

     از بحث تیم‌ملی بگذریم و به وضع خودت برسیم. در روزهای اخیر خبرهایی به گوش رسید که تو از بوخوم آلمان پیشنهاد داری…

  نمی‌دانم این خبرها را چه کسی می‌دهد. اصلا من نه به بوخوم فکر کرده‌ام و نه پیشنهادی از آنها داشته‌ام. یکسری که بیکار هستند،‌ این شایعات را درست می‌کنند.

    ‌‌سال گذشته خیلی به تیم‌های انگلیسی نزدیک شده بودی اما این اتفاق رخ نداد. امسال می‌توانی لژیونر شوی؟

  به هر حال‌سال پیش به واسطه حضور در جام‌جهانی یکسری پیشنهادات به من رسید و حتی به انگلستان رفتم اما به خاطر برخی از مشکلات قسمت نبود من لژیونر شوم. آرزوی هر بازیکنی است که بتواند در لیگ‌های بزرگ اروپایی بازی کند و امسال هم اگر پیشنهادی باشد، قطعا بررسی خواهم کرد. فکر می‌کنم لیگ انگلیس به بازی من بیشتر می‌آید و اگر به آن برسم،‌ فوق‌العاده است. فعلا تمرکزم روی تیم‌ملی است و زمانی که برگردم،‌ به پیشنهادات فکر می‌کنم.

     با این وضع ممکن است مثل سال‌های اخیر در سپاهان بمانی؟

  این احتمال نسبت به سال‌های اخیر خیلی کمتر است. سپاهانی‌ها امسال با من تسویه‌حساب مالی نکردند و از آنها دلخورم. اگر از سفر برگردم و وضع همین باشد،‌ تصمیم دیگری می‌گیرم.

  پس باید منتظر جدایی‌ات از سپاهان باشیم؟

  من در سال‌های اخیر همواره سپاهان را اولویتم قرار دادم اما باید مسائل مالی‌ام حل شود.

  برچسب ها :

  نظرات