آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 2071
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ آذر, ۱۳۹۳ - ۱۷:۳۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > فرهنگی
 •   

  گسترش و رونق امامزاده قاسم(ع) با توجه به شاخصه‌های خاص مورد توجه است

  آوای شمال/ مصطفی سیفی کناری عصر امروز در نخستین روز از هفته وقف در دیدار با امام جمعه این شهرستان ‌‌با اشاره به اینکه باید فرهنگ وقف در شهرستان نهادینه شود، تصریح کرد: اگر صددرصد حقوق موقوفات پرداخت شود، تمامی مساجد و حسینه‌ها در دو ماه محرم و صفر می‌توانند، پذیرای عزاداران شوند. وی افزود: در […]

  آوای شمال/ مصطفی سیفی کناری عصر امروز در نخستین روز از هفته وقف در دیدار با امام جمعه این شهرستان ‌‌با اشاره به اینکه باید فرهنگ وقف در شهرستان نهادینه شود، تصریح کرد: اگر صددرصد حقوق موقوفات پرداخت شود، تمامی مساجد و حسینه‌ها در دو ماه محرم و صفر می‌توانند، پذیرای عزاداران شوند.

  وی افزود: در زمینه گسترش سنت حسنه وقف، رسانه‌ها جایگاه والایی دارند و می‌توانند با زبان رسانه اثرات و ثمرات وقف در جامعه را برای مردم بازگو کنند.

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه محمودآباد با اشاره ثبت به ۱۰ موقوفه جدید در شهرستان اظهار داشت: محمودآباد شهرستانی است که در دوران دفاع مقدس ۴۲۵ شهید گرانقدر تقدیم انقلاب کرده است‌ و امروز شاهد گسترش وقف در شهرستان هستیم.

  سیفی‌کناری خواستار هدفمند شدن نیت واقفان شد و افزود: اگر وقف براساس نیازهای جامعه انجام شود، معضلات اجتماعی کاهش می‌یابد.

  وی به وجود ۳۱ بقعه متبرکه در شهرستان اشاره کرد و گفت: برخی از بقاع متبرکه در روستاهای متروکه هستند که مردم همان منطقه باید برای رونق آن دست‌به‌کار شوند.

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه محمودآباد، گسترش و رونق امامزاده قاسم(ع) شهرستان را با توجه به شاخصه‌های خاص مورد توجه دانست و ابراز داشت: با توجه به نگاه خوب مدیرکل آموزش و پرورش تا پایان سال تحصیلی کنونی دو مدرسه مجاور امامزاده قاسم تحویل اوقاف می‌شود تا طرح گسترش این امامزاده در قلب شهر اجرایی شود.

  به گزارش فارس، در پایان این دیدار، وقف‌های جدید از جمله وقف یک‌هزار متر زمین برای گسترش امامزاده قاسم روستای اورطشت و یک‌هزار و ۵۰۰ متر زمین برای الحاق به مسجد روستای آرم از سوی واقفان این روستا اعلام و اسناد اوقافی توسط امام جمعه به واقفان تحویل شد.

  برچسب ها :

  نظرات