آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 2436
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ دی, ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > فرهنگی
 •   

  فردا؛ تشییع پیکر سردار شهید تقوی در حسینیه عاشقان ثارالله

  آوای شمال/ شهید حاج  حمید تقوی در شهر اهواز به دنیا آمد و با شروع نهضت حق‌طلبانه مردم ایران به‌رهبری حضرت امام خمینی(ره) فعالانه در مبارزات علیه رژیم ستم‌شاهی مشارکت جست و فعالیت‌های بسیاری را جهت پیروزی انقلاب اسلامی به عمل آورد. از ابتدای شروع تجاوزات دشمن بعثی به میهن اسلامی‌مان در جبهه‌های دفاع مقدس […]

  آوای شمال/ شهید حاج  حمید تقوی در شهر اهواز به دنیا آمد و با شروع نهضت حق‌طلبانه مردم ایران به‌رهبری حضرت امام خمینی(ره) فعالانه در مبارزات علیه رژیم ستم‌شاهی مشارکت جست و فعالیت‌های بسیاری را جهت پیروزی انقلاب اسلامی به عمل آورد. از ابتدای شروع تجاوزات دشمن بعثی به میهن اسلامی‌مان در جبهه‌های دفاع مقدس حضور داشت. در روزهای ابتدای جنگ با جمع‌آوری نیروهای بااستعداد و شجاع بومی منطقه دشت آزادگان اقدام به تشکیل واحد اطلاعات عملیات در جبهه سوسنگرد نمود تا بتواند با شناسایی تحرکات دشمن متجاوز مانع پیروزی دشمن شده بیشترین ضربات را بر ارتش صدام وارد نماید.
  شهید حمید تقوی به‌سرعت تبدیل به یکی از فعال‌ترین عناصر اطلاعات عملیات جبهه‌ها در جنوب در بخش برون‌مرزی شد.

  در حالی که سوسنگرد به‌عنوان یکی از جبهه‌های حساس و مهم از چند طرف توسط دشمن تهدید می‌شد حاج حمید تقوی به‌عنوان مسئول اطلاعات این محور با کمک شهید مهدی زین‌الدین به‌عنوان جانشین کارهای بزرگی انجام داد.

  این شهید بزرگوار در عملیات خیبر شاهد شهادت پدر و در عملیات والفجر۸ شاهد شهادت برادرش بود. در پایان جنگ او همچنان به مبارزه خستگی ناپذیر خود علیه استکبار ادامه داد و برای پیوستن به پدر و برادر شهیدش بی‌تابی می‌کرد تا اینکه در ادامه رسالت گرامی جنگ تحمیلی و برای تحقق شعار امام(ره) که فرمودند راه قدس از کربلا می‌گذرد در سرزمین عتبات عالیات و در دفاع از حرمین شریف به آرزویش رسید.

  مراسم تشییع پیکر پاک این شهید دلاور جبهه اسلام فردا دوشنبه ۸ دی‌ماه ۱۳۹۳ ساعت ۹ صبح در حسینیه عاشقان ثارالله  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واقع در تهران انتهای خیابان پیروزی میدان شهید کلاهدوز برگزار و سپس برای تشییع و خاک‌سپاری در زادگاهش به اهواز منتقل خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات