آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24088
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۷
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  فرایند ارائه پیشنهاد برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ به تعویق افتاد

  آوای شمال/ فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) از به تعویق افتادن فرایند ارائه پیشنهاد برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ خبر داد. طبق تصمیم قبلی که پیش از این در جلسه‌ای در کوالالامپور مالزی اتخاذ شده بود، قرار بود در ماه مِی ۲۰۱۷ فرایند ارائه پیشنهاد میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ اعلام شود ولی فساد اخیر مالی و […]

  آوای شمال/ فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) از به تعویق افتادن فرایند ارائه پیشنهاد برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ خبر داد. طبق تصمیم قبلی که پیش از این در جلسه‌ای در کوالالامپور مالزی اتخاذ شده بود، قرار بود در ماه مِی ۲۰۱۷ فرایند ارائه پیشنهاد میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ اعلام شود ولی فساد اخیر مالی و اداری در بدنه فدراسیون جهانی فوتبال که حتی درستی اعطای میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ به روسیه و اعطای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر را زیر سئوال برده، سبب شده است تا فرایند ارائه پیشنهاد میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ به تعویق بیفتد. کشورهایی همچون آمریکا، کانادا، مکزیک و کلمبیا خواهان میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ هستند.

  ژروم والکه، دبیرکل فدراسیون جهانی فوتبال در کنفرانسی خبری در کشور روسیه در این خصوص گفت: با توجه به شرایط موجود، به نظرم ارائه هرگونه پیشنهاد برای میزبانی در حال حاضر بی‌معنی است. به این ترتیب ارائه پیشنهاد برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ به تعویق خواهد افتاد.

  هفته گذشته بود که پس از دستگیری تنی چند از اعضای ارشد فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به اتهام فساد اداری و مالی، وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا مدعی شد در کنار ۱۵۰ میلیون دلاری که در این بین به عنوان رشوه در امور مختلف پرداخت و دریافت شده، رقم ۱۰ میلیون دلار نیز از سوی مقامات آفریقای جنوبی به فیفا به عنوان رشوه پرداخته شده است تا در رأی‌گیری برای اعطای امتیاز میزبانی جام جهانی ۲۰۱۰ دست برده شود. ‏در این نامه که امضای رئیس وقت اتحادیه فوتبال آفریقای جنوبی پای آن دیده می‌شود از ‏ژروم والکه خواسته شده تا ۱۰ میلیون دلار از بودجه عملیاتی کمیته برگزاری جام جهانی ۲۰۱۰ را در اختیار ‏پروژه‌ای که جک وارنر ریاست آن را به‌عهده داشت، قرار دهد.‏ حالا ادعا شده که این ۱۰ میلیون به‌عنوان رشوه پرداخت شده و ژروم والکه فرانسوی مسئول جابه‌جایی این مبلغ به کنفدراسیون کونکاکاف (آمریکای مرکزی و شمالی و حوزه دریای کارئیب) بوده است.

  دبیرکل فیفا همچنین در پاسخ به اصرار خبرنگاران برای توضیح در مورد ماجرای ۱۰ میلیون دلاری که گفته می‌شود رشوه بوده است، اظهار داشت: هرگز در این خصوص مورد پرس‌و‌جو قرار نگرفته‌ام و خوشحال می‌شوم به هر پرسشی که لازم باشد، پاسخ بدهم. من در حال حاضر روبه‌روی شما نشسته‌ام و چیز بیشتری برای گفتن ندارم. دوست دارید من چه به شما بگویم؟ دوست داریم سرم را پایین بیندازم و در حالی که تکانش می‌دهم، بگویم «بله، بله، بله» من احمق بوده‌ام و باید مورد پرس‌وجو قرار بگیرم.

  والکه تصریح کرد: فکر می‌کنم صحبت در این مورد بس باشد و دیگر پرسشی را در رابطه با موضوع ۱۰ میلیون دلار پاسخ نخواهم داد. این نخستین باری است که در مقابل این همه روزنامه‌نگار چنین حرفی را می‌زنم. پیش از این از رسانه‌های فرانسوی به خاطر دلایل دیگر زیاد ضربه خورده‌ام. من نباید خودم را مورد قضاوت قرار بدهم و تنها کسی که به سئوالاتش پاسخ خواهم داد، پدرم است. فردی که ۸۰ ساله است و درک نمی‌کند که چه اتفاقی برای من افتاده است.

  برچسب ها :

  نظرات