آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 24002
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۰
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

  آوای شمال/ محمد رستگاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است. معاون نظارت و پایش محیط زیست استان […]

  آوای شمال/ محمد رستگاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

  معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران اظهار کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون با ۱۷ عدد کاهش نسبت به روز گذشته همچنان فراتر از حد مجاز بوده و بر روی عدد ۱۱۸ قرار دارد.

  رستگاری گفت: همچنین میزان غلظت آلاینده های منواکسید کربن از ۲۷ به ۲۳ و ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون نیز در همین مدت از ۹۸ به ۸۳ کاهش داشته اند.

  وی افزود: ایستگاه های دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۸) با ۱۵۴، پارک سلامت (منطقه ۱۷) با ۱۵۳ و پارک قائم (منطقه ۱۸) و ستاد بحران (منطقه ۷) هر دو با عدد ۱۳۴ آلوده ترین مناطق شهرستان تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

  رستگاری گفت: همچنین ایستگاه های پونک، اقدسیه و پارک رز در مناطق ۵، ۱ و ۲۲ به ترتیب با اعداد ۸۸، ۹۴ و ۹۷با کمترین میزان آلاینده های جوی، سالم ترین مناطق شهر تهران در این مدت بودند.

  معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت و ورزش در فضای باز خودداری کنند.

  شاخص کیفیت هوای تهران طی چند روز گذشته، در شرایط ناسالم برای همه افراد و یا گروههای حساس قرار گرفته است.

  شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

  بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

  برچسب ها :

  نظرات