آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ , Friday 15 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 2001
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ آذر, ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اوباما لایحه همکاری راهبردی آمریکا و رژیم صهیونیستی را امضا کرد

  آوای شمال/ «باراک اوباما» لایحه‌ای را امضا کرده که همکاری میان آمریکا-اسرائیل را عمیق  می‌سازد؛ لایحه‌ای که به گفته او برنامه‌های امنیتی و دفاعی حساس میان این دو را تقویت می‌کند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، باراک اوباما روز گذشته (جمعه) بعد از امضا این لایحه گفت: « با این قانون زمینه همکاری و تجارت فزاینده […]

  آوای شمال/ «باراک اوباما» لایحه‌ای را امضا کرده که همکاری میان آمریکا-اسرائیل را عمیق  می‌سازد؛ لایحه‌ای که به گفته او برنامه‌های امنیتی و دفاعی حساس میان این دو را تقویت می‌کند.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، باراک اوباما روز گذشته (جمعه) بعد از امضا این لایحه گفت: « با این قانون زمینه همکاری و تجارت فزاینده میان آمریکا و اسرائیل فراهم می‌شود».

  کنگره آمریکا روز چهارشنبه (دیروز) لایحه‌ای را به تصویب درآورد تا روابط راهبردی با رژیم صهیونیستی را افزایش دهد و تل‌آویو را به شریک اصلی راهبردی آمریکا تبدیل می‌کند.

  با این حال، اوباما گفت، دولت او بخش‌های خاص را به روشی تفسیر خواهد کرد که با اختیارات قانونی او برای پیشبرد دیپلماسی تداخل نداشته باشد. این مورد شامل بخشی است که دولت را ملزم می‌سازد ارتباطات دیپلماتیک خاصی را در اختیار کنگره قرار دهد.

  خبرگزاری فرانسه گزارش کرد که این لایحه، همکاری‌های دفاعی، امنیتی، انرژی، تحقیقات و توسعه، تجاری، کشاورزی، مدیریت آب و دانشگاهی را افزایش می‌دهد.

  طبق لایحه تصویب شده در کنگره آمریکا، ذخیره تسلیحاتی آمریکا با ۲۰۰ میلیون دلار افزایش در ارزش به مجموع ۱٫۸ میلیارد دلار می‌رسد و در نتیجه پنتاگون آمادگی بیشتری برای انجام عملیات نظامی در خاورمیانه خواهد داشت.

  آسوشیتدپرس نیز گزارش کرد که سناتور «باربارا باکسر» که تلاش‌ها برای تصویب این لایحه را رهبری می‌کرده از هر دو مجلس کنگره آمریکا خواسته بود که برای مستحکم کردن روابط آمریکا و نزدیکترین متحدش در خاورمیانه، اقدام کنند.

  بر اساس این گزارش، آمریکا از دو دهه پیش انبار تسلیحات نظامی در سرزمین اشغالی دارد که در مواردی با مجوز پنتاگون، ارتش آن کشور نیز قادر است از آن استفاده کند  و پیشتر در تابستان گذشته کنگره آمریکا کمک مالی ۲۲۵ میلیون دلاری برای تولید موشک‌های سامانه  گنبد آهنین را تصویب کرده بود.

  این لایحه‌ای در حالی به امضا رسیده است که اخیراً تنش‌ها بین آمریکا و رژیم صهیونیستی بر سر موضوعاتی چون موضوع هسته ای ایران تشدید شده بود.

  «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بارها مخالفت خود را با توافق هسته‌ای با ایران اعلام کرده است و مدعی است که ایران باید تمامی برنامه هستهِ ای خود را متوقف کند.

  «اد رویس» رئیس کمیته سیاست خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای گفت: ما باید همواره تلاش کنیم تا این اطمینان را به جود آوریم که پشتیبانی ما از اسرائیل به راه خود ادامه می‌دهد؛ با تهدیدهایی که علیه این کشور، از حماس تا ایران وجود دارد».

  برچسب ها :

  نظرات