آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ , Saturday 16 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17636
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۷
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  نیکبخت واحدی:میخوام فصل بعد برای استقلال بازی کنم

  آوای شمال/ به گزارش افکارنیوز، او که آخرین بار برای استقلال به میدان رفت، گلایه خاموشی به خاطر جدایی از این تیم دارد و می‌گوید دلیلش فنی نبوده است. نیکبخت  در این باره توضیحات بیشتری می‌دهد. آقای نیکبخت، شنیده‌ایم هنوز به بازی در لیگ ‌برتر فکر می‌کنید. بله، فعلاً که در حال استراحت هستم و […]

  آوای شمال/ به گزارش افکارنیوز، او که آخرین بار برای استقلال به میدان رفت، گلایه خاموشی به خاطر جدایی از این تیم دارد و می‌گوید دلیلش فنی نبوده است. نیکبخت  در این باره توضیحات بیشتری می‌دهد.

  آقای نیکبخت، شنیده‌ایم هنوز به بازی در لیگ ‌برتر فکر می‌کنید.
  بله، فعلاً که در حال استراحت هستم و منتظرم رقابت‌های لیگ ‌برتر تمام شود.

  واقعاً می‌خواهید بازی کنید؟
  چرا بازی نکنم؟

  فکر می‌کردیم خداحافظی کرده‌‌اید.
  نه، در فوتبالی که بازیکنان تا ۴۰ سالگی بازی می‌کنند و تازه یکسری از فوتبالیست‌ها را می‌بینم، چرا بازی نکنم؟ الان در فوتبال ما رابطه جای ضابطه را گرفته است.

  منظورتان از بازیکن ۴۰ ساله رضا عنایتی بود؟
  من کلی می‌گویم ولی همین آقارضا را نگاه کنید. در این سن و سال هنوز دارد گل‌هایی می‌زند که خیلی از جوان‌ها نمی‌توانند. وقتی می‌تواند، چرا بازی نکند؟ فوتبال دیگر مثل گذشته نیست. یک زمانی ما اگر می‌خواستیم به لیگ ‌برتر برسیم، باید به رده‌های مختلف می‌رفتیم و بازی می‌کردیم. از نوجوانان بگیرید تا امیدها. بعد از اینکه خوب بازی می‌کردیم به لیگ ‌برتر می‌رسیدیم ولی الان یارو مستقیم به تیم بزرگسالان می‌رود. فوتبال ما ضعیف شده است. با این شرایط چرا نباید بازی کرد؟ تا ۳۹ سالگی می‌شود در این فوتبال بود و ادامه داد. من هم دوست دارم ادامه بدهم.

  شما چندساله هستید؟
  من ۳۴ ساله هستم. نسبت به خیلی از جوان‌هایی که در این فوتبال هستند، می‌توانم بهتر بازی کنم.

  انگیزه‌‌تان چیست؟ انگیز مالی…
  ببین من در این فوتبال زیاد دوست نداشتم دور و بر آدم‌هایی باشم که دلالند و دلال‌بازی می‌کنند. به خاطر همین چیزها از فوتبال دور ماندم. الان هم فقط یک انگیزه دارم و آن فوتبال بازی کردن است، همین. هنوز می‌توانم بازی کنم و تمام نشده‌ام.

  شما آخرین فصل در استقلال نتوانستید خیلی بازی کنید.
  برعکس من این نظر را ندارم. ببینید من پارسال بیشتر از خیلی از بازیکنان بازی کردم. در ۱۶ بازی استقلال حضور داشتم. حتی در لیگ قهرمانان هم برای استقلال به میدان رفتم. از بعضی بازیکنان هم بیشتر بازی کردم. به آمار نگاه کنید من حتی بیشتر از آرش برهانی به میدان رفتم. او از دوستان صمیمی من است ولی من بیشتر از آرش در ترکیب قرار گرفت. شما می‌گویید من کم بازی کردم ولی این‌طور نبود. متأسفانه دیگر در پایان فصل نشد در استقلال بمانم.

  به دلیل مسائل فنی بود دیگر؟
  نه، اصلاً مسئله فنی نبود. ببخشید من در ۴ بازی لیگ قهرمانان به میدان رفتم. اگر مشکلم فنی بود قطعاً بازی نمی‌کردم. یکسری اتفاقات دست به‌دست هم داد تا من دیگر در استقلال نباشم. این در حالی است که رفته بودم تا با پیراهن آبی از فوتبال خداحافظی کنم.

  البته شما و بعضی از بازیکنان به این دلیل کنار گذاشته شدید که استقلال جوان شود.
  من که امسال در استقلال جوانگرایی ندیدم. این تیم حتی مجبور شد به بازیکنان باتجربه رو بیاورد. به خاطر همین رضا عنایتی را برگرداندند که اتفاقاً مؤثر هم بود. حالا من خیلی نمی‌خواهم یک سری چیزها را نبش قبر کنم.

  مهدی رحمتی کمک کرد شما به استقلال برگردید، درست است؟
  بله، صد‌درصد تأثیر داشت. خیلی‌ها بودند کمک کردند. یکسری اتفاقات ناحق افتاد که من از استقلال دور ماندم ولی می‌خواهم بگویم رفقا واقعاً در برگشت من تأثیر داشتند. شاید آنها کمک کردند ولی این سرمربی بود که تصمیم نهایی را می‌گرفت، درست است؟

  نکته همین جاست. مهدی در پایان فصل مغضوب بود، درست است؟ چون خود او هم دوست داشت بماند ولی نشد. رحمتی در آوردن شما هم نقش داشت، شاید…
  سؤال‌تان را متوجه نمی‌شوم. ولی مگر سال ۸۲ یا ۸۵ نبود؟ یکسری از بازیکنان که رفتند، دوست داشتند استقلال را ول کنند؟ من هم دوست نداشتم از استقلال بروم، مخصوصاً وقتی کاپیتان تیم بودم ولی یکسری ناملایمت‌ها دیدم و از این تیم دور ماندم. در این فوتبال هیچ‌کس به اندازه من ضربه نخورد، این هم به خاطر صداقتی بود که داشتم. رو‌راست بودم از روز اول.

  چه کسی مقصر بود؟
  من کسی را مقصر نمی‌دانم. راستش دوست داشتم آن زمان در استقلال بمانم ولی یکسری اتفاقات دست به‌ دست هم داد که نشد. آدم نمی‌تواند جلوی بعضی چیزها را بگیرد.

  درباره استقلال این فصل چه نظری دارید؟ با توجه به اینکه قرار بود پس از یک فصل ناموفق، دو جام به‌دست بیاورد.
  من فعلاً نظری ندارم. ان‌شاءا… بازی‌های استقلال که تمام شد، در این باره حرف می‌زنم. الان باید به استقلال کمک شود نه اینکه گلایه کنیم.

  نظرتان درباره ناکامی استقلال چیست؟ فکر می‌کنید دلیلش چیست؟
  دوست ندارم فعلاً چیزی بگویم چون الان نباید روی زخم استقلال نمک بپاشیم. وقت برای مصاحبه کردن زیاد است. حرف نزده را همیشه می‌شود زد.

  اوضاع پرسپولیس هم تعریفی ندارد.
  پرسپولیس هم وضعیتش همین شکلی است. دو تا تیم پایتخت را از شرایط ایده‌آل دور کرده‌اند. امیدوارم استقلال و پرسپولیس دوباره قدرت بگیرند و تبدیل به قطب‌های فوتبال ایران شوند. حیف است با این همه طرفدار…

  بازی استقلال که کلاً ۲، ۳ هزار نفر تماشاچی دارد. پرسپولیس هم کمی بیشتر از آن.
  آن زمانی که من در این دو تیم بازی می‌کردم، فوتبال ما فوتبال بود. ببین الان دیگر در این فوتبال ستاره نداریم. من معتقدم یکی از مشکلات همین است. باید در استقلال و پرسپولیس ستاره بازی کند که مردم را به استادیوم بکشد. خیلی‌ها این موضوع را می‌گویند. مهم است که استقلال و پرسپولیس مهره داشته باشند، ستاره داشته باشند. مردم باید یکی را دوست داشته باشند که به استادیوم بیایند.

  یعنی این دو تیم الان ستاره ندارند؟ آخر خیلی‌ها می‌گویند بد بازی کردن آنها تأثیر بیشتری دارد. یک تیم خوب بازی کند، طرفدارانش به استادیوم می‌روند، درست است؟
  من فعلاً حرفی برای گفتن در این باره ندارم. برگشتیم اول بحث. اگر بخواهم حرف بزنم خیلی چیزها باید بگویم ولی الان زمان حرف زدن نیست.

  سؤال آخر هم درباره پیام صادقیان است. دوباره اخراج شد!
  درباره پیام صادقیان قبلاً حرف زده‌ام. اگر کسی مواظب پیام بود، می‌توانست جزو بهترین بازیکنان فوتبال ایران شود. خودش هم باعث شد این اتفاقات بیفتد. خیلی چیزها هست که باعث می‌شود یک بازیکن نابود شود. کاری نمی‌شود کرد، خودش مقصر است. مقصر اتفاقات خود آدم‌ها هستند.

  برچسب ها :

  نظرات