آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ , Wednesday 17 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 18111
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  بنیادنخبگان وپارک فناوری چهارمحال و بختیاری مشکلات کارآفرینان بررسی می کنند

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز پنجشنبه در نشستی با کارآفرینان برتر زن استان بیان داشت: در سفر رییس بنیاد نخبگان کشور به چهارمحال وبختیاری مقرر شد برای پارکهای علم وفناوری و ایده های تجاری نوآورانه تسهیلات ارزان قیمت و بلندمدت پرداخت شود. وی افزود: بر اساس این تصمیم، درصورت موفقیت طرح […]

  آوای شمال/ به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز پنجشنبه در نشستی با کارآفرینان برتر زن استان بیان داشت: در سفر رییس بنیاد نخبگان کشور به چهارمحال وبختیاری مقرر شد برای پارکهای علم وفناوری و ایده های تجاری نوآورانه تسهیلات ارزان قیمت و بلندمدت پرداخت شود.

  وی افزود: بر اساس این تصمیم، درصورت موفقیت طرح واحدهای ایده آفرین امکان عدم بازپرداخت این تسهیلات و یا بخشودگی بخشی از آن به تولیدکننده نیز پیش بینی شده است.

  سلیمانی در پاسخ به درخواست برخی از کارآفرینان برتر استان برای حمایت دولت از واحدهای تولیدی و کارآفرین اظهارداشت: برای بهره مندی از امتیازات مذکور، کارآفرینان استان باید با حضور مسئولان بنیاد نخبگان و پارک علم وفناوری و مدیرکل دفتر امور بانوان شرایط واحدها را بررسی وکارآفرینانی واجد شرایط را برای دریافت تسهیلات به بانکهای عامل معرفی کنند.

  وی ادامه داد: مدیران صندوق مهر رضا(صندوقی که به واحدهای فناوری تسهیلات ارائه می کند) نیز باید از بروکراسی اداری بکاهند و به محض تامین اعتبار، وام واحدهایی که ازسال گذشته تقاضای تسهیلات کرده اند را سریعتر بپردازند .

  سلیمانی دشتکی اظهارداشت: در دولت تدبیر وامید توجه ویژه ای به تولیدات دانش بنیان شده و دربودجه سال جاری اعتبارات خوبی برای آن در نظر گرفته شده است .

  استاندار چهارمحال وبختیاری با بیان راه اندازی پنجره واحد اشتغال و سرمایه گذاری در استان یادآور شد: در این پنجره الکترونیکی امکان پیگیری مجوزات لازم برای راه اندازی واحدهای کارآفرینی فراهم شده است.

  سلیمانی دشتکی افزود:استانداری چهارمحال و بختیاری امسال برای تقویت این پنجره و صدور سریعتر مجوز واحدهای تولیدی برنامه ریزی ویژه انجام داده است .

  وی بسترسازی برای بهره مندی بیشتر ازمزیتهای طبیعی استان نظیر آب را از دیگر اقدامات استانداری عنوان کرد و گفت: هم اکنون امکان صدور مجوز آب برای واحدهای تولیدی وکارآفرین در استان فراهم است .

  سلیمانی دشتکی ادامه داد: در سفر رییس جمهور به چهارمحال و بختیاری با اجرای پروژه انتقال آب بن – بروجن موافقت شد که در صورت اجرای آن آب ۹ شهرک صنعتی و ۳۰درصد صنایع و واحدهای تولیدی استان تامین می شود.

  وی در این جلسه مدیریت جهادی مدیران استان در اعطای تسهیلات و حمایت از واحدهای تولیدی را خواستار شد .

  به گزارش ایرنا، در این نشست استاندار برای پیگیری مطالبات برخی واحدهای کارآفرین استان نظیر قرارداد با شرکت ایران خودرو برای استفاده از محصولات نمدی و یا ارائه زمین به واحدهای تولیدی فناور در شهرکهای صنعتی قول مساعد داد.

  همچنین در این نشست از’هایده قاسمی’ تولیدکننده برگزیده ملی آرد سبوسدار ، ‘زهرا ایزدی’ تولید کننده ماست غنی شده بیماران دیابتی و پژوهشگر برتر سال ۹۳، ‘هدی بی غم’ مدیر جوان کشور و تولید کننده عرقیجات گیاهی، ‘فاطمه رحیمی’ دارنده اصالت یونسکو برای محصول نمد و ‘پروین برادران قهفرخی’ کارآفرین ششم بین المللی به عنوان زنان نخبه اقتصادی استان تجلیل شد.

  هم اکنون بین سه تا چهار درصد از جمعیت ۳۵هزارنفری کارگران فعال در کارگاه های تولیدی چهارمحال وبختیاری را زنان شامل می شوند . 

  برچسب ها :

  نظرات