آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ , Saturday 25 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24243
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  جاسوسی سایبری اسرائیل از ۳ هتل اروپایی محل مذاکرات هسته ای ایران

  آوای شمال/ به تازگی گزارشی فاش شده که نشان می دهد اسرائیل با استفاده از یک ویروس کامپیوتری از ۳ هتل اروپایی محل مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ جاسوسی می کرد. به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک شرکت روسی فعال در زمینه امنیت شبکه های کامپیوتری و اینترنتی اعلام کرد […]

  آوای شمال/ به تازگی گزارشی فاش شده که نشان می دهد اسرائیل با استفاده از یک ویروس کامپیوتری از ۳ هتل اروپایی محل مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ جاسوسی می کرد.

  به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک شرکت روسی فعال در زمینه امنیت شبکه های کامپیوتری و اینترنتی اعلام کرد از یک ویروس برای جاسوسی از مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه ۱+۵ استفاده شده و به طور جدی متهم این جاسوسی، اسرائیل است.

  از این ویروس برای جاسوسی از سالن ها و اتاق های محل برگزاری جلسات مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ استفاده شده است.
  این ویروس با نفوذ به شبکه کامپیوتری سه هتل لوکس اروپایی میزبان برگزاری جلسات مذاکرات هسته ای تلاش کرده محتوای مذاکرات را شنود کند.

  هتل لوکس “کوبورگ” در شهر وین پایتخت اتریش میزبان تعداد زیادی از جلسات مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ بود

  جاسوسی سایبری اسرائیل از 3 هتل اروپایی محل مذاکرات هسته ای ایران

  اسرائیل مهمترین و سرسخت ترین مخالف روند فعلی مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه ۱+۵ است.

  شرکت روسی کاسپرسکی در گزارشی توضیح داد که این ویروس به نام “دوکو” را در شبکه های کامپیوتری خود کشف کرده است. از این ویروس برای جاسوسی از مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ استفاده شد.

  ایران و گروه ۱+۵ در حال مذاکره برای دست یابی به توافقی برای حل مسئله هسته ای تهران هستند. عمده جلسات مذاکرات میان دو طرف در شهرهای اروپایی مانند وین، ژنو و لوزان برگزار شد.

  جاسوسی اسرائیل از مذاکرات هسته ای ایران با ویروس

  خبرگزاری فرانسه اضافه کرد: احتمال داده می شود این ویروس در سال ۲۰۱۲ ساخته شده است. این ویروس یا بدافزار، برنامه جاسوسی پیشرفته ای مانند ویروس “استاکس نت” است. بسیاری از ناظران معتقدند این ویروس جاسوسی از اسرائیل آمده است.

  مقامات رسمی اسرائیل هنوز در این باره اظهارنظری نکرده اند.

  شرکت روسی کاسپرسکی ادامه داد:  تحلیل فنی به این موضوع اشاره می کند که حملات جدید توسط نسخه جدید و به روز شده ویروس دوکو ۲۰۱۱ باشد.

  کارشناسان شرکت روسی کاسبپسکی تاکید کرده اند ردیابی نسخه جدید و پیشرفته دوکو بسیار سخت و پیچیده است زیرا هیچ تغییری در برنامه های کامپیوتر و شبکه های اینترنتی ایجاد نمی کند.

  شرکت روسی کاسپرسکی در ابتدا این ویروس جاسوس را در کامپیوترهای خود کشف کرد و سپس با ردیابی آن، قربانیان این ویروس جاسوسی در کشورهای غربی، خاورمیانه و آسیا را مشخص کرد.

  کاسپرسکی ادامه داد: به صورت ملموس، بسیاری از حملات جدید ویروس جاسوسی دوکو در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ مرتبط با جلسات مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ بوده است.

  روزنامه وال استریت ژورنال هم نوشت: بررسی های کاسپرسکی تایید می کند که اسرائیل عامل ایجاد و هدایت ویروس جاسوسی دوکو است.

  برچسب ها :

  نظرات