آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 2207
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ دی, ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  آمریکایی‌‌ها باید به قدرت ایران اعتراف کنند

  آوای شمال/ صدای روسیه نوشت: ژنرال حسین دهقان وزیر دفاع ایران اعلام کرد که کشور وی به ردیف چهارم در جهان در صنعت ساخت موشک صعود کرده است. وضعیت و دورنمای عرصه موشک سازی ایران چگونه است؟ ولادیمیر ساژین تحلیلگر صدای روسیه، این موضوع را مورد تفسیر قرار داده است. او می نویسد: در سیاست […]

  آوای شمال/ صدای روسیه نوشت: ژنرال حسین دهقان وزیر دفاع ایران اعلام کرد که کشور وی به ردیف چهارم در جهان در صنعت ساخت موشک صعود کرده است. وضعیت و دورنمای عرصه موشک سازی ایران چگونه است؟
  ولادیمیر ساژین تحلیلگر صدای روسیه، این موضوع را مورد تفسیر قرار داده است.
  او می نویسد: در سیاست نظامی ایران، مهمترین جزء آن افزایش قدرت بالقوه نظامی است. در این رابطه ایرانی ها به موفقیت های قابل توجهی دست یافتند. برنامه های موشکی در اولویت قرار دارند که در مقایسه با دیگر جهات اکنون از اهمیت زیادی برخوردار است. پیداست تلاش های ایران همانا در این عرصه متمرکز شده اند.
  صدای روسیه ادامه داد: «تا لحظه کنونی، موشک های تاکتیکی و ضربتی – تاکتیکی با عناوین مختلف و با برد شلیک از ۸۰ تا ۷۵۰ کیلومتر ساخته شده و در حال تولید و در حال انجام وظیفه هستند. از این موشک ها نمی توان به عنوان موشک های حامل کلاهک هسته ای استفاده کرد، اما آنها می توانند اهداف دریایی در خلیح فارس و عمان را نابود کنند.
  اما جهت اصلی موشک سازی ایران در حال حاضر، کارهای علمی – پژوهشی و تجربی- طراحی در ترکیب برنامه « شهاب» است. ایران در چارچوب این برنامه موشک های بالستیکی برد متوسط « شهاب -۳» را ساخت که قادرند اهدافی در فاصله تا ۲۰۰۰ کیلومتری را نابود کنند و کلاهک های جنگی تا وزن یک تن را حمل کنند. چنین خصوصیاتی امکان واردآوردن ضربه به خاک اسرائیل ، پایگاه های نظامی آمریکا واقع در عربستان سعودی و عراق ، افغانستان و کویت را ممکن می سازد.
  ساخت موشک « سجیل -۲» مرحله مهمی در موشک سازی ایران شد که از برد تقریبا ۳ هزار کیلومتر متعارف ۵۰۰ کیلویی برخوردار است. در عین حال وزن کلاهک هسته ای ضروری برای نصب در موشک حامل بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ کیلوست.
  در ایران، کارهایی جهت ساخت موشک « شهاب -۴» انجام می شود که مدل جدید برای زدن اهداف دشمن در فاصله تا ۵۰۰۰ کیلومتری است.»
  این پایگاه اینترنتی در پایان نوشت: آمریکایی‌ها باید اعتراف کنند که قدرت بالقوه رشته موشک سازی در ایران بالاست.

  برچسب ها :

  نظرات