آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 1808
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ آذر, ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  موسوی، خاتمی را هم بازی داد

  آوای شمال/ سید عزت الله ضرغامی در سومین همایش دانشگاه، سدی در برابر فتنه فعالیت های سیاسی- فرهنگی و انقلابی را در دانشگاهها ارزشمند خواند و ضرغامی گفت: کار دانشگاه باید بصیرت آفرین و مبلغ دین و ارزش های انقلاب باشد. وی افزود: آن زمان که مسئولیت داشتم بیشتر عمل می کردم و گفتن برخی […]

  آوای شمال/ سید عزت الله ضرغامی در سومین همایش دانشگاه، سدی در برابر فتنه فعالیت های سیاسی- فرهنگی و انقلابی را در دانشگاهها ارزشمند خواند و ضرغامی گفت: کار دانشگاه باید بصیرت آفرین و مبلغ دین و ارزش های انقلاب باشد.
  وی افزود: آن زمان که مسئولیت داشتم بیشتر عمل می کردم و گفتن برخی حرف ها به مصلحت نبود اما اکنون راحت تر می توانم برخی مسائل را بیان کنم، ضرغامی با اشاره به اینکه امروز قبح فتنه روشن شده است، افزود: اگر فتنه ۸۸ به نتیجه می رسید معلوم نبود چه بلایی سر نظام می آمد و شاید دیگر شاهد عظمت اینگونه اسلام و حوادثی در سوریه و لیبی نبود.
  هیچ کس تقلب را نمی توانست باور کند
  رئیس سابق رسانه ملی گفت: هیچ کس تقلب را نمی توانست باور کند و به سرعت گفتند تقلب نبوده است.

  ضرغامی اذعان داشت: رهبر معظم انقلاب فرصت جواب نهایی شورای نگهبان را عقب انداختند و با نمایندگان نامزدها جلسه گذاشتند و اگرچه من در آن جلسه نبودم اما وقتی از محتویات جلسه شنیدم به اوج مظلومیت و صبر مقام معظم رهبری پی بردم.
  وی در ادامه به تبیین موضوع فتنه پرداخت و گفت: مقام معظم رهبری در دهه ۷۰ درباره خواص حرف های تاریخی زدند و در فتنه ۸۸ معلوم شد داستان چه بود.
  خواص به هر دلیلی نتیجه انتخابات ۸۸ را برنتافتند
  عزت الله ضرغامی اظهار داشت: خواص به هر دلیلی نتیجه انتخابات ۸۸ را برنتافتند و قرار بود از همان ابتدا بازی را به هم بزنند.

  وی گفت: توصیه رهبر معظم انقلاب به بنده پس از شروع فتنه این بود که تلاش کنم صف کسانی را که به دنبال اردوکشی خیابانی بودند با افراد متدین و ارزشی که جزو آن ۱۳ میلیون نفر بودند جدا شود.
  ضرغامی افزود: در فتنه ۸۸ خواص کمک کردند حق و باطل آمیخته شود اما هرچه جلو رفتیم کم کم فاصله گرفتند. وی گفت: فتنه خاصیتی بسیار خطرناک دارد و آن این است که کسی که در فتنه گرفتار می شود دیگر نمی تواند برگردد با وجود اینکه شاید قبول داشته باشد کارش اشتباه بوده است.
  رئیس سابق رسانه ملی گفت: آقای ناطق نوری در ابتدای فتنه واقعا ناراضی بود و پس از حوادث فتنه ۸۸ همیشه نگران بود که اگر در فلان مراسم سخنرانی کند سخنرانی اش را به هم می ریزند یا نه که من همیشه به او اطمینان می دادم که هیچ اتفاقی رخ نمی دهد.

  وی در این خصوص افزود: آقای ناطق نوری ۲۵ بهمن ۸۸ توانست بیاید و علیه فتنه حرف بزند و مصاحبه خوبی داشت و فتنه را محکوم کرد.
  موسوی آگاهانه در جریان طراحی ها بود اما کروبی ناآگاهانه
  ضرغامی در خصوص موسوی و کروبی هم گفت: من میان این دو تفاوت قائلم؛ موسوی آگاهانه در جریان طراحی ها بود اما کروبی ناآگاهانه.
  وی گفت: این نظر کارشناسی من است و شاید کسی نظر دیگری داشته باشد و همچنین معتقدم خاتمی با همه نقدهایی که به او می شود گرفتار فتنه شد و کسی که گرفتار فتنه می شود سخت است برگردد.
  وی خاطرنشان کرد: خاتمی در سال ۸۸ در یک مجلس سرد و یخ اعلام نامزدی کرد و دو روز بعد که موسوی نامزدی خود را اعلام کرد خاتمی عقب نشست و استعفا کرد و لذا موسوی، خاتمی را هم بازی داد.
  ضرغامی افزود: من با خاتمی کار کرده ام و هیچ مشکلی با او نداشته ام و وقتی دوران ۸ ساله ریاست جمهوری اش به پایان رسید مراسم تقدیری از وی در سازمان صدا و سیما برگزار شد چرا که معتقد بودیم کسی که هشت سال رئیس جمهور است به عنوان سرمایه نظام باید برای کشور حفظ شود و خاتمی در مراسم آن روز سخنان خوبی گفت و می توانست به عنوان سرمایه بماند.
  دانشگاه امتحان خوبی در فتنه پس داد
  عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: دانشگاه همانطور که در اشغال لانه جاسوسی و ۱۳ آبان و دیگر برهه‌های انقلاب امتحان خود را به خوبی پس داد در قضیه فتنه ۸۸ نیز امتحان خیلی خوبی پس داد.
  وی افزود: در پایان ریاست جمهوری آقای خاتمی در صدا و سیما از ایشان تجلیل کردیم چرا که معتقد بودیم پس از هشت سال به عنوان سرمایه نظام محسوب می‌شود. ضرغامی اذعان داشت: بزرگواری بعد از تقدیر از آقای احمدی نژاد به ما گفت کی سابقه داشته صدا و سیما از فردی که رفته است تجلیل کند به او پاسخ دادیم مگر خبر ندارید از آقای خاتمی هم تجلیل شد، آن فرد گفت نه مراسمی برگزار نکردیم که در نهایت پاسخ ما این بود که بهتر است به آرشیو مراجعه کنید.
  ضرغامی با بیان اینکه جریان فتنه این آقایان را با خودش برده است افزود: بعد از انتخابات هم پیش آقای کروبی رفتم و هم پیش آقای موسوی؛ به آقای کروبی گفتم حرکتی که شده است خساراتی به بار می‌آورد، شما باید آگاه باشید که دنبال روی آقای موسوی شده‌اید.
  وی با بیان اینکه مشی آقای کروبی با موسوی متفاوت بود گفت: آقای کروبی در مجلس ششم همراه صدا و سیما بود و حتی یک روز آنقدر از ما دفاع کرد که جلسه برای چند ساعتی از رسمیت افتاد.
  رئیس سابق سازمان صدا و سیما اظهار داشت: بارها آقای کروبی از تندروی حزب مشارکت گلایه می کرد و به شخص بنده می گفت شما مطمئن باشید من که عقلم را به دست آن‌ها نمی‌دهم.

  ضرغامی گفت: من بارها به آقای کروبی گفتم شما باید موضع مستقل بگیرید، وی این حرف را می‌فهمد اما نمی تواند تصمیم بگیرد و این خاصیت فتنه است.
  عضو شورای عالی فضای مجازی افزود: آقای کروبی معتقد بود آرای وی را جدا کرده اند که من به او گفتم مگر می شود با این همه صندوق رای در سراسر کشور چنین کرد.
  امروز بطلان فتنه روشن شده است
  رئیس سابق سازمان صدا و سیما با بیان اینکه امروز بطلان فتنه روشن شده است گفت: بعضی ها که وابسته فتنه اند بدون عذرخواهی مدعی هستند که باید مدیریت های کلان را در حال حاضر بگیرند در حالی که این امر اصلا صحیح نیست.
  ضرغامی با بیان اینکه عده‌ای نگذاشتند در حوادث ۸۸ موضوع روشن شود افزود: موسوی می گفت باید بیایم در تلویزیون و من تصمیم گرفتم (هرچند برخی معاونان من مخالف بودند) که ایشان به همراه فرد دیگری و طرف مقابل در انتخابات در برنامه زنده شرکت کند و هر دو نظرشان را بدهند، اما آقای موسوی گفت من می خواهم بیایم برای ملت ایران بیانیه بخوانم که مخالفت کردیم.
  وی گفت: دو نفر هم در آن مقطع اعلام آمادگی کردند که در مناظره با آقای موسوی شرکت کنند که یکی آقای حدادعادل بود اما وی نپذیرفت و آنجایی که می خواست چراغی روشن شود و بصیرتی افزوده گردد نیامد و فرار کرد.
  ضرغامی افزود: اگر دیدیم در قضایای فتنه ۸۸ بعضی ها خوب حرف نزدند و سکوت کردند و یا به اصرار ما آمدند جمله ای گفتند هرچند آنچه ما توقع داشتیم نبود؛ بدانید گرفتار شده اند.
  بیشتر وقتم را به مطالعه و دیدن فیلم صرف می کنم
  رئیس سابق رسانه ملی در پاسخ به سوال دانشجویی مبنی بر اینکه آیا قبول دارید رسانه ملی در مواجه به فتنه ۸۸ بصیرت نداشت، گفت: ما فکر نمی کردیم حادثه ای با این ابعاد روی دهد و هیچ کس هم خبر نداشت.
  ضرغامی در پاسخ به سوال خبرنگار واحد مرکزی خبر مبنی بر این که این روزها را چگونه سپری می کنید؟ اذعان داشت: بیشتر مطالعه می کنم و فیلم هایی که باید می دیدم و وقت نکرده بودم ،‌ می بینم.
  وی افزود: آ‌خر شب ها هم مهمان شبکه نمایش و HD هستم و آخرین فیلمی که دیدم فیلم روز پس از فردا بود که بسیار فیلم دیدنی بود و از آقای اخوان تشکر کردم و به او پیامک دادم.
  رئیس سابق رسانه ملی در پاسخ به سوالی در این باره که آیا خانواده از این وضع راضی اند یا نه؟ گفت: هیچ فرقی نکرده است.
  در پایان این مراسم از دو تن از خانواده های شهدای فتنه ۸۸ و همچنین برخی عوامل فیلم هایی که به روشنگری در خصوص فتنه ۸۸ پرداخته اند از جمله قلاده های طلا و شکارچی شنبه تقدیر به عمل آمد.
  همچنین دانشجویان نیز با اهداء لوح از خدمات ۱۰ ساله آقای ضرغامی در ریاست سازمان صدا و سیما تجلیل کردند. سومین همایش دانشگاه سدی در برابر فتنه، امروز به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه برگزار شد.

  شرکت کنندگان در سومین همایش دانشگاه، سدی در برابر فتنه در بیانیه ای محاکمه هر چه سریعتر سران فتنه را خواستار شدند.

  برچسب ها :

  نظرات