آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ , Monday 3 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24226
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  ۵۰ هزار کارگاه مواد غذایی در کشور ایجاد شده است

  آوای شمال/ سردار محمدرضا نقدی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تاسیس دانشگاه بسیج و جذب دانشجو در این دانشگاه در مهرماه امسال، افزود: این دانشگاه در ۱۴ رشته دانشجو جذب می‌کند و از طریق ارائه آموزش‌های لازم، باعث ارتقای سطح علمی و تخصصی نیروهای بسیجی شده و در کنار برنامه‌های دانشگاهی در […]

  آوای شمال/ سردار محمدرضا نقدی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تاسیس دانشگاه بسیج و جذب دانشجو در این دانشگاه در مهرماه امسال، افزود: این دانشگاه در ۱۴ رشته دانشجو جذب می‌کند و از طریق ارائه آموزش‌های لازم، باعث ارتقای سطح علمی و تخصصی نیروهای بسیجی شده و در کنار برنامه‌های دانشگاهی در حوزه مجازی هم فعال خواهد بود.

  وی با اشاره به اقتصاد مقاومتی در کشور اظهار داشت: از اولین روزی که مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند، در بسیج، برنامه‌های گسترده‌ای برای ایجاد اشتغال مولد صورت گرفت، از جمله اینکه ظرف دو سال کارگاه‌های کوچک مواد غذایی ایجاد شد و جوانان با همت خود، مهارت‌افزایی کردند.

  سردار نقدی افزود: هم‌اکنون نزدیک ۵۰ هزار کارگاه داریم که برای صد هزار نفر اشتغالزایی کرده است، بدون اینکه بار مالی برای دولت داشته باشد.

  رئیس بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه امسال برنامه کمک به صنعت را داریم، افزود: برای واحدهای صنایع تبدیلی و کوچک و خانگی، نزدیک ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پیش‌بینی شده است که به واحدهای کوچک تعلق می‌گیرد؛ چراکه معمولا خیلی از محصولات کشاورزی ضایع می‌شود که استان زنجان نیز از این قاعده مستثنی نیست و در این راستا استفاده از صنایع تبدیلی می‌تواند موثر باشد.

  سردار نقدی با اشاره به برنامه‌های بسیج برای اوقات فراغت در تابستان، تاکید کرد: تابستان امسال طرح جوانان صالحین را داریم که در این طرح، افرادی که در حلقه‌ها حضور ندارند به پایگاه‌ها مراجعه کرده و در برنامه‌های کامپیوتر، زبان و نیز برنامه‌های هنری و ورزشی در ۲۰ هزار پایگاه کشور شرکت می‌کنند.

  وی افزود: همه اقتصاددانان متحدالقول هستند که برداشته شدن تحریم برای اقتصاد مقاومتی مهم و سرنوشت‌ساز نیست و ما باید با اقتصاد مقاومتی درون‌زا باشیم.

  رئیس بسج مستضعفین کشور با اشاره به حل مشکلات واحدهای صنعتی، گفت: در این خصوص جلسات متعددی تشکیل شده که امیدبخش و مثبت خواهد بود.

  برچسب ها :

  نظرات