آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 12 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17864
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اقتصادی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  رییس جمهوری: ۹۵۳میلیارد تومان برای ۹۲ پروژه فارس مدنظر است

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگاران ایرنا ، حجت الاسلام روحانی چهارشنبه در سخنان خود در جمع مردم فارس در حرم شاهچراغ (ع)همچنین از تصمیم دولت در آغاز امسال برای صندوق توسعه سخن گفت و افزود: این صندوق تسهیلات را تصویب کرد ، سود تسهیلات از ۱۴ تا ۱۶ درصد تعین شده و آنچه شورای پول […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگاران ایرنا ، حجت الاسلام روحانی چهارشنبه در سخنان خود در جمع مردم فارس در حرم شاهچراغ (ع)همچنین از تصمیم دولت در آغاز امسال برای صندوق توسعه سخن گفت و افزود: این صندوق تسهیلات را تصویب کرد ، سود تسهیلات از ۱۴ تا ۱۶ درصد تعین شده و آنچه شورای پول و اعتبار تصویب کرد علامتی بود برای رونق اقتصادی در این کشور که بزودی آماده خواهد شد .

  رییس جمهوری که به مناسبت سفر استانی به شیراز آمده گفت : استان فارس آمادگی زیادی برای بخش کشاورزی دارد اما با مشکل فراوان کمبود آب مواجه است ، در سال ۹۴ و در سال ۹۵ علاوه بر تعدادی از شهرها ۳۶۹ روستا توسط وزارت نیرو آبرسانی می شود و همچنین سدهایی که در برنامه بوده امسال و سال دیگر از جمله سد چشمه عاشق و تنگ براق به پایان می رسد.

  روحانی با بیان اینکه فارس ۱۰ درصد محصول غذایی کشور را تامین می کند گفت : با کمک مردم و مدیریت منابع آب باید صرفه جویی کنیم در آبخیزداری و آبخون داری تلاش بیشتر کنیم.

  وی همچنین برنامه های جهاد کشاورزی برای توسعه کشاورزی را یادآور شد و گفت : اعتبارت خوبی برای احیای زمین های زراعی فارس اختصاص داده شده است و همه باید کاری کنیم که دریاچه ها و تالابهایی که با صدای رسا ما را فرا می خوانند یاری کنیم و برای احیای آنها بکوشیم .

  رییس جمهوری اسلامی همچنین گفت : مردم و وزارت نیرو و همه باید دست به هم بدهیم و با محیط زیست و همه سازمان های مردم نهاد باید دریاچه ها را احیا کنیم ، تالابها را احیا کنیم ، قدم به قدم حرکت کینم ، دولت دراین مسیر قدم های لازم را بر خواهد داشت.

  وی با بیان اینکه فارس جزو استان هایی است که در ردیف پایین گاز رسانی است گفت : ۴۶ درصد گاز رسانی در روستاها انجام شده و در سال ۹۴ و ۹۵ در ۷۰۰ روستا گاز رسانی انجام می شود و به اتمام خواهد رسید .

  وی همچنین با بیان اینکه ۹ شهر فارس امسال گاز رسانی می شود گفت : با این گاز رسانی ها رده فارس در گاز رسانی به ۸۲ درصد می رسد.

  رییس جمهوری به بخش نفت و گاز و صنعت اشاره کرد و گفت : در زمینه پتروشمیی اقدامات اساسی داریم ،سرمایه گذاری ۹۰۰ میلیون دلار اعتبار در پالایشگاه پارسیان مد نظر است که تا پایان سال ۹۵ این طرح را به سرانجام می رسانیم .

  وی همچنین گفت : احداث و تکمیل پالایشگاه دوم پارس با ۱۲۰ هزار بشکه دنبال می شود ، این طرح مشکل زیست محیطی داشته که در جلسات این مشکلات حل و فصل شده است.

  روحانی ادامه داد : بزرگترین طرح آلومینیوم کشور نیز در صنعت این استان در جنوب فارس با اعتبار یک میلیارد و دویست میلیون اعتبار پیش بینی شده است و محقق خواهد شد که این طرح در سال ۹۶ به بهره برداری می رسد.

  روحانی اضافه کرد : نیروگاه سیکل ترکیبی در لامرد نیز با ۵۵۰ میلیون دلار احداث می شود و همچنین برای اکتشاف معادن در منطقه بهرام گور که منطقه ای است با معادن غنی و در قدم اول پنج هزار کیلومتر از آن آزاد شده برای اکتشاف با هماهنگی محیط زیست کار دنبال می شود .

  روحانی به موضوع رونق بانکهای استان فارس هم اشاره کرد و گفت : برای اینکه صنعت استان پیشرفت کند با هماهنگی های اقتصادی چهار هزار میلیارد تومان برای سرمایه در گردش بانکها مد نظر است و تسهیلات بانکی به صورت تدریجی برای صنعت فارس هزینه می شود .

  رییس جمهوری رونق بخش گردشگری را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت : در زمینه گردشگری برای فارس برنامه داریم و آن را تقویت می کنیم ، توسعه گردشگری وضع اقتصادی ما را متحول می کند، بیکار ییرا مهار می کند ، ۱۴۰ میلیارد تومان برای بخش خصوصی برای احداث ۱۶ واحد اقامتی و هتل دراین استان مد نظر قرار دادیم که در سال ۹۴ و ۹۵ تکمیل می شود .

  وی همچنین احداث شش موزه دراین استان در سال ۹۴ و ۹۵ را یادآور شد.

  رییس جمهوری گفت : همچنین کار فاینانس لازم برای خط دو مترو شیراز به مبلغ ۴۵۰ میلیون دلاردر نظر گرفته شده است .

  روحانی با بیان اینکه دولت برای توسعه دو سال آینده فارس مصمم است گفت : ما شاهد تحول بزرگی دراین استان خواهیم بود برای تامین آب شیراز و سد درود زن و آزاد راه شیراز به اصفهان که تا امروز ۲۳ درصد پیشرفت دارد هم برنامه داریم ، این آزاد راه می تواند فاصله شیراز تا اصفهان را ۱۰۰ کیلومتر کوتاه کند.

  رییس جمهوری با بیان اینکه راه آهن شیراز اصفهان هم متاسفانه مشکلاتی دارد گفت : دستور داده شد مشکلات تا سال ۹۵ رفع شود و موارد تکمیل شود.

  برچسب ها :

  نظرات