آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17657
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۱
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  کریمی:سر قولم به هواداران هستم

  آوای شمال/ به گزارش افکارنیوز، فیروز کریمی که ملوان را با چند پیروزی درخشان و بدون هزینه جذب بازیکن از قعر جدول به میانه رساند، پس از یک تعویض آن هم در تهران مورد هجمه چند تماشاگر قرار گرفت. آقای کریمی، حاشیه‌های بازی نفت از نتیجه و متن آن بیشتر بود. موافقید به این حواشی […]

  آوای شمال/ به گزارش افکارنیوز، فیروز کریمی که ملوان را با چند پیروزی درخشان و بدون هزینه جذب بازیکن از قعر جدول به میانه رساند، پس از یک تعویض آن هم در تهران مورد هجمه چند تماشاگر قرار گرفت.

  آقای کریمی، حاشیه‌های بازی نفت از نتیجه و متن آن بیشتر بود. موافقید به این حواشی بپردازیم؟
  در خدمتم. البته این موضوع در فوتبال تازگی ندارد و در تیم‌های محبوب و پرطرفدار همیشه هست. شما نگاه کنید به همین ملوان خودمان. روزی که در آزادی پرسپولیس را بردیم آن شجاعت مازیار بیشتر به چشم آمد و ماندگار شد. حتی برای خود من مربی هم تا آخر عمر آن رشادت مازیار زارع فراموش نمی‌شود در حالی که با تیم‌های مختلف بارها پرسپولیس را برده‌ام.

  حالا ماجرا را تعریف کنید.
  در همه دنیا خیلی‌ها فوتبال را به خاطر ستاره‌ها دوست دارند و به خاطر یک ستاره به ورزشگاه می‌روند یا طرفدار تیمی می‌شوند. همین الان خیلی‌ها به خاطر رونالدو، رئال را دوست دارند یا به خاطر دیدن مسی به تماشای بازی بارسلونا می‌روند. طبیعی است برای این عده مصالح تیم، شرایط بازی و… مهم نیست و آنها فقط دوست دارند ستاره محبوب‌شان در زمین باشد. وقتی من پژمان را تعویض کردم این عزیزان که پژمان را عاشقانه دوست دارند، ناراحت شدند و دیگر به خیلی‌ چیزها فکر نکردند.

  مثلاً؟
  مثلاً به اینکه من شخصاً همیشه و در هر حالتی حامی پژمان بوده‌ام. او کاپیتان اثرگذار و محبوب ماست که از نظر فنی و اخلاقی الگوی بقیه است و بیشترین کمک را به تیم و من مربی می‌کند. به همراه سایر بزرگترهای تیم مثل مازیار و جلال و سعید. پژمان برای ما حساس‌ترین گل‌ها را زده و همیشه با نهایت تعصب بازی کرده و حضورش قوت قلب سایرین است و من بعد از این هم همیشه ممنون و حامی پژمان و سایر بزرگترهای ملوان خواهم بود.

  اما تعویض یک مسئله کاملاً فنی است و از اختیارات مربی!
  دقیقاً همین است. ۶ مربی در کادرفنی ملوان برای هر بازی یک طراحی ویژه داریم. ما کل ایام عید را تمرین کردیم، وقتی همه به مهمانی می‌رفتند ما عرق می‌ریختیم، چرا؟ برای خوشحال کردن دل همین مردم. حالا یک بازی حریف بر اثر اتفاقات مسابقه یا تاکتیک بهتر یا اشتباه داوری و اصلاً به هر دلیلی، از ما جلو می‌افتد. ما مربیان باید با تعویض، شرایط تاکتیکی مسابقه را تغییر بدهیم. حالا بماند که ممکن است تعویض به خاطر مصدومیت بازیکن یا مصالح تیم باشد.

  در این مورد دلیل شما چه بود؟
  ترکیبی از همه این‌ها! ما بازی را به صدرنشین لیگ و فینالیست جام حذفی در خانه حریف ۲ بر صفر باخته‌ایم و هفته بعد مسابقه حساسی با یک مدعی دیگر به نام فولاد داریم. مهره اثرگذار من دو اخطاره است و فشار فراوانی تحمل می‌کند، هر لحظه احتمال سه اخطاره شدنش هست و این یعنی باخت این بازی به علاوه کاهش احتمال برد بازی بعد به خاطر نداشتن یک بازیکن مهم.

  شخص فیروز کریمی به خاطر تعویض‌هایی که از نظر دیگران عجیب آمده شهرت دارد. معمولاً مربیان نیمه اول تعویض نمی‌کنند، یا بازیکنی که تعویضی رفته را بیرون نمی‌کشند ولی شما…
  من دقیقه ۲ بازی سه نفر را می‌کشم بیرون، بازیکن را دقیقه ۸۰ فرستادم تو و دقیقه ۸۱ کشیدم بیرون. این کارها را به خاطر دشمنی با بازیکن خودم که نمی‌کنم. من مربی هستم و مسئول یک تیم ۲۵ نفره و باید شرایط همه آنها را همیشه در نظر داشته باشم. هوادار که کنار تیم نیست، نمی‌داند چه کسی آماده است. نمی‌داند وظیفه آن بازیکن چه بوده و چرا من او را بیرون کشیده‌ام. من در قبال یک شهر و هزاران هوادار مسئولم و تا روزی که در هر تیمی باشم این مصالح تیم است که برایم اولویت دارد.

  ملوان می‌‌ماند؟
  قول من به آقای محجوب و مردم انزلی این بوده و شک نکن سرم برود قولم را زیرپا نمی‌گذارم. من گفتم در دور برگشت و با این قرعه سخت که ملوان در تمام بازی‌های مهم و مقابل رقبای قدر مهمان است، در کورس با تیم‌های مدعی که ده برابر ما هزینه می‌کنند، ملوان را حفظ می‌کنیم و این کار را خواهم کرد. ملوان اعتبار فوتبال شهرستان‌های ماست و در سراسر کشور هوادار دارد. چشم مردم یک شهر به این تیم است و این امانت الان دست من، پس تا پای جان در حفظ آن می‌کوشم و کم نمی‌گذارم.

  برچسب ها :

  نظرات