آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 1978
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ آذر, ۱۳۹۳ - ۲۰:۴۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > فرهنگی
 •   

  عدم سابقه تحصیل گروگانگیر سیدنی استرالیا در حوزه های علمیه

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید داوود موسوی امام جمعه شهرستان محمودآباد در بخشی از خطبه های نماز جمعه این هفته یاد شهدای هفته شهرستان را گرامی و ضمن عرض تسلیت ایام پیش رو،از حضور زائران محمودآبادی در راهپیمایی بزرگ اربعین تقدیر کرد و گفت: این حرکت عظیم حسینی علاوه بر یاس و ناامیدی دشمنان اسلام،چنان […]

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید داوود موسوی امام جمعه شهرستان محمودآباد در بخشی از خطبه های نماز جمعه این هفته یاد شهدای هفته شهرستان را گرامی و ضمن عرض تسلیت ایام پیش رو،از حضور زائران محمودآبادی در راهپیمایی بزرگ اربعین تقدیر کرد و گفت: این حرکت عظیم حسینی علاوه بر یاس و ناامیدی دشمنان اسلام،چنان وحشتی در دل سیاهشان انداخت که جبهه استکبار به خود لرزید.

  خطیب جمعه محمودآباد در خصوص هفته وقف افزود: موضوع وقف در منطق اسلام، سنت نبوی و امامان دارای جایگاه رفیعی است و آیین انسان مداری،نوع دوستی و احیای ملکات انسانی دارای آثارهایی با ابعاد گسترده است .

  موسوی تصریح کرد: جامعه ما باید میراث گرانبهای وقف را هم حفظ کرده و هم نسبت به اختصاص اموال جدید برای وقف در امور گوناگون نظیر ساخت مدرسه ، مسجد، راههای ارتباطی روستایی و شهری، حوزهای علمیه و دیگر موارد اقدام کند.

  وی بحث گروگانگیری شهر سیدنی استرالیا را مطرح و افزود: فرد گروگانگیر هیچگونه سابقه تحصیل در حوزه های علمیه را نداشته و در سال ۷۵، پس از کلاهبرداری از ایران فرار و در استرالیا پناهنده شد.

  موسوی اذعان داشت: هرچند مقامات ایرانی بارها به دولت استرالیا هشدار دادند ولی بی اعتنایی آنان باعث بروز این حادثه شد.

  وی همچنین نقش قرارگاه خاتم الانبیا(ص) را در سازندگی کشور مهم قلمداد کرد و گفت: قرارگاه خاتم چه در زمان جنگ و چه پس از جنگ در آبادانی این مملکت بسیار سهیم بوده و پروژه های عظیمی را اجرا و به پایان رسانده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات