آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ , Friday 15 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 1880
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ آذر, ۱۳۹۳ - ۰۶:۰۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد
 •   

  عدم استفاده از مسئولان بومی یکی از مشکلات جدی محمودآباد

  اوای شمال/ سیف الله فرزانه شامگاه چهارشنبه در آیین تجلیل از فعالان عرصه حمل و نقل همگانی، رانندگان حمل و نقل عمومی را محرم‌ترین افراد به خانواده‌ها دانست و افزود: یکی از مشکلات شهرستان زیرساخت حمل و نقل است که باید شهرداری و اداره راه و شهرسازی برای حل این مشکل توجه جدی کنند. فرماندار محمودآباد تصریح […]

  اوای شمال/ سیف الله فرزانه شامگاه چهارشنبه در آیین تجلیل از فعالان عرصه حمل و نقل همگانی، رانندگان حمل و نقل عمومی را محرم‌ترین افراد به خانواده‌ها دانست و افزود: یکی از مشکلات شهرستان زیرساخت حمل و نقل است که باید شهرداری و اداره راه و شهرسازی برای حل این مشکل توجه جدی کنند.

  فرماندار محمودآباد تصریح کرد: این شهرستان با وجود این همه ظرفیت و شاخص‌های مناسب و پذیرا بودن گردشگران به لحاظ برخورداری از امکانات در حد یک شهرستان نیز دیده نشده است.

  وی با تجلیل از کسانی که در گذشته به شهرستان خدمت کردند، خاطرنشان کرد: قصد انتقاد از هیچ مسئولی را ندارم، اما این شهرستان با این همه ظرفیت به جایگاه واقعی خود نرسیده و با وجود برخورداری محروم است.

  فرزانه به ظرفیت‌ها اشاره کرد و گفت: تعطیلی شرکت پوشینه با حدود یک‌هزار کارگر، وجود شهرک صنعتی اما دریغ از پنج درصد نیروی محمودآبادی، حضور کمتر از پنج درصد خانوده‌های بومی در مسکن مهر این شهرستان از جمله زیرساخت‌هایی است که برای مردم منشأ خیر نشد.

  نماینده عالی دولت در محمودآباد ادامه داد: امتیازات بزرگ و مواهب طبیعی و خدادادی در سطوح جهانی داریم اما زیرساخت ما در حد یک شهرستان نیست.

  وی با بیان اینکه صرف داشتن یک خودروی حمل و نقل عمومی، زندگی مناسبی ایجاد نمی‌شود، اظهار داشت: امروز برای تعیین ایستگاه‌ها اختلاف وجود دارد و آمار بالای تلفات جاده‌ای و نداشتن کمربندی نیز از دیگر مشکلات زیرساخت حمل و نقل شهرستان است، در حالی که به احداث کنارگذر قانع شدیم.

  فرزانه یادآور شد: با همه این مشکلات به آینده با چشمان باز نگاه کنید و همیشه مطالبات خود را بیان کنید و امیدوارم سازمان حمل و نقل به ویژه با داشتن مدیر جوان و فعال، موانع و آسیب‌ها را شناسایی و راهکار ارائه کند.

  فرماندار محمودآباد همچنین از قرارداد ۱۰ میلیارد تومانی برای اتمام مصلای نماز جمعه این شهرستان خبر داد و افزود: در کنار اتمام این پروژه مهم به موضوع امامزاده قاسم نیز توجه می‎شود.

  وی همچنین اظهار داشت: از این به بعد شهرک صنعتی را نیز در اختیار می‌گیریم و کسانی که فکر می‌کردند شهرک صنعتی محمودآباد در اختیار آنهاست، از این فکر بیرون بیایند، چراکه دیگر اجازه تصمیم‌گیری در مورد شهرک صنعتی به هیچ‌کس داده نمی‌شود.

  فرزانه به حل مشکل زباله محمودآباد نیز اشاره کرد و گفت: مشکل دپوی موقت زباله در کنار ساحل نیز که شکل نازیبایی داشت، با تدابیر پیش‌بینی شده حل می‌شود و دیگر شاهد انباشت زباله در کنار دریا نخواهیم بود.

  عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان محمودآباد با اشاره به وجود ۶۵ هزار کنتور برق در شهرستان ابراز داشت: اگر این تعداد را چهار برابر حساب کنیم، جمعیت شهرستان بیش از ۲۵۰ هزار نفر است در حالی که جمعیت محمودآباد بر اساس آمار حدود ۹۷ هزار نفر است و این موضوع در دفاع از طرح جامع و تفصیلی که مهم‌ترین شاخص آن جمعیت است، شهرستان را دچار مشکل کرده است.

  وی ادامه داد: وقتی افزایش جمعیت محمودآباد شاخص ۱٫۳ درصدی دارد، قطعا در دفاع از طرح‌ها شکست می‌خوریم و در این بین برخی‌ها به خاطر رانت‌خواری در گذشته نگذاشتند که شهرستان به جایگاه واقعی خود برسد.

  فرزانه یکی از مشکلات مهم شهرستان را عدم استفاده از مسئولان بومی دانست و گفت: مسئولی که ساعت ۹ صبح در سرکار حاضر و ساعت ۱۱ از محل کار خود خارج می‌شود، به فکر مردم و پیشرفت شهرستان نیست و حل این مسئله نیز در دستور کار ما قرار دارد.

  فرماندار محمودآباد در پایان با تجلیل از فعالیت‌های ارزنده رانندگان عرصه حمل و نقل همگانی خاطرنشان کرد: باید فکری به حال ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی شود و ما نیز این موضوع را پیگیری می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات