آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 1803
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ آذر, ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > حوادث
 •   

  نجات قوی فریادکش در ساحل سرخ رود

  آوای شمال/ یک قوی فریادکش که با اصابت گلوله شکارچیان زخمی شده بود به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان محمودآباد تحویل  داده شد. میلاد بهرامی سرپرست روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان این مطلب گفت: یک قوی فریادکش که با اصابت گلوله شکارچی سنگدل توان پرواز نداشت و ناامیدانه در ساحل […]

  آوای شمال/ یک قوی فریادکش که با اصابت گلوله شکارچیان زخمی شده بود به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان محمودآباد تحویل  داده شد.

  میلاد بهرامی سرپرست روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان این مطلب گفت: یک قوی فریادکش که با اصابت گلوله شکارچی سنگدل توان پرواز نداشت و ناامیدانه در ساحل دریا برای نجات خود تلاش می نمود توسط اعضاء شرکت تعاونی ماهیگیری پره سرخرود به اداره حفاظت محیط زیست محمودآباد تحویل داده شد .

  بهرامی افزود: با انجام معاینات دامپزشکی اقدامات لازم درمانی برای این قو بعمل آمد و این پرنده زیبا هم اکنون مراحل درمان خود را سپری می نماید تا بتواند دوباره برفراز آسمانی آبی به پرواز درآید.

  وی ضمن تشکر از اعضاء شرکت تعاونی ماهیگیری سرخرود، یادآور شد: قوها به عنوان گونه های مهاجرآبزی و زمستانگذران به استان وارد می شوند که انواع مختلفی شامل قوی گنگ، قوی فریادکش و قوی کوچک دارند و از ویژگیهای بارز این پرنده وفاداری به جفت و زندگی با آن تا پایان عمر می باشد.

  بهرامی در پایان خاطرنشان کرد: از قوها به عنوان خانواده نام برده می شود و اگر به هردلیلی برای یکی از جفتها اتفاقی بیفتد تا پایان زندگی جفت دیگری انتخاب نمی کنند به همین دلیل بسیاری از شکارچیان به سمت آنها نشانه روی نکرده و از این پرنده زیبا حفاظت می نمایند.

  برچسب ها :

  نظرات