آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ , Friday 22 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17902
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۱
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  آتش سوزی های جنگلی در اوکراین برای نیروگاه هسته ای آسیب دیده چرنوبیل خطرآفرین شد

  آوای شمال/ آرسن آواکوف وزیر کشور اوکراین روز سه شنبه در یک شبکه اجتماعی نوشت: وضعیت بسیار بحرانی در محدوده نیروگاه هسته ای آسیب دیده چرنوبیل برقرار شده است و آتش سوزی های جنگلی به ۲۰ کیلومتری نیروگاه رسیده اند. آتش سوزی ها محدوده ای به وسعت ۴۰۰ هکتار را فرا گرفته است و صدها […]

  آوای شمال/ آرسن آواکوف وزیر کشور اوکراین روز سه شنبه در یک شبکه اجتماعی نوشت: وضعیت بسیار بحرانی در محدوده نیروگاه هسته ای آسیب دیده چرنوبیل برقرار شده است و آتش سوزی های جنگلی به ۲۰ کیلومتری نیروگاه رسیده اند.

  آتش سوزی ها محدوده ای به وسعت ۴۰۰ هکتار را فرا گرفته است و صدها نفر از ماموران آتش نشانی وزارت موقعیت های اضطراری اوکراین و گارد ملی این کشور با کمک کامیون های ویژه اطفاء حریق و هواپیما به امر خاموش کردن آتش می پردازند.

  به گفته وزیر کشور اوکراین، ماموران وزارت موقعیت های این کشور توانستند در ۵ کیلومتری محل دفن زباله های اتمی و ۲۰ کیلومتری نیروگاه از پیشروی آتش سوزی جلوگیری کنند.

  به گفته آواکوف، اگر حریق به محل دفن زباله های اتمی یا نیروگاه هسته ای چرنوبیل سرایت کند فاجعه زیست محیطی بروز خواهد کرد.

  به گزارش رسانه های خبری، وزش باد شدید موجب پیشروی سریع حریق در محدوده نیروگاه هسته ای آسیب دیده چرنوبیل شده است و در مناطق اطراف این نیروگاه در مورد امکان وقوع فاجعه هشدار داده شده است.

  حادثه اتمی چرنوبیل روز ۲۶ ماه آوریل ۱۹۸۶ بر اثر وقوع دو انفجار در رآکتور این نیروگاه رخ داد که در اثر آن حدود ۲۸ نفر در دم جان باختند. شهر ۵۰ هزار نفری چرنوبیل در ۱۲۰ کیلومتری شهر کی یف پایتخت اوکراین و محل واقع شدن نیروگاه هسته ای به همین نام هم اکنون به منطقه ای متروکه و خالی از سکنه تبدیل شده است.

  دولت شوروی سابق که از انفجار نیروگاه چرنوبیل غافلگیر شده بود، سه روز پس از حادثه، خبر آن را اعلام کرد و بیش از ۲۰۰ هزار نفر نیز برای اقدامات امدادی و رفع پیامدهای آن از مناطق و جمهوری های مختلف شوروی وقت به محل اعزام شدند.

  بر اثر این سانحه، ۱۷ کشور اروپایی دچار آلودگی شدند، ۲۳ درصد قلمرو بلاروس،۱۰ درصد خاک اوکراین و حدود دو درصد قلمرو روسیه به تشعشعات رادیواکتیو آلوده شد. 

  برچسب ها :

  نظرات