آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 11 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24284
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  حسین دهقانی:توانمندسازی معلولین وایجاد اشتغال برای آن ها دوراه مقابله بافقراست

  آوای شمال/ وی روز چهارشنبه در هشتمین کنفرانس سالانه اعضای کنوانسیون حقوق معلولین با اشاره به این که امروزه حدود یک میلیارد نفر از جمعیت جهان را معلولین تشکیل می دهند اظهارداشت: حدود هشتاد درصد این افراد در کشورهای درحال توسعه زندگی می کنند. دهقانی با تاکید بر اهمیت حمایت از این افراد به منظور […]

  آوای شمال/ وی روز چهارشنبه در هشتمین کنفرانس سالانه اعضای کنوانسیون حقوق معلولین با اشاره به این که امروزه حدود یک میلیارد نفر از جمعیت جهان را معلولین تشکیل می دهند اظهارداشت: حدود هشتاد درصد این افراد در کشورهای درحال توسعه زندگی می کنند.

  دهقانی با تاکید بر اهمیت حمایت از این افراد به منظور مقابله با فقر و نابرابری در جوامع امروز، فقر و کمبود آگاهی درمیان معلولین را دو عامل عمده نابرابری ها در جهان امروز برشمرد و توانمندسازی، آموزش ، کارآفرینی و اشتغال زایی برای این قشر از جامعه را راه اصلی مبارزه با نابرابری ها دانست.

  سفیر ایران در سازمان ملل در ادامه با اشاره به مقررات جدید دولت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از حقوق افراد معلول که شامل یازده فصل و ۶۳ ماده است، به تشریح اهداف این مقررات در افزایش خدمات و توانمندسازی و کارآفرینی برای معلولین پرداخت.

  دهقانی با استناد به گزارش ملی اجرای مفاد کنوانسیون حقوق معلولین درجمهوری اسلامی ایران، خواستار توجه جدی تر مسئولین کمیته معلولین سازمان ملل متحد به مسئله توانمندسازی زنان معلول جهان شد.

  معاون نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل درادامه به حضور خانم نعمتی تنها بانوی ایرانی برنده مدال طلای پارالمپیک در نشست سال گذشته در سازمان ملل اشاره کرد و یادآور شد که او توسط کمیته بین المللی پارالمپیک به عنوان نامزد دریافت جایزه یکی از ۱۸ ورزشکار برتر جهان به بنیاد توسعه ورزش معرفی شده است.

  دهقانی افزود خانم نعمتی که ازسوی این بنیاد به عنوان یکی از ۱۸ ورزشکار برتر جهان برگزیده شده هم اکنون اهداف بالاتری را برای حضور همزمان در المپیک و پارالمپیک دنبال می کند.

  سفیر و معاون نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل با اشاره به افزایش تعداد سازمان های مردم نهاد دررابطه با افراد معلول در جمهوری اسلامی ایران، بر نقش موثر آنها در ارتقا و تحقق حقوق معلولین تاکید کرد.

  وی با اشاره به اهمیت گنجاندن حقوق افراد معلول در دستورکار اهداف توسعه هزاره پس از ۲۰۱۵ که هم اکنون موضوع بحث و بررسی کشورهای عضو این نهاد است خواستار گنجاندن افراد دارای معلولیت های عصبی و ذهنی نیز در دستور کار این برنامه شد.

  برچسب ها :

  نظرات