آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ , Friday 15 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 1842
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ آذر, ۱۳۹۳ - ۰۶:۵۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > فرهنگی
 •   

  قدرت ایران در مذاکرات هسته ای مدیون مجاهدت ایثارگران است نه توان دیپلماسی

  آوای شمال/ محمدباقر قالیباف در کنگره تجلیل از جهادگران پیشکسوت شهرداری تهران با عنوان «یاران خورشید» که دیروز به همت سازمان بازنشستگی شهرداری و با حضور اعضای شورای شهر در برج میلاد برگزار شد، گفت: خداوند بزرگ را شاکرم که بعد از اربعین حسینی، این توقیق نصیب بنده شد که در جمع همکاران و همسنگران […]

  آوای شمال/ محمدباقر قالیباف در کنگره تجلیل از جهادگران پیشکسوت شهرداری تهران با عنوان «یاران خورشید» که دیروز به همت سازمان بازنشستگی شهرداری و با حضور اعضای شورای شهر در برج میلاد برگزار شد، گفت: خداوند بزرگ را شاکرم که بعد از اربعین حسینی، این توقیق نصیب بنده شد که در جمع همکاران و همسنگران خود که در دو جبهه جنگ و دفاع از اسلام و همچنین در سنگر خدمت به مردم در سایه نظام اسلامی مجاهدت کردند، حضور یابم.

  وی ادامه داد: من و همکارانم در شهرداری مکلف هستیم به همه کارمندان شهرداری، مخصوصا به عزیزانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافتند، در حد توان خود انجام وظیفه و کرامت آنان را حفظ کنیم و قدردان زحمات ایشان باشیم.

  قالیباف خطاب به ایثارگران حاضر در جمع گفت: مطمئن باشید ما در فرازو نشیب امور روزمره هرگز شما را فراموش نخواهیم کرد؛ زیرا شما در روزهای سخت همراه ما بوده اید.

  شهردار تهران تاکید کرد: امروز عزت این کشور اسلامی، احیای مجدد اسلام و افتخار بزرگی که در این زمینه نصیب این ملت شده، بدون شک مدیون ایثارگری و مجاهدت شما جانبازان، ایثارگران و خانواده های عزیز شهدا است. من با همه وجودم باور دارم که زندگی مادی و معنوی خود را مدیون شما هستم و تا زمانی که در قید حیات هستم، در خدمت شما عزیزان خواهم بود.

  وی در ادامه گفت: در این کشور هر کسی با هر سلیقه، دین و گرایش سیاسی، اگر ذره ای انصاف داشته باشد، آرامش خود را مدیون شما می داند. من همیشه گفته ام مهمترین چیزی که در جبهه ها بود که هر کسی با هر سلیقه ای به آنجا می آمد، یک فرهنگ پیدا می کرد، ایمان به آنچه فهم کرده بود و سنت های الهی بود.

  قالیباف اضافه کرد: شهید مطهری در وصف امام (ره) می گفت امام به خدا، مردم و خودش ایمان داشت. خلوص بچه های جنگ هم مدیون همین ایمان بود. خاطرم هست که گاهی چنان پشت خاکریز به ما فشار می آمد که با خود می گفتیم خدایا ما کربلا نخواستیم، همین خاکریز را برای ما حفظ کن و گاهی حتی می گفتیم خدایا این خاکریز هم مال عراقی ها! دوستان مجروح ما را حفظ کن. اما با این همه همواره ایمان داشتیم که پیروزی از آن کسانی است که در راه خدا گام برمی دارند و سنت های الهی در همه شئونات آنان جاری است.

  شهردار تهران همچنین گفت: رزمندگان اسلام به دلیل ایمان خود مجاهدت کردند و به فوز عظیم شهادت نائل شدند یا زنده ماندند و دیدند چه به روز صدام آمد و انقلاب چطور همه این نقاط را فتح کرد و معنی صدور اسلام و انقلاب را فهمیدند.

  وی تصریح کرد: فکر نکنید اگر امروز در حوزه سیاست خارجی، شش قدرت بزرگ دنیا در مذاکرات هسته ای با ما سر یک میز می نشینند و بحث می کنند، این ناشی از توان دیپلماسی ماست، بلکه عظمت و بزرگی متعلق به رزمنده های مظلوم والفجر مقدماتی باعث این قدرت شده که پشت خاکریز مجروح شدند و آنقدر خون دادند و تشنگی کشیدند که بعد از سه چهار روز به شهادت رسیدند. مظلومیت شما ایثارگران است که قدرت های بزرگ را با ما سر میز مذاکره نشانده است.

  همچنین در این مراسم، مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری با ارائه آماری از ایثارگران پیشکسوت شهرداری گفت: ۱۰ خانواده شهید که از کارمندان رسمی شهرداری تهران بوده و امروز بازنشسته شده اند، در جمع ما حضور دارند که یکی از آنها پیش از پیروزی انقلاب و ۹ شهید دیگر در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده اند.

  مصطفی منتظرالمهدی ادامه داد: ۸ خانواده شهید آتش نشان نیز در جمع ما هستند. البته تعداد خانواده های شهدای شهرداری بیش از این است، اما کارکنان و کارمندان این میزان هستند. همچنین ۱۴۱ جانباز بازنشسته که درصد جانبازی تا ۷۰ درصد دارند، ۲۰ آزاده که بیشترین مدت اسارت آنها ۱۰ سال بوده، ۱۸۴ خانواده رزمنده که از ۹ تا ۸۰ ماه در جبهه ها حضور داشته اند، جزو خانواده بزرگ ایثارگران شهرداری هستند.

  در ادامه از تعدادی از ایثارگران پیشکسوت شهرداری تهران و همچنین معصومه آباد، آزاده عضو شورای اسلامی شهر تهران تقدیر به عمل آمد.

  در این مراسم علاوه بر آباد، احمد دنیامالی و محسن پیرهادی اعضای شورای شهر، جناب زاده رئیس کانون بازنشستگان شهرداری، داریانی معاون منابع انسانی شهرداری و حجه الاسلام قاسمیان حضور داشتند.

  برچسب ها :

  نظرات