آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ , Friday 3 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 21870
 • تعداد نظرات : ۲ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ خرداد, ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۷
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > یاداشت سردبیر
 •   

  سریال تکراری ناهماهنگی ادارات محمودآباد / روکش آسفالتی که یک روز دوام نداشت+عکس

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال، چند سالی است که شهرستان محمودآباد از بی تدبیری برخی از مدیران و مسئولان رنج می برد که این موضوع نارضایتی مردم را در بر داشته است. شهرستان محمودآباد با داشتن جوانانی فرهیخته و نامدار در عرصه های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و مذهبی در سطح ملی به […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگار آوای شمال، چند سالی است که شهرستان محمودآباد از بی تدبیری برخی از مدیران و مسئولان رنج می برد که این موضوع نارضایتی مردم را در بر داشته است.

  شهرستان محمودآباد با داشتن جوانانی فرهیخته و نامدار در عرصه های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و مذهبی در سطح ملی به خود می بالد اما این مردم فهیم و فرهیخته از داشتن امکانات اولیه یک شهر توریستی همیشه بی بهره بوده و هستند.

  محمودآباد به ظاهر شهری توریستی است اما در واقع هیچ اثری از یک شهر گردشگر پذیر در آن دیده نمی شود و تنها عاملی که توریستی بودن محمودآباد را به اثبات می رساند دریا است که خدا آن را به مردم شمال کشور هدیه داده است.

  نکته قابل تأمل این است که دریا در همه جای دنیا زیر ساخت صنعت توریسم به عنوان منبع بزرگی برای پویائی اقتصاد و ایجاد اشتغال محسوب می شود، اما در شمال ایران تبدیل به یک تهدید بزرگ از لحاظ اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و بهداشتی برای مردم شده است.

  گذشته از این موضوعات که سرمنشاء آن مدیریت ناصحیح برخی از مدیران گذشته تاکنون در حوزه مدیریت شهری بوده است، اکنون در گوشه و کنار شهر مواردی دیده می شود که جای بسی تعجب و تاسف دارد.

  البته این بار موردی در شهر دیده شده که علامت سوالی بزرگ برایمان ایجاد کرده است که چرا باید ناهماهنگی و بی تدبیری آن هم به صورت آشکار میان دستگاه های اجرایی و خدماتی این شهرستان دیده شود.

  تقریبا دو هفته از عملیات روکش آسفالت در خیابان امام خمینی(ره) به منظور بهسازی و ترمیم وضع نامناسب این خیابان از سوی شهرداری صورت گرفته که باید از این کار مناسب علیرغم انتقادهایی که وجود دارد به نیکی یاد کرد،اما نکته جالب ابنکه درست فردای روز عملیات آسفالت، اداره آب و فاضلاب شهری محمودآباد قسمتی از آسفالت جدید در وروی کوچه شهید آسد(آسیاب) را تخریب و در اصطلاح عامیانه، مورد کنده کاری قرار داده است.

  به بهانه این اقدام و پس از پرس و جو دریافتیم که در حوالی این کنده کاری دریچه تقسیم و انشعابات آب وجود داشت که در عملیات روکش آسفالت کاملا محو شد.

  با این توضیحات طرح چند سوال ضروری است تا شاید پاسخی شایسته از سوی مسئولان داده شود:

  ۱- اصلی ترین سؤال این است که چرا نظارت مناسبی در این عملیات صورت نگرفت تا دریچه آب و فاضلاب زیر روکش آسفالت محو نشود و یک روز پس از اجرا کار دوباره شاهد تخریب نباشیم و آیا نباید پیمانکار عملیات مذکور بازخواست شود؟

  ۲- حال که این اتفاق رخ داد و اداره آب و فاضلاب آسفالت جدید را تخریب کرد، چرا نباید پسماند های آن از محل تخریب جمع آوری شود و  تا امروز( سه شنبه ۱۹ خرداد ماه) یعنی بیش از دو هفته، در دل شهر به حال خود رها شده باشد ؟

  ۳- با توجه به اینکه آسفالت های تخریب شده در یک جا دپو شده است و در تاریکی شب منجر به خطراتی برای وسایل نقلیه می شود، چه کسی پاسخگوی حوادث احتمالی است؟  

  ۴- و سؤال آخر اینکه اصلا شهرداری باید آسفالت های کنده شده را جمع آوری کند یا اداره آب و فاضلاب ؟

   

  تصاویر مربوط به این گزارش را در ذیل ببینید:

   

  برچسب ها :
  انتشار یافته: ۲
  1. به نام خداوند بخشنده مهربان
   باسلام و احترام
   به نکته بسیار مهم و خوبی در این خبر اشاره گردیده که یکی از مهم ترین ضعف های مدیریت شهری شهرعزیزمان محمودآباد می باشد ،شما می توانید با یک دور ساده سطح شهر ته مانده های پروژه ها را مشاهده نمایید شاید هم این تفاله های ساختمانی یک سالی است که در گوشه کنار شهر عرض اندام می نمایند حتی با فاصله ۲۰۰-۳۰۰ متری شهرداری و در نقاط مهم شهر …
   انشاالله با همت مدیران محترم حوزه شهری فکری بحال منظر شهری این شهر توریستی بشود…..یاعلی

  2. مسئولیت آسفالت فقط و فقط با شهرداری و مسئولین محترم شورای شهر است در حالی که نامی از آنها برده نشده و فقط اسم اداره محترم آب و فاضلاب آورده شده و کار این اداره در این مورد بخصوص مانند اتومبیلی است که در مسیر خود حرکت می کند و اتوموبیل دیگر راه او را می بندد، این اولین بار نیست و آخرین هم در مدیریت شهری از سوی شهرداری محترم نیست و نخواهد بود


  نظرات