آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 1811
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ آذر, ۱۳۹۳ - ۱۹:۲۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  انهدام شبکه جذب زنان برای داعش در اسپانیا

  آوای شمال/ وزارت کشور اسپانیا امروز (سه شنبه) اعلام کرد که نیروهای پلیس این کشور و مراکش در عملیاتی مشترک هفت نفر را به اتهام تلاش برای به خدمت گرفتن زنان برای شبه نظامیان داعش در سوریه وعراق دستگیر کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، اسپانیا یکی از چند کشور اروپایی است […]

  آوای شمال/ وزارت کشور اسپانیا امروز (سه شنبه) اعلام کرد که نیروهای پلیس این کشور و مراکش در عملیاتی مشترک هفت نفر را به اتهام تلاش برای به خدمت گرفتن زنان برای شبه نظامیان داعش در سوریه وعراق دستگیر کردند.

  به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، اسپانیا یکی از چند کشور اروپایی است که تلاش می‌کند جلوی جذب شهروندان و جوانان خود به افراط گران داعش را بگیرد و نگران است که هنگام بازگشت این افراد به کشورشان، اقدام به حملات تروریستی کنند.

  وزارت کشور اسپانیا در بیانیه‌ای عنوان کرد: در عملیات مشترک پلیس این کشور و پلیس مراکش چهار زن و یک مرد در شهرهای بارسلونا، سئوتا و ملیلیه در خاک اسپانیا و همچنین دو مرد دیگر نیز در شهر فنیدق در خاک مراکش دستگیر شدند.

  این بیانیه تصریح کرد که این هفت نفر به تشکیل شبکه‌ای به منظور پیدا کردن، جذب و فرستادن زنان اسپانیایی به عراق و سوریه برای بهره‌گیری گروه تروریستی داعش از آن‌ها، متهم شده‌اند.

  سخنگوی وزارت کشور اسپانیا در این بیانیه عنوان نکرد که آیا این زنان قرار بوده در کنار تروریست‌های داعش بجنگند یا برای مقاصد دیگری مورد استفاده قرار گیرند.

  در گذشته چند زن که دارای گذرنامه‌های اروپایی بودند برای پیوستن به تروریست‌های داعش در عراق و سوریه و یا خدمت به این تروریست‌ها به عنوان همسر اقدام کرده بودند. پلیس اسپانیا در ماه سپتامبر نیز ۹ نفر را به اتهام تشکیل یک شبکه شبه نظامی وابسته به داعش در شهر ملیلیه واقع در ساحل شمالی آفریقا بازداشت کرد.  

  برچسب ها :

  نظرات