آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 14 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17645
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۲
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  به دنبال کسب سهمیه المپیک از مسابقات قاره‌ای هستیم و به رقابت‌های جهانی فکر نمی‌کنیم

  آوای شمال/ افشین فرزام در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص شرایط تیم ملی قایقرانی روئینگ اظهار داشت: در حال حاضر با قایقرانانی که شانس کسب سهمیه المپیک دارند در حال تمرین هستم. سولماز عباسی، مهسا جاور، حمیرا برزگر، نازنین ملایی و نازنین رحمانی ۵ قایقرانی هستند که شانس کسب سهمیه المپیک را […]

  آوای شمال/ افشین فرزام در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص شرایط تیم ملی قایقرانی روئینگ اظهار داشت: در حال حاضر با قایقرانانی که شانس کسب سهمیه المپیک دارند در حال تمرین هستم. سولماز عباسی، مهسا جاور، حمیرا برزگر، نازنین ملایی و نازنین رحمانی ۵ قایقرانی هستند که شانس کسب سهمیه المپیک را دارند و این افراد به صورت جداگانه‌ای در حال تمرین هستند. اواخر سال گذشته اردویی ۲ ماهه را در اسپانیا برگزار کردیم و پس از آن، ورزشکاران نام برده در تهران مشغول پیگیری تمرینات خود هستند.

  وی ادامه داد: برنامه‌ای که در حال حاضر برای این پاروزنان داریم این است که دو هفته در سد میانه تمرین کنند و یک هفته هم در تهران به تمرین بپردازند. مدتی این کار را انجام می‌دهیم تا ورزشکاران کشورمان از مسافت سد میانه و امکانات دریاچه آزادی تهران بهره کافی را ببرند.

  سرمربی تیم ملی روئینگ بانوان ایران گفت:‌ این نفرات علاوه بر حضور در رقابت‌های کسب سهمیه در مسابقات قهرمانی آسیا هم شرکت می‌کنند. در دو بخش روئینگ تک نفره و دو نفره می‌توانیم برای کسب سهمیه تلاش کنیم. در همین راستا از ۵ ورزشکار نامبرده ۳ نفر به رقابت‌های کسب سهمیه قاره‌ای اعزام خواهند شد، البته تمام آنها درمسابقات قهرمانی آسیای چین که مهر ماه برگزار خواهد شد، شرکت خواهند کرد.

  وی با بیان اینکه تمام تمرکز خود را به مسابقات کسب سهمیه قاره‌ای معطوف کرده‌ایم، یادآور شد: تمرکز اصلی خود را روی مسابقات قاره‌ای قرار خواهیم داد و برنامه‌ای برای شرکت در مسابقات جهانی و کسب سهمیه در این پیکارها نداریم. در رقابت‌های قاره‌ای شانس زیادی برای کسب سهمیه المپیک داریم و باید کاری که در المپیک قبلی انجام دادیم را تکرار کنیم. حداقل توقع این است که یک سهمیه در روئینگ تک نفره به دست بیاوریم.

  فرزام با اشاره به قانون جدید فدراسیون جهانی عنوان کرد: این قانون می‌گوید که اگر شما در هر ۲ رشته تک نفره و ۲ نفره کسب سهمیه کنید، باید تنها یکی از این دو را انتخاب کنید. این قانون برای این تدوین شده است که یک کشور هر دو سهمیه را در مسابقات قاره‌ای به دست نیاورد.

  «با این تفاسیر عملا در خوشبینانه‌ترین حالت با یک سهمیه به المپیک خواهیم رفت؟» سرمربی تیم ملی روئینگ بانوان در پاسخ به این سوال تصریح کرد: کار خیلی سختی است که در مسابقات جهانی کسب سهمیه کنیم. با این قانون تقریبا صحبت شما صحیح است و با یک سهمیه به المپیک خواهیم رفت.

  وی در مورد خداحافظی محسن شادی از دنیای قهرمانی، تصریح کرد: او نتایج خوبی در قایقرانی کسب کرد. به هر حال خودش دوست داشت در اوج از دنیای قهرمانی کنار برود. امیدوارم که در دنیای مربیگری هم موفق باشد.

  برچسب ها :

  نظرات