آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ , Thursday 18 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 17624
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۵
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  کرمی: خواب تکواندو می بینم

  آوای شمال/ به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانایوسف کرمی دارنده چندین مدال جهانی، آسیایی و المپیک که چندی پیش برای همیشه از دنیای قهرمانی وداع کرد، گفت وگویی متفاوت  داشته است که شرح آن را در زیر می خوانید:   **:قهرمان سالهای گذشته جهان در این روزها مشغول چه کاری است؟   کرمی:ابتدا باید […]

  آوای شمال/ به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانایوسف کرمی دارنده چندین مدال جهانی، آسیایی و المپیک که چندی پیش برای همیشه از دنیای قهرمانی وداع کرد، گفت وگویی متفاوت  داشته است که شرح آن را در زیر می خوانید:

   

  **:قهرمان سالهای گذشته جهان در این روزها مشغول چه کاری است؟

   

  کرمی:ابتدا باید از این که هنوز یوسف کرمی را فراموش نکرده اید از شما تشکر کنم.این روزها در کنار خانواده ام از زندگی لذت می برم و سالها دوری از آنان را جبران می کنم.

   

  **:یعنی فعالیتی در تکواندو ندارید؟

   

  کرمی: حتی زمانی که خودم مبارزه می کردم نیز همزمان باشگاهی داشتم و به آموزش تکواندوکاران کم سن و سال می پرداختم و اکنون وقت بیشتری برای آموزش تکواندوکاران متعدد در رده های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان دارم.

   

  **: پس از وداع با دنیای قهرمانی، صحبت هایی در موردحضور شما در کادر فنی تیم ملی مطرح شد. چرا این مساله ادامه نیافت؟

   

  کرمی: همیشه ورزشکاری که در آستانه خداحافظی است از این صحبت ها در مورد او می شود.

   

  **:اعتقاد دارید در آن زمان به دنبال دلداری دادن شما بوده اند؟

   

  کرمی: نیاز به دلداری ندارم و خود عزیزان در مورد حضورم در کادرفنی صحبت کردند که این حرف ها ادامه نیافت و من نیز در شان و شخصیتم نبود که بخواهم پی گیر باشم.

   

  **: دوری از دنیای حرفه ای تکواندو برای شما دشوار نیست؟

   

  کرمی: طبیعی است که سخت باشد. این همه سال تکواندو برایم هزینه کرده است تا تجارب و افتخار برای ایران کسب کنم و اگر مسوولان بخواهند این تجارب را در اختیار جوانان قرار می دهم و در غیر این صورت هم مشکلی برایم ایجاد نشده و نمی شود.

   

  **:شما برخلاف خیلی از ورزشکاران پس از وداع، حاشیه و مشکل تراشی نکردید.

   

  کرمی: لطف خداوند است که با کسی مشکل ندارم و معتقدم آنهایی که هم اکنون در تیم ملی فعالیت می کنند باید حمایت شوند چراکه تمام توان خود را به کار بسته اند.

   

  **:پس مخالف انتقاد هستید؟

   

  کرمی: همان زمانی که مسابقه می دادم نیز مشکلی با انتقاد سازنده نداشتم اما ندیده ام که در ورزش ما فردی انتقاد سازنده داشته باشد و همواره از روی قصد و نیت صحبت ها طرح می شود. کاری با سرمربیان ندارم اما ورزشکاران چه گناهی کرده اند که باید با حاشیه مشکلات برخی مربیان بسازند؟

   

  **: با خداحافظی از دنیای قهرمانی، کنار آمده اید؟

   

  کرمی: واقعیت این است که انگار چیزی در زندگی ام کم دارم. ۱۵ سال شبانه روز برای موفقیت تلاش کردم و قبول کنید که سخت است از ورزش حرفه ای دور باشم. اینجا می گویم که بارها خواب بازگشت به شیاپچانگ و فعالیت در دنیای حرفه ای را دیده ام.

   

  **: چرا در ورزش ما با قهرمانان گذشته برخورد خوبی نمی شود؟

   

  کرمی: هر آمدنی یک رفتنی دارد اما خیلی سخت است که به این مساله کنار بیاید. متاسفانه رفتار با قهرمانانی که وداع می کنند در ورش ایران اصلا خوب نیست و از تجارب آنان به عنوان کارشناس استفاده نمی شود.

   

  **:شاید برخی ها از حضور قهرمانان گذشته در بحث مربیگری و مدیریت هراس داشته باشند؟

   

  کرمی: اگر این مساله وجود داشته باشد که باید به حال خودمان بگریم .در باشگاه رئال مادرید از هزینه ای که سالها برای امثال زیدان یا فرناندو هیرو شده استفاده می کنند و آنان به عنوان مربی فعالیت می کنند، اما در ایران….

   

  **:شاگردان شما در باشگاه در این خصوص سوالی ندارند؟

   

  کرمی: به شاگردانم می گویم که سالها تجربه را در اختیار آنان می گذارم که اگر باهوش باشند از آن استفاده می کنند.به هرحال به فراموش شدن عادت کرده ایم.

   

  **: به نظر شما تیم ملی ایران در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ روسیه چه نتیجه ای کسب می کند؟

   

  کرمی: عیار این تیم در قهرمانی جهان مشخص می شود. هرچند در بازیهای آسیایی اینچئون نتایج بسیار خوبی رقم خورد اما همیشه در آسیا عملکرد درخشانی داشتیم. معتقدم مسابقات جهانی از المپیک هم دشوارتر است و تکواندوکاران نباید احساسی صحبت کنند و خودشان را از هم اکنون قهرمان بدانند.

   

  **:چه نتیجه ای برای این تیم مناسب است؟

   

  کرمی: اگر بتوانیم نایب قهرمانی جهان را تکرار کنیم، نتیجه خوبی به دست امده است. چراکه همه کشورها در تکواندو پیشرفت کرده اند.

   

  * وصحبت پایانی …

   

  کرمی:فقط می گویم برای ورزشکارانی که به حضور در میادین قهرمانی اعتیاد دارند خیلی سخت است و نتوانند تجارب خود را به نسل جدید انتقال بدهند.

   

  گفت وگو از :امیر میرزاییان

  برچسب ها :

  نظرات