آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 2285
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ دی, ۱۳۹۳ - ۰۵:۵۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  تقدیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل از وزیر علوم برای برکناری میلی‌منفرد

  آوای شمال/ متن بیانیه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور به شرح زیر منتشر شد. دانشگاه یک کشوری اگر اصلاح شود، آن کشور اصلاح می شود. امام خمینی (ره) جناب آقای دکتر محمد فرهادی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فن آوری با عرض سلام و خداقوت؛ قطعا امروز شخصی پیدا نمی‌شود که از […]

  آوای شمال/ متن بیانیه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور به شرح زیر منتشر شد.

  دانشگاه یک کشوری اگر اصلاح شود، آن کشور اصلاح می شود. امام خمینی (ره)
  جناب آقای دکتر محمد فرهادی
  وزیر محترم علوم، تحقیقات و فن آوری
  با عرض سلام و خداقوت؛
  قطعا امروز شخصی پیدا نمی‌شود که از اهمیت و میزان اثرگذاری دانشگاه و مراکز آموزش عالی در کشور آگاه نباشد و نداند که اگر دانشگاه‌های کشور محلی برای علم اندوزی و تولید علوم مورد نیاز کشور باشند، آنگاه این تمامی ملت ایران هستند که از برکات این اتفاق میمون بهره‌مند خواهند شد و فرایند تولید علم در دانشگاه‌ها منجر خواهد شد به استفاده صنایع از این علوم و در نهایت پیشرفت، توسعه و آبادانی ایران اسلامی. و اگر دانشگاه‌ها از این هدف مطلوب خارج گردند و به هر هدف حتی بعضا مستحب دیگر مشغول گردند، عواقب این رخداد چیزی نخواهد بود الا عقب ماندگی کشور در رقابت پرشتاب علمی در جهان و دراز کردن دست در برابر سایر ملت‌ها برای استفاده از علوم و صنایع تولید شده براساس این علوم در آن کشورها.

  شاید امروز هیچ شخصی به اندازه رهبری معظم انقلاب(دامت برکاته) به اهمیت نقش علم و پژوهش درکشور اهتمام نورزیده، و برای پیشرفت کشور در این عرصه دغدغه نداشته است. این دغدغه از تاکیدهای فراوان ایشان بر لزوم استقلال علمی کشور، دست یافتن به قلل رفیع علم و دانش و از همه مهمتر ایجاد روحیه در دانشگاه‌ها و دانشجوها و اعتقاد راسخ به مفهوم “ما میتوانیم”، به وضوح روشن و مبرهن است. ایشان در جایی فرموده‌اند: “ما باید از محاصره‏ موجود که کشورهاى جهان سوم در آن قرار گرفته‌‏اند، خودمان را خارج کنیم. این فقط وظیفه‏ ما نیست، بلکه وظیفهى همه‏ ملت‏هاى دنیاست که در دوره‏اى از کاروان علم عقب ماندند. من اعتقاد راسخم – که این اعتقاد با نظر خبرگان و کارشناسان فن تأیید شده است – این است که ما مى‏‌توانیم این کار را بکنیم. این مُهر «نمى‏‌توانیم» و «نمى‏‌توانید» را که یکى از بخش‏هاى عمده‏ سیاست فرهنگى دشمنان بوده، بایستى از ذهن خودمان پاک کنیم.”

  یکی از مسائلی که می‌تواند دانشگاه، دانشجوها و اساتید را از مسیر دانش اندوزی و تولید علم خارج ساخته و اسیر حواشی مورد تایید دشمنان سازد، درگیر کردن دانشگاه در مسائل حزبی و جناحی‌ست. یعنی اینکه دانشگاه بجای آنکه بدنبال ارائه اطلاعات صحیح سیاسی به دانشجویان باشد تا از این طریق دانشجویان عالم و دغدغه‌مندی تربیت شوند که هدف آنها علاوه بر پیشرفت علمی-صنعتی کشور، خدمت به نظام اسلامی، پیگیری آرمان‌های انقلاب و نقش برآب کردن توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان در دانشگاه و اجتماع باشد، با به راه انداختن شاخه‌های دانشجویی احزاب در دانشگاه‌ها و مشغول کردن این گروه‌ها به یکدیگر و ایجاد درگیری‌های زرگری، بدنبال تامین مقاصد گروه‌ها و احزاب سیاسی خارج از دانشگاه و استفاده ابزاری این گروه‌ها از دانشجویان و دانشگاه‌ها باشد.

  این روزها در ایامی قرار داریم که مردم غیور ایران در ۹ام دیماه بساط فتنه و فتنه گرانی را برچیدند که قصد داشتند از دانشگاه بعنوان ابزاری برای پیشبرد اهداف شوم خود بهره برداری کنند که اتفاقا دانشجویان و اساتید انقلابی هم سهمی عظیم در این حماسه ایفا کردند.فلذا ما اعلام کنیم که وزارت علوم جمهوری اسلامی و دانشگاه‌های در طراز آن، میبایست مدیرانی را در راس خود ببینند که نه تنها سوابق منفی در فتنه علیه ملت ایران نداشتند، بلکه اتفاقا ” ندای این عمار رهبری” را لبیک گفته باشند و به روشن‌گری و دفاع از انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها پرداخته باشند.

  در این راستا اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور بر خود لازم می‌داند از اقدام شایسته، انقلابی و علمی حضرتعالی در برکناری افرادی که صلاحیت کافی برای خدمت در مناسب بالای وزارتخانه مهمی همچون وزارت علوم را نداشتند تشکر کرده و برای جنابعالی و سایر همکاران متدین و انقلابیتان آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون برای خدمت به نظام اسلامی و جامعه بزرگ دانشگاهیان از درگاه ایزد منان نماید. امیدواریم که انشاالله دانشگاه‌هایی که هنوز با سرپرست اداره میشوند را نیز، با معرفی گزینه‌هایی دانشمند و انقلابی از سردرگمی برهانید و به دانشگاهی در طراز انقلاب اسلامی مبدل سازید.

  برچسب ها :

  نظرات