جاده های استان سمنان جان ۵۶ نفر را گرفت/ بیشترین تلفات در شاهرود

چاپ

آوای شمال/ ابراهیم شاطری افزود: در دو ماه نخست سالجاری تعداد ۵۶ نفر در حوادث رانندگی در این استان جان باختند که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۳ که تعداد تلفات حوادث رانندگی ۳۱ نفر بود، افزایش۸۱ درصدی دارد.

وی تصریح کرد: در حوادث رانندگی دو ماه ابتدایی امسال در استان سمنان ۳۸ مرد و ۱۸ زن فوت کردند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان ادامه داد: بیشترین جان باختگان حوادث رانندگی به تعداد ۴۶ نفر در جاده های برون شهری و تعداد ۱۰ نفر در مسیرهای درون شهری در حوادث رانندگی فوت کردند و مهم ترین علت مرگ در حوادث رانندگی در دو ماه ابتدایی سالجاری در استان سمنان ضربه به سر بوده است.

شاطری در خاتمه با بیان اینکه شهرستان شاهرود در دو ماه ابتدایی سال ۹۴ بیشترین آمار تلفات حوادث جاده ای را داشته است، یادآور شد: از کل فوتی های حوادث رانندگی در این مدت ۳۴ نفر در حوادث رانندگی در ماه فروردین و ۲۲ نفر در حوادث رانندگی ماه اردیبهشت ۱۳۹۴ جان باختند.

واژگونی خودرو مهمترین و بیشترین سانحه رانندگی منجر به فوت در جاده‌های استان سمنان و حدود ۶۰ درصد از سوانح در این بین را تشکیل می دهد که ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه به علت خواب آلودگی و خستگی علت اصلی آن است.

وضعیت کویری بودن محورهای اصلی استان سمنان، برای رانندگان خستگی و خواب‌آلودگی ایجاد و همین مسئله منجر به انحراف از جاده و واژگونی خودرو می‌شود.