آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24005
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۱
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  ارتفاع موج دریا در سواحل چابهار به ۳،۵ متر رسید

  آوای شمال/ علی ملاشاهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توفان آشوبا اکنون در موقعیت جغرافیایی ۶۱ درجه شرقی و ۲۱،۲ درجه شمالی در فاصله ۵۰۰ کیلومتری چابهار جریان دارد و هسته مرکزی آن با سرعت ۱۴ کیلومتر بر ساعت به سمت کشور عمان در حرکت است. وی با بیان این […]

  آوای شمال/ علی ملاشاهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توفان آشوبا اکنون در موقعیت جغرافیایی ۶۱ درجه شرقی و ۲۱،۲ درجه شمالی در فاصله ۵۰۰ کیلومتری چابهار جریان دارد و هسته مرکزی آن با سرعت ۱۴ کیلومتر بر ساعت به سمت کشور عمان در حرکت است.

  وی با بیان این که ارتفاع موج در سواحل سیستان و بلوچستان تحت تاثیر این توفان به حدود سه تا چهار متر می رسد، گفت: شب گذشته ارتفاع موج در سواحل چابهار به ۳،۵ متر رسید و اکنون سرعت وزش باد در این مناطق ۸۰ کیلومتر بر ساعت است.

  وی به صیادان و دریانوردان توصیه کرد، با توجه به شدت امواج در چند روز آینده از تردد شناورها و لنج های خود در سواحل جنوب سیستان و بلوچستان خودداری کنند.

  کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: متاثر از توفان آشوبا، برای نیمه جنوبی استان تا اوایل هفته آینده شرایط برای رشد ابر و در برخی نقاط رعد و برق، رگبار و تندباد فراهم است.

  وی ادامه داد: با توجه به پیش بینی بارش های رگباری از شهروندان جنوب استان تقاضا می شود از اسکان و تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیرهایی که احتمال جریان یافتن سیلاب در آنها وجود دارد، خودداری کنند.

  ملاشاهی گفت: توفان آشوبا برای سه روز آینده تداوم دارد و پس از برخورد با سواحل عمان و خشکی از شدت آن کاشته شده و به تدریج از بین خواهد رفت.

  وی با اشاره به توفان ۱۱۵ کیلومتری روز گذشته منطقه سیستان که غلظت گرد و غبار را به ۲۶ برابر حد مجاز و هشت برابر حد بحرانی رساند، افزود: از شدت توفان در منطقه کاسته شده اما آسمان بیشتر نقاط استان تحت تاثیر توفان غبار آلود است.

  کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از فردا از غلظت غبار در آسمان استان کاسته می شود و بار دیگر از روز یکشنبه هفته آینده باد شدید همراه با گرد و خاک منطقه سیستان را فرا خواهد گرفت.

  برچسب ها :

  نظرات