آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ , Friday 15 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 1852
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ آذر, ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > فرهنگی
 •   

  مسئولان دانشگاه‌ها نسبت به فضای علمی حوزهای علمیه واقع بین باشند

  آوای شمال/ همزمان با سالروز شهادت دکتر مفتح  و روز وحدت حوزه و دانشگاه، همایش وحدت حوزه و دانشگاه با محور سبک زندگی اسلامی و ایرانی با حضور دانشجویان و مسولان دانشگاه‌های این شهرستان،طلاب ،امام جمعه و سایر مسولان ادارات محمودآباد در حوزه علمیه امام صادق(ع) شهرستان محمودآباد برگزار شد. سید داوود موسوی امام جمعه […]

  آوای شمال/ همزمان با سالروز شهادت دکتر مفتح  و روز وحدت حوزه و دانشگاه، همایش وحدت حوزه و دانشگاه با محور سبک زندگی اسلامی و ایرانی با حضور دانشجویان و مسولان دانشگاه‌های این شهرستان،طلاب ،امام جمعه و سایر مسولان ادارات محمودآباد در حوزه علمیه امام صادق(ع) شهرستان محمودآباد برگزار شد.

  سید داوود موسوی امام جمعه شهرستان محمودآباد با تقدیر از میزبانی مدرسه امام صادق(ع) و حضور پرشور طلاب گفت:گرامی داشتن یاد و خاطره شهید آیت الله دکتر مفتح که بنیانگذار وحدت حوزه و دانشگاه است بسیار مطلوب بوده اما این در حالی است که متاسفانه پس از گذشت این همه سال، آن چنان که باید وحدتی میان دانشجویان عزیز و طلاب گرانقدر وجود ندارد.

  موسوی خاطرنشان کرد: گرچه کرسی های آزاد اندیشی فراوانی برگزار می شود اما هنوز به آن نقطه ای که مقام معظم رهبری بارها در سخنرانی و فرمایشات خود تاکید می کند دست نیافتیم.

  وی با بیان اینکه وحدت حوزه و دانشگاه نباید فقط نمادین و مختص به روز شهادت آیت الله مفتح باشد افزود: در دنیای امروز موضوع وحدت مهمترین موضوع جهان اسلام است.

  موسوی اذعان داشت: وجود این همه ظلم و ستم در جهان امروز به ویژه کشورهایی همچون سوریه،لبنان،فلسطین و سایر کشورها بیانگر این نکته است که جامعه جهانی به اتحاد فکری نرسیده است.

  امام جمعه محمودآباد تصریح کرد:یکی از برکات ارزشمند انقلاب اسلامی که شاهد آن هستیم ایجاد اتحاد و وحدت بوده، به نوعی که انقلاب اسلامی به عنوان بزرگترین انقلاب مردمی جهان توانسته ام القرا و الگوی دیگر کشورها باشد که این خود تنیجه همدلی و وحدت مردم چه در روزهای اوایل انقلاب و چه در جنگ تحمیلی هشت ساله است.

  وی وحدت حوزه و دانشگاه را بسان دو بال پرنده برای پرواز و تعالی دانست و اظهار داشت: هرچند که مسولین دانشگاه ها و حوزه های علمیه به وحدت میان این دو قشر اصرار دارند اما برخی فتنه گران در صدد هستند تا با فتنه انگیزی و تفرقه مانع این همدلی و وحدت شوند. وحدتی که در زمان جنگ تحمیلی با آن که انقلاب اسلامی همانند نهال تازه ای بوده است که با هر بادی می توانست از جا کنده شودف باعث شد تا این انقلاب بزرگ به حرکت خود با قدرت ادامه دهد.

  موسوی با بیان اینکه امروز نباید حوزه های علمیه را با صد سال قبل مقایسه کرد افزود: به شکر خدا سفره های علمی که در حوزه های علمیه می بینیم در کمتر جایی شاهد آن هستیم تا جایی که طلاب عزیز در بحث های گوناگون علمی،سیاسی،فرهنگی،روانشناسی و سایر علوم به جاهای خوبی رسیده و حوزه در این زمینه ها بصورت جامع پاسخگو است.

  امام جمعه محمودآباد خاطرنشان کرد:برخی از مسولان دانشگاه که مغرضانه در مورد فضای علمی حوزه اظهار نظظر میکنند سعی بشود واقع بین باشند و دانشجویان به این اظهار نظرها اتکا و تصمیم گیری نکنند و در این خصوص تحقیق و با فضای باز علمی حوزه ها آشنا شوند.

  وی در پایان افزود: ما دانشجویان و طلاب را که در خدمت دشمن و فتنه گران به خصوص فتنه ۸۸ باشند را نمی‌خواهیم، بلکه آن دانشجویان و طلاب را که در خدمت دین و به عنوان یک قشر اثرگذار باشند را با جان و دل پذیرا هستیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات