آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ , Thursday 13 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23977
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  از دستگیری سارق نسخ خطی تا صدور قرار یک میلیاردی برای خریدار اینترنتی

  آوای شمال/ سرهنگ هادی دیده ور فرمانده انتظامی شهرستان قم افزود: ضمن تماس مردمی با پلیس مبنی بر اینکه شخصی ناشناس برای فروش دو نسخه خطی به یکی از مغازه های کتاب فروشی مراجعه کرده است ،بلافاصله مأموران کلانتری ۱۱ قم به محل مورد نظر اعزام شدند که با حضور مأموران کلانتری در محل مذکور […]

  آوای شمال/ سرهنگ هادی دیده ور فرمانده انتظامی شهرستان قم افزود: ضمن تماس مردمی با پلیس مبنی بر اینکه شخصی ناشناس برای فروش دو نسخه خطی به یکی از مغازه های کتاب فروشی مراجعه کرده است ،بلافاصله مأموران کلانتری ۱۱ قم به محل مورد نظر اعزام شدند که با حضور مأموران کلانتری در محل مذکور نامبرده دستگیر و نسخ خطی نیز کشف شد.

  وی با اشاره به ارزش بیش از یک میلیارد تومانی این دو کتاب قدیمی، گفت: یکی از این نسخ، نهج البلاغه و مربوط به قرن ۷ هجری قمری و دیگری مجموعه نجوم و ریاضی مربوط به قرن ۹ هجری قمری است.

  فرمانده انتظامی شهرستان قم اظهار داشت: نهایتاً متهم برای سیر مراحل قانونی و انجام تحقیقات تکمیلی تحویل پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان شد.

  ** دستگیری سارق منزل با ۲۸ فقره سرقت

  فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم غرب استان تهران از دستگیری سارق منزل با ۲۸ فقره سرقت خبر داد.

  سرهنگ جعفر علیزاده گفت:با وقوع سرقت های متعدد در دو ماهه اخیر سال جاری یک تیم عملیاتی پلیس آگاهی برای شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان تشکیل شد.

  وی افزود: مأموران پلیس آگاهی پس از تلاش شبانه روزی و روش های خاص پلیسی فرد مورد نظر را شناسایی و در عملیات پلیسی موفق شدند یک نفر به نام ‘الف_ ر’ را دستگیر و جهت بررسی و بازجویی به پلیس آگاهی انتقال دهند.

  علیزاده ادامه داد: در بازجویی های اولیه، متهم منکر هر گونه سرقت بوده که پس از ارائه مدارک جمع آوری شده به ۲۵ فقره سرقت منزل در شهرستان رباط کریم و تهران بزرگ و شهرستان های همجوار و سه فقره سرقت از انباری منازل خالی از سکنه با همدستی دو نفر از دوستانش و سه نفر مالخر اعتراف کرد .

  وی گفت: مأموران پلیس آگاهی با هماهنگی مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه سه نفر مالخر را دستگیر و در بازرسی از منازل آن ها تعداد سه دستگاه ال سی دی و ال ای دی و دو دستگاه دوربین فیلم برداری و یک دستگاه لب تاپ و گوشواره و دستگاه دی وی دی و یک دستگاه دیجیتال کشف کردند.

  رئیس پلیس رباط کریم گفت: متهمان دستگیر شده به ۲۸ فقره سرقت اعتراف و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

  *** صدور قرار یک میلیاردی برای عامل برداشت غیرمجاز اینترنتی

  رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان ‘هرمزگان’ از شناسایی و دستگیری عامل برداشت غیرمجاز اینترنتی خبر داد.

  سرهنگ علی اکبر قرائی پور گفت: با شکایت یکی از شهروندان در خصوص برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شخصی وی، رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.

  وی افزود: در تحقیقات به عمل آمده پلیس مشخص شد از حساب شخصی شاکی مبالغ قابل توجهی وجه نقد به صورت خرید اینترنتی برداشت شده است.

  این مسئول انتظامی ادامه داد: با تلاش مأموران پلیس فتا و بکارگیری شگردهای خاص، عامل برداشت غیرمجاز شناسایی و طی هماهنگی با مقام قضایی دستگیر شد.

  قرائی پور با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده از بستگان شاکی بود، گفت: اعتماد بیش از حد به دیگران با در اختیار گذاشتن اطلاعات شخصی و رمز کارت اعتباری منجر به بروز چنین مشکلی شد.

  رئیس پلیس فتا هرمزگان افزود: با تکمیل پرونده مقدماتی، متهم دستگیر شده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی و در نهایت با دستور مقام قضایی و قرار وثیقه یک میلیارد ریالی روانه زندان شد.

  ***دستگیری عامل دسترسی به حساب ۱۸۰ کاربر اینترنتی

  جوانی که با طراحی سایتی جعلی، به اطلاعات حساب بانکی کاربران دسترسی و از حساب آنها سرقت می نمود توسط پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد .

  سرهنگ سید مصطفی مرتضوی رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: با شناسایی سایتی جعلی توسط کارشناسان پلیس فتا استان در زمینه فروش تلفن همراه ،بررسی موضوع در دستور کار کاراگاهان این پلیس قرار گرفت.

  وی ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی در فضای سایبر نهایتاً متهم شناسایی و با اعزام اکیپی از ماموران به مخفیگاه وی ،متهم در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و به این پلیس تحویل داده شد.

  این مقام انتظامی افزود :متهم در مواجه با مدارک و مستندات این پلیس به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را کسب درآمد عنوان داشت .

  وی خاطر نشان کرد: در بررسی های نهایی محرز گردید متهم توانسته به اطلاعات حساب بیش از ۱۸۰کاربر اینترنتی که قصد خرید گوشی تلفن همراه را داشته اند دسترسی و از حساب تعدادی از آنها سرقت کند.

  رئیس پلیس فتا این استان گفت: متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

  این مقام انتظامی در توضیح سایت های فیشینگ گفت: سایت های فیشینگ سایت هایی هستند که فرد کلاهبردار طراحی کرده و در آن اقدام به تبلیغ و فروش اجناس مختلف می نمایند ،در اینگونه سایت ها صفحه درگاه بانکی دقیقاً شبیه صفحه اصلی درگاه می باشد و هنگامی که کاربر اطلاعات حساب بانکی خود را در آن وارد می کند این اطلاعات که شامل شماره کارت،رمز عبور و رمز CVV2 می باشد برای مجرم ارسال می شود.

  مرتضوی به شهروندان توصیه کرد: هنگام خرید اینترنتی بسیار هوشیار بوده که در دام سایتهای فیشینگ نیفتید و تنها راه تشخیص سایت فیشینگ از اصلی این است که درگاه بانک در سایت اصلی از پرتکل SSL که پروتکلی امن است برای ارسال اطلاعات است استفاده می کنند که در نوار آدرس اول آن HTTPS است در صورتی که صفحه جعلی درگاه بانک همان HTTP است.

  برچسب ها :

  نظرات