فروش کیف پنج میلیون تومانی در پاسداران تهران

چاپ

آوای شمال/ به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان تعزیرات حکومتی، در یکی از این واحدهای صنفی کیف زنانه به قیمت پنج میلیون و ۳۸۰ هزار تومان، یک جفت کفش به قیمت یک میلیون و ۷۸۰ هزار تومان، یک نوع تی شرت به قیمت ۷۵۰ هزار تومان و یک کت تک به قیمت ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان به فروش می رسید.

در بازدید بارزسان اتاق اصناف، فروشنده هیچ فاکتور خریدی به بازرسان ارائه نکرد.

رییس گشت های مشترک اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: در آغاز بازرسی ها با قیمت این پوشاک کاری نداریم و آنچه برای ما اهمیت دارد، فاکتور خرید این کالاهاست که بر اساس آن بررسی کنیم که آیا قیمت عرضه شده قانونی است یا نه.

امید شهرآبادی با اشاره به این که این واحد صنفی هیچ فاکتوری به ما ارائه نمی کند، گفت: نبود فاکتور در واحد صنفی تخلف است.

ظاهراً این فروشنده ادعا می کرد اجناس عرضه شده از ایتالیا وارد و در ایران مارک مخصوص این فروشگاه برچسب می شود که شهرآبادی در همین ارتباط گفت: باید اثبات کنند که این کالاها از خارج وارد شده و اگر برگ سبزی در این خصوص ارائه نکنند از نظر ما این کالاها قاچاق است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تعزیرات می تواند در خصوص قیمت تمام شده کالا هم اظهارنظر کند یا نه، افزود:اگرچه فروش یک کت تک به قیمت ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان غیرمنطقی است اما تعزیرات کارشناس تعیین قیمت تمام شده نیست و مسوولان اتحادیه و کارشناسان می توانند در این خصوص اظهار نظر کنند.

رحمتی نماینده اتاق اصناف نیز در خصوص تخلف این فروشگاه گفت: این واحد صنفی همه کالاهایش خارجی است و مدرکی دال بر این که این کالاها وارد شده است به ما ارائه نشد و اگر تا ۲۴ ساعت آینده مدرکی ارائه نشود همه این کالاها قاچاق محسوب و اداره آگاهی اقدام به جمع آوری آن خواهد کرد.