آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ , Friday 15 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 2430
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ دی, ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  منتقدان هسته‌ای دولت به سرافراز نامه نوشتند/ می‌خواهیم در تلویزیون حاضر شویم

  آوای شمال/ تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به سرافراز رئیس سازمان صدا و سیما خواستار حضور منتقدین توافقنامه ژنو در رسانه ملی شدند. متن این نامه به شرح ذیل است: جناب آقای دکتر سرافراز ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران سلام علیکم؛ ضمن تبریک فرارسیدن ایام‌الله ۹ دی و […]

  آوای شمال/ تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به سرافراز رئیس سازمان صدا و سیما خواستار حضور منتقدین توافقنامه ژنو در رسانه ملی شدند.
  متن این نامه به شرح ذیل است:
  جناب آقای دکتر سرافراز
  ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
  سلام علیکم؛
  ضمن تبریک فرارسیدن ایام‌الله ۹ دی و همچنین تبریک مجدد انتصاب حضرتعالی به ریاست سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و آرزوی توفیق در اداره این دانشگاه بزرگ فرهنگی و سیاسی انقلاب اسلامی، پیش از این و در دوره ریاست جناب آقای مهندس ضرغامی، تعدادی از نمایندگان مجلس طی دو نامه جداگانه به روند حاکم بر صدا و سیما در جلوگیری از حضور منتقدین توافقنامه ژنو و یک طرفه بودن حضور مدافعین، اعتراض داشتند.
  جناب آقای ضرغامی در نامه شماره ۱۱۰۰/۵۲۷۷/۲۳۰۰/م در مورخ ۳/۱۲/۹۲ در پاسخ به این نمایندگان، ضمن صحیح دانستن این انتقاد، دلیل آن را جلوگیری از تضعیف دولت دانستند. برای ما نیز نیک روشن است که دولت جمهوری اسلامی و تیم مذاکره کننده، نباید تضعیف شود و با فرض این اصل، چنین درخواستی مطرح شده بود.
  اکنون با توجه به اصل ۱۷۵ قانون اساسی که تصریح می کند: «در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، آزادی بیان و نشر افکار با رعایت موازین اسلامی و مصالح کشور باید تأمین گردد» و با توجه به تأکید جناب آقای روحانی، رئیس‌جمهور محترم در پیام‌شان به همایش اعتدال مبنی بر این که «اداره جامعه ما با علائق و سلایق گوناگون بدون دانش، گفت‌وگو و سعه صدر امکان‌پذیر نیست. باید با سعه صدر با مسائل برخورد کنیم و بگذاریم افراد حرفشان را بزنند» و همچنین با توجه به شبهه‌افکنی‌های اخیر برخی از غرب‌زدگان در خصوص اصل برخورداری ملت ایران از انرژی هسته‌ای و با توجه به اینکه مقام معظم رهبری نیز در خصوص موضوع هسته‌ای و مذاکره با ۱+۵ ضمن حمایت از مذاکره‌کنندگان تأکید فرموده‌اند: «ملّت باید بیدار باشد، بداند چه اتّفاقى دارد مى‌افتد تا بعضى از تبلیغاتچى‌هاى مواجب‌بگیر دشمن و بعضى از تبلیغاتچى‌هاى بى‌مزد و مواجب – از روى ساده‌لوحى – نتوانند افکار عمومى را گمراه کنند.» جا دارد حضرتعالی این روال را تغییر داده و ترتیبی اتخاذ دهید تا منتقدین و مدافعین توافقنامه ژنو در برنامه‌های مختلف صدا و سیما حضور یابند و به محاسن و معایب این پرونده بپردازند و زیاده‌خواهی‌های طرف غربی و شبهه‌افکنی تبلیغاتچی‌های مواجب‌بگیر داخلی را بیش از پیش برای افکار عمومی روشن کنند.
  یکی از دلایل پذیرفتن توافقنامه ژنو از سوی دولت محترم، لغو کلیه تحریم‌ها و به رسمیت شناختن حقوق هسته‌ای ملت ایران بود، اکنون با اتمام دوره یکساله این توافقنامه و تمدید هفت ماهه آن، باید بررسی شود که این مهم تا چه اندازه حاصل شده و اگر نتیجه‌ای نداشته، دلایل آن چه بوده است.
  این حق از آن رو برای منتقدین – که خیل عظیمی از تشکل‌های دانشجویی و طلاب، نخبگان سیاسی و علمی، رسانه‌ها و نمایندگان مجلس هستند – ضروری است که در طول یک سال گذشته از سوی برخی رسانه‌ها و شخصیت‌ها انواع و اقسام اتهامات و توهین‌ها مانند بی‌سواد، بی‌شناسنامه، افراطی، مدافعان تحریم، بزدل، ترسو و … متوجه منتقدین شده است. بدیهی است که هیچ یک از منتقدین، با اصل مذاکره مخالف نیستند بلکه همانطور که رهبر معظم انقلاب تصریح کرده‌اند، به دلیل ماهیت استکباری طرف غربی، نتایج این مذاکرات را چیزی که مردم بپسندند، نمی‌دانند.
  در پایان لازم است ضمن تأکید مجدد بر وارد بودن انتقادی که از دوره مدیریت جناب آقای ضرغامی در این خصوص ذکر کردیم، از تلاش ایشان و همکارانشان تشکر کنیم که علیرغم فشارهای بسیار عده‌ای برای عدم انتشار مواضع ضدایرانی مقامات آمریکایی، همواره به اطلاع‌رسانی دقیق خود از دشمنی مستکبرین ادامه دادند. البته امیدواریم حضرتعالی به این حداقل اکتفا نکنید و ضمن استمرار این سیاست صحیح، زمینه حضور منتقدین را نیز در صدا و سیما فراهم کنید.
  همچنین یادآور می‌شویم که تأکید ما برای حضور در صدا و سیما با هدف ترغیب دولت محترم بر مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌های غرب و حمایت از سیاست‌های استقلال‌طلبانه نظام جمهوری اسلامی و نشان دادن ماهیت استکباری و ضدایرانی دولتمردان آمریکا و اروپا با نقد توافقنامه‌ای است که در طول یکسال قبل، بارها نقاط ضعف و سوءاستفاده دشمن از آن را به مسئولان محترم دولت یادآور شده ایم.
  سرافراز باشید و با عزت

  برچسب ها :

  نظرات