آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ , Saturday 15 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24228
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی > فرهنگی
 •   

  سخنرانی سیدحسن نصرالله درباره مقام معظم رهبری

  آوای شمال/ سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که حضرت امام خامنه ای، رهبرمعظم انقلاب اسلامی ، ولی امر مسلمین، پیشرو در دفاع از اسلام و مسلمانان و بزرگترین مرجع تقلید در زمان حاضر هستند و هزاران مقلد دارند. به گزارش ایرنا، سید حسن نصرالله در دومین همایش نوآوری و اجتهاد از […]

  آوای شمال/ سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که حضرت امام خامنه ای، رهبرمعظم انقلاب اسلامی ، ولی امر مسلمین، پیشرو در دفاع از اسلام و مسلمانان و بزرگترین مرجع تقلید در زمان حاضر هستند و هزاران مقلد دارند.

  به گزارش ایرنا، سید حسن نصرالله در دومین همایش نوآوری و اجتهاد از دیدگاه حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان راهبردهای فرهنگی اسلامی در جهان امروز افزود: امام خامنه ای فرماندهی شجاع برای امت اسلامی و متفکر و اندیشمندی بزرگ هستند که با علوم غیرحوزوی مانند شعر و ادب و فرهنگ هم آشنایی بسیاری دارند.

  در این همایش که عصر امروز (چهارشنبه) در سالن مجمع الحدث دانشگاهی وابسته به دانشگاه لبنان آغاز شده است، صدها تن از علما، دانشمندان و اصحاب فرهنگ ، اساتید دانشگاه ها از برخی کشورها مانند ایران، لبنان، مغرب، عراق ، اردن ، عمان و همچنین الازهر مصر شرکت کرده اند.

  در این همایش به ابتکار پژوهشکده مطالعات دینی و فلسفی « المعارف الحکمیه» لبنان برگزار شده ، یک هیات بزرگ از روحانیون و شخصیت های دانشگاهی از جمهوری اسلامی ایران به ریاست حجت الاسلام علی ذو علم معاون پژوهشی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی در این همایش حضور یافته است.

  نخستین همایش نوآوری و اجتهاد از نگاه حضرت امام خامنه ای خرداد ماه سال ۱۳۹۰ در بیروت پایتخت لبنان برگزار شده بود.

  دبیرکل حزب الله که از طریق ویدئو کنفرانس سخن می گفت، با بیان اینکه امام خمینی شخصیتی با ابعاد مختلف هستند، اظهار داشت: از زمانی که حضرت امام خامنه ای رهبری را بعداز حضرت امام خمینی(ره) برعهده گرفتند غربی ها یک تحریم قوی و شدیدی را برای اظهارات ایشان در باره مسائل بسیار مهم وضع کرده اند.

  وی با بیان اینکه امام خامنه ای با زبان جدید و عصر سخن می گویند، تصریح کرد: امام خامنه ای از قدرت عالی تدبیر امور برخوردار هستند و این ویژگی با مسئولیت خطیری که برعهده دارند، بسیار اهمیت دارد.

  سید حسن نصرالله با بیان اینکه امام خامنه ای تهدیدها ، فرصت ها ، راه های تبدیل تهدیدها به فرصت ها را به خوبی می شناسند و دارای قدرتی بزرگ برای تحمل فشارها و سختی ها هستند، گفت: ایشان از زمان ارتحال حضرت امام خمینی (ره) رهبری امت اسلامی و مسلمانان را به بهترین وجه ممکن و در مراحل بسیار سخت انجام داده اند.

  دبیرکل حزب الله به عنایت خاص امام خامنه ای به کتاب و حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب اشاره کرد و افزود: در جهان نمی توان رهبری را مانند امام خامنه ای یافت که فرصت زیادی را برای اهتمام به کتاب صرف کند و جوانان را به اهتمام به فرهنگ و مطالعه ترغیب نماید.

  وی بابیان اینکه امام خامنه ای به طور مستمر ومستقیم با بخش های مختلف امت وجامعه به ویژه جوانان و دانشجویان برای آگاهی از مشکلات و نیازمندی های آنان در ارتباط هستند، خاطرنشان کرد: ایشان فقیهی دانشمند هستند و با زبان عصر که همه آن را درک می کنند و می فهمند، سخن می گویند و با متون دینی آشنایی کامل دارند.

  سید حسن نصرالله از مهمترین ویژگی های امام خامنه ای را اصالت ، استقلال ، اجتهاد فکری و عدم تسلیم شدن در مقابل فشارهای فکری دانست و گفت که جمهوری اسلامی ایران با رهبری حکیمانه ایشان به یک قدرت بزرگ منطقه ای تبدیل شده است.

  دبیرکل حزب الله با بیان اینکه «امام خمینی در بسیاری از مسائل، آزادی های عمومی، خانواده، زن، روابط بین المللی و مسائل جهان اسلام مواضع و احکامی روشن و واضح دارند»، تصریح کرد: در دوران کنونی بسیاری از اصحاب فرهنگ در نتیجه فشارهای فکری و فرهنگی تا حد انکار اصول اساسی اسلام هم پیش رفته اند.

  وی با بیان اینکه ما در این شرایط سخت و خاص امت اسلامی به رهبر و اندیشمند بزرگ اسلامی مانند امام خامنه ای وهمچنین علما و اندیشمندان برای حل مشکلات نیاز داریم، گفت: باید شخصیت بزرگ امام خامنه ای را بیشتر و بیشتر بشناسیم و معرفی کنیم نه اینکه ایشان نیاز دارند بلکه ما و مردم درهر زمانی نیازداریم مرجع تقلید و رهبری که امت را در رویارویی با محورهای بین المللی ، تهدیدها و توطئه ها هدایت می کند، بشناسیم.

  سیدحسن نصرالله افزود: ما امروز به تلاش زیادی برای دفاع از اسلام و اصول ، نظریه ها و احکام اسلام نیاز داریم تا بتوان به امت در مقابله با روش ها و اسلوب های وحشیانه به نام اسلام کمک کرد.

  دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: برای خاتمه دادن به اندیشه تکفیری تروریستی تنها راه کارهای سیاسی و نظامی نیاز نیست بلکه به حل اندیشه ای آن هم نیاز داریم به ویژه اینکه رسالت های انبیاء(ع) همواره در معرض هجمه های فکری قرار دارند.

  وی تصریح کرد: به دلیل وجود اندیشه تکفیری تروریستی امروز به جای اینکه اسلام را به جهانیان عرضه کنیم مجبور هستم به دفاع از آن بپردازیم. 

  برچسب ها :

  نظرات