آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24240
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  مذاکرات درباره جزئیات دسترسی به برخی اماکن است

  آوای شمال/ وی در گفتگو با خبرنگاران در این باره گفت دو طرف در حال برگزاری “مذاکرات درباره جزئیات» دسترسی به پایگاه های نظامی ایران هستند.” وی افزود: ما می دانیم توافقی در میان نخواهد بود، مگر آنکه بتوانیم این موضوع را حل کنیم که آژانس بین المللی انرژی اتمی قادر خواهد بود به هر […]

  آوای شمال/ وی در گفتگو با خبرنگاران در این باره گفت دو طرف در حال برگزاری “مذاکرات درباره جزئیات» دسترسی به پایگاه های نظامی ایران هستند.”

  وی افزود: ما می دانیم توافقی در میان نخواهد بود، مگر آنکه بتوانیم این موضوع را حل کنیم که آژانس بین المللی انرژی اتمی قادر خواهد بود به هر طریق مناسب و به هر شکل لازم برای این توافق، اقدام به راستی آزمایی کند. این موضوع شامل دسترسی پیدا کردن به مجموعه ای از پایگاه ها و اماکن خواهد بود تا بدین ترتیب، این موافقتنامه بتواند محقق شود.

  اتحادیه اروپا روز سه شنبه اعلام کرد «هلگا اشمید» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و عباس عراقچی و مجید تخت روانچی مذاکره کنندگان ایران روز چهارشنبه در وین با یکدیگر دیدار خواهند کرد. سایر مذاکره کنندگان بعدا به آنها خواهند پیوست.

  این مقام آمریکایی در ادامه گفت: «همه اعضای حاضر در اتاق (مذاکره)، بر تاریخ سی ام ماه ژوئن تمرکز کرده اند. به تعویق انداختن تصمیمات دشوار به هیچ یک از ما کمک نمی کند.»
  ایران و شش کشور قدرتمند جهان در تاریخ دوم آوریل در لوزان سوئیس، یک چارچوب توافق هسته ای را پذیرفتند.

  از جمله مهمترین مسائلی که طرفین هنوز در خصوص آن توافق نکرده اند، ترتیب هر گونه کاهش تحریم های ایران و همچنین اقدامات نظارتی و راستی آزمایی است که هدف آن، تضمین جلوگیری از نقض موافقتنامه توسط ایران است.

  برچسب ها :

  نظرات