آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17979
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  دیوار بی‌اعتمادی فرو ریخت؛متحد آمریکا می‌شویم!

  آوای شمال/ به گزارش افکارنیوز،فیاض زاهد، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در بخشی از گفت‌وگوی خود اخیر با روزنامه آرمان امروز گفته است: ایران و آمریکا در ۵۰ سال آینده دو متحد استراتژیک منطقه‌ای و جهانی خواهند بود. من ذوق زدگی بسیاری در بین مسئولان آمریکایی برای گفت‌وگو با ایران مشاهده می‌کنم! او همچنین بر خلاف محمد […]

  آوای شمال/ به گزارش افکارنیوز،فیاض زاهد، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در بخشی از گفت‌وگوی خود اخیر با روزنامه آرمان امروز گفته است: ایران و آمریکا در ۵۰ سال آینده دو متحد استراتژیک منطقه‌ای و جهانی خواهند بود. من ذوق زدگی بسیاری در بین مسئولان آمریکایی برای گفت‌وگو با ایران مشاهده می‌کنم!

  او همچنین بر خلاف محمد خاتمی که زمانی تأکید کرده بود دیوار بی‌اعتمادی بین ایران و آمریکا بلند است، تصریح می‌کند: به نظر من دیوار بی‌اعتمادی بین ایران و آمریکا در حین مذاکرات هسته‌ای فرو ریخته است!…آمریکا به دنبال یک آلترناتیو برای عربستان سعودی در منطقه خاورمیانه است…و به همین دلیل ایران می‌تواند نقش یک هم‌پیمان منطقی را برای آمریکا در آینده بازی کند.

  *خوشبینی و اعتماد مفرط چهره‌های یک جریان سیاسی خاص نسبت به آمریکا در روزهای پس از توافق لوزان وارد فازهای جدیدتری شده است.

  فازهای جدیدی که بیان سخنانی از قبیل متحد جهانی آمریکا و هم‌پیمانی منطقه‌ای او شدن نیز از زمره آنها محسوب می‌شود و حتی اعمال ۱۰۰ تحریم جدید پس از توافق موقت هسته‌ای در ژنو نیز از عمق آنها نکاست.

  این خوشبینی مفرط البته در حالی است که مقامات آمریکایی و حتی شخص رئیس جمهور آمریکا بارها و بارها در روزها و ماه‌های اخیر اعلام کرده‌اند که قصد تهدید نظامی، براندازی و از بین بردن تمامیت هسته‌ای ایران اسلامی را دارند اما گویا در خانه‌ی جریان سیاسی خاص، کسی برای شنیدن این حرف‌های صریح حضور ندارد.

  آقای زاهد در حالی از فروریختن دیوار بی‌اعتمادی میان ایران و آمریکا و هم‌پیمانی ما با شیطان بزرگ دم می‌زند که گویا فراموش کرده فرض بر تبتّل انقلاب اسلامی از اسلام و آرمان‌ها نیز؛ هم‌پیمانی با آمریکا عاقبتی بهتر از محمدرضا شاه پهلوی، صدام حسین و معمّر قذافی ندارد که ندارد.

  که آمریکا اولی را در آخر کار به کشورش هم راه نداد، برای سرنگونی دومی در هنگام به‌سر آمدن تاریخ مصرفش، لشکرکشی به راه انداخت و برای سومی هم بصورت نیابتی و در قالب ناتو وارد جنگ شد.

  فیاض زاهد چندی قبل نیز عنوان کرده بود که ما خاطره خوشی از انقلاب سال ۵۷ نداریم!

  او کسی است که قبل از این مدعی شده بود پس از توافق هسته‌ای؛ ایران برای توافق با عربستان هم اقدام خواهد کرد.

  برچسب ها :

  نظرات