آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23983
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۴
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  قاضی قلابی در یزد دستگیر شد

  آوای شمال/ غلامعلی دهشیری در تشریح این خبر گفت: فرد دستگیر شده با معرفی خود به عنوان قاضی دادگستری به افراد مختلف قول حل و فصل پرونده های قضایی را در دستگاه قضایی می داد. وی افزود: این متهم دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق در یکی از واحد های دانشگاه آزاد استان است که به […]

  آوای شمال/ غلامعلی دهشیری در تشریح این خبر گفت: فرد دستگیر شده با معرفی خود به عنوان قاضی دادگستری به افراد مختلف قول حل و فصل پرونده های قضایی را در دستگاه قضایی می داد.

  وی افزود: این متهم دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق در یکی از واحد های دانشگاه آزاد استان است که به علت آشنایی اولیه از برخی قوانین، اعتماد سوژه های خود را جلب می کرد.

  این مسوول با اشاره به سوء استفاده متهم از عنوان قاضی و یا وکیل اظهار داشت: این متهم حتی در بعضی از خریدهای معمولی خود با معرفی خود به عنوان قاضی، تخفیف ویژه از فروشنده اخذ کرده و در برخی موارد نیز خود را وکیل دادگستری معرفی می کرد.

  دهشیری خاطرنشان کرد: شناسایی و دستگیری این متهم بر اساس گزارش یکی از مالباختگان به ستاد خبری حفاظت و اطلاعات دادگستری انجام گرفت که مالباخته طبق قراری که با متهم داشت، سه سکه بهار آزادی را به متهم تحویل داده و قرار بود چهار سکه دیگر نیز پس از حل و فصل شدن پرونده به متهم تحویل نماید که پس از گذشت چند ماه وقتی که متوجه می شود بازی خورده و مورد کلاهبرداری قرار گرفته است، مراتب را از طریق ستاد خبری اطلاع می دهد.

  وی اعلام کرد: افراد دیگری نیز در ارتباط با متهم دستگیر شده بوده اند که متهم قول همکاری و انجام امور مرتبط با دستگاه قضایی را به آنها داده بود و خوشبختانه فرآیند کلاهبرداری از آنان تکمیل نشده و پولی رد و بدل نگردیده است.

  رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری یزد خاطرنشان کرد: راه حل و فصل پرونده های قضایی در دستگاه قضایی التزام به قانون و پایبندی به اخلاق است.

  دهشیری تاکید کرد: هر کس پرونده ای در دستگاه قضایی دارد یقین بداند که ملاک عمل قانون و استناد به مدارک و مستندات قانونی است و هر کس که در گیر و دار رسیدگی به پرونده قضایی قول اعمال نفوذ و انجام امور و اخذ رای تضمینی در فرایند دادرسی را داد، باید حتما به او شک کرد.

  وی یاد آور شد: ستاد های خبری حفاظت اطلاعات دادگستری همواره آماده دریافت مسایل مرتبط با دستگاه قضایی و بررسی موارد مشکوک و حاشیه ساز برای پرچمداران عرصه های عدل است.

  برچسب ها :

  نظرات