آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 23971
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ خرداد, ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۱
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  دانشجوی حقوق، قاضی قلابی از آب درآمد/ کلاهبرداری از مردم با وعده حل مشکلات قضایی

  آوای شمال/  غلامعلی دهشیری رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان یزد با اعلام این خبر اظهار داشت: فرد دستگیر شده با معرفی خود به عنوان قاضی دادگستری به افراد مختلف قول حل و فصل پرونده‌های قضایی را در دستگاه قضایی داده بود. وی افزود: این متهم دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق در یکی از واحدهای دانشگاه […]

  آوای شمال/  غلامعلی دهشیری رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان یزد با اعلام این خبر اظهار داشت: فرد دستگیر شده با معرفی خود به عنوان قاضی دادگستری به افراد مختلف قول حل و فصل پرونده‌های قضایی را در دستگاه قضایی داده بود.

  وی افزود: این متهم دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد در استان است و به علت آشنایی اولیه با برخی قوانین، اعتماد سوژه‌های خود را جلب کرده بود.

  دهشیری با اشاره به سوءاستفاده متهم از عنوان قاضی و یا وکیل اظهار داشت: این متهم حتی در بعضی از خریدهای معمولی خود با معرفی خود به عنوان قاضی، تخفیف ویژه از فروشنده اخذ می‌کرد و البته در پاره‌ای از موارد نیز خود را وکیل دادگستری معرفی کرده است.

  رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری یزد خاطر نشان کرد: شناسایی و دستگیری این متهم بر اساس گزارش یکی از مالباختگان به ستاد خبری حفاظت و اطلاعات دادگستری انجام گرفت.

  وی بیان کرد: افراد دیگری نیز در ارتباط با متهم دستگیر شده‌اند که متهم قول همکاری و انجام امور مرتبط با دستگاه قضایی را به آنها داده اما فرآیند کلاهبرداری از آنان تکمیل نشده و پولی رد و بدل نشده است.

  رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری خاطر نشان کرد: راه حل و فصل پرونده‌های قضایی در دستگاه قضایی التزام به قانون و پایبندی به اخلاق است.

  وی تصریح کرد: هر کس پرونده‌ای در دستگاه قضایی دارد یقین بداند که ملاک عمل قانون و استناد به مدارک و مستندات قانونی است و هر کس که در گیر و دار رسیدگی به پرونده قضایی قول اعمال نفوذ و انجام امور و اخذ رأی تضمینی در فرایند دادرسی را داد، باید حتماً به او شک کرد.

  برچسب ها :

  نظرات